Pomocy- toxoplazmoza

usuniete

4 odpowiedzi na pytanie: Pomocy- toxoplazmoza

shibaa2004-03-30 15:27:54

Re: Pomocy- toxoplazmoza

Kochana nie panikuj.
Od toxoplazmozy się raczej nie roni 🙂
To że masz podwyższone IgG to tylko się raczej cieszyć bo na moje oko wygląda to na poziom odpornościowy – oczywiście jeśli IGM bedzie ujemne. Warto wtedy za jakiś miesiąc powtórzyć IgG i sprawidzić czy nie rośnie. No i jeśli nie – to tylko sie ciesz bo to znaczy że toxo masz z głowy i nic ci i dzidziusiowi nie grozi przez całą ciążę.
Jeszcze raz NIE PANIKUJ!!! :)))) Bo nerwy bardziej zaszkodzą fasolce niż to miano 27,5 :))))
W zalezności od tego jak sie będzie zachowywało miano lekarz może zalecić Ci branie antybiotyku przez całą ciążę ale z tego co wiem stosuje się go przy znacznie wyższych mianach. Mam klientkę która miała przez całą ciążę miano w okolicach 1,5-2 tysiące (!!!) i właśnie urodziła zdrowego synka. Oczywiście cały czas brała leki.
Agata

2004-03-30 17:14:07

dziekuje

Wiesz, przestraszyła mnie położna, ktora dała wynik. Powiedziała, ze to moze byc przyczyną mojej pustej ciąży.Ja z kolei czytałam, ze toxoplazmoza powoduje wady płodu we wczesnej ciąży lub właśnie poronienie. Ale moze masz racje. To wynik przeciwciał. Moze chorowałam kiedys( nawet w grudniu) i mam przeciwciała, jak w rozyczce. No nic. Bede czekac do swiat.
Dziekuje Ci.

analityk2004-03-30 17:47:33

Re: Pomocy- toxoplazmoza

Nie strsuj się 30% populacji ma IGg dodatni, najważniejsze jest IGm, pewnie wyjdzie ujemny i to dobrze, bo w ciąży nie będziesz musiała się martwić 🙂

testy gg1226736[Zobacz stronę]

asiucha2004-03-31 07:16:58

Re: dziekuje

Ja dopisuję się do dziewczyn. IgG dodatnie świadczy o przechodzeniu u Ciebie toxo. Ale powinnaś dla spokoju zrobić IgM – wtedy będziesz wiedziała czy to na pewno stare zakażenie czy nowe. Jeśli IgM będzie ujemne możesz być spokojna – nic nie grozi maleństwu.
Ja jednak radzę sprawdzić – powodzenia i ujemnego wyniku.

Asia
[Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: Pomocy- toxoplazmoza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
parasolka dopiero od 18 m ??!?
Kupiłam dzisiaj spacerówkę Baby dreams model travel (Za dwa tygodnie lecę na wycieczkę na Majorkę i chciałam jakiś lekki składany wózeczek), no i szok -na instrukcji obsługi wielkimi wołami napisane]:"WÓZEK
Czytaj dalej