Pomocy- toxoplazmoza

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #43448

  Anonim

  usuniete

  #567603

  shibaa

  Re: Pomocy- toxoplazmoza

  Kochana nie panikuj.
  Od toxoplazmozy się raczej nie roni 🙂
  To że masz podwyższone IgG to tylko się raczej cieszyć bo na moje oko wygląda to na poziom odpornościowy – oczywiście jeśli IGM bedzie ujemne. Warto wtedy za jakiś miesiąc powtórzyć IgG i sprawidzić czy nie rośnie. No i jeśli nie – to tylko sie ciesz bo to znaczy że toxo masz z głowy i nic ci i dzidziusiowi nie grozi przez całą ciążę.
  Jeszcze raz NIE PANIKUJ!!! :)))) Bo nerwy bardziej zaszkodzą fasolce niż to miano 27,5 :))))
  W zalezności od tego jak sie będzie zachowywało miano lekarz może zalecić Ci branie antybiotyku przez całą ciążę ale z tego co wiem stosuje się go przy znacznie wyższych mianach. Mam klientkę która miała przez całą ciążę miano w okolicach 1,5-2 tysiące (!!!) i właśnie urodziła zdrowego synka. Oczywiście cały czas brała leki.
  Agata  #567604

  Anonim

  dziekuje

  Wiesz, przestraszyła mnie położna, ktora dała wynik. Powiedziała, ze to moze byc przyczyną mojej pustej ciąży.Ja z kolei czytałam, ze toxoplazmoza powoduje wady płodu we wczesnej ciąży lub właśnie poronienie. Ale moze masz racje. To wynik przeciwciał. Moze chorowałam kiedys( nawet w grudniu) i mam przeciwciała, jak w rozyczce. No nic. Bede czekac do swiat.
  Dziekuje Ci.

  #567605

  analityk

  Re: Pomocy- toxoplazmoza

  Nie strsuj się 30% populacji ma IGg dodatni, najważniejsze jest IGm, pewnie wyjdzie ujemny i to dobrze, bo w ciąży nie będziesz musiała się martwić 🙂

  testy gg1226736http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=627041

  #567606

  asiucha

  Re: dziekuje

  Ja dopisuję się do dziewczyn. IgG dodatnie świadczy o przechodzeniu u Ciebie toxo. Ale powinnaś dla spokoju zrobić IgM – wtedy będziesz wiedziała czy to na pewno stare zakażenie czy nowe. Jeśli IgM będzie ujemne możesz być spokojna – nic nie grozi maleństwu.
  Ja jednak radzę sprawdzić – powodzenia i ujemnego wyniku.

  Asia
  http://www.FertilityFriend.com/home/23604

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close