Pomocy!!! Zna się ktoś na prawie pracy???

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #49498

  patrycha24

  Cześć.

  Mam problem. Wiem, że istnieje „Bezwzględny zakaz rozwiązania przez pracodawcę umowy o pracę w okresie ciąży i urlopu macierzyńskiego.”
  No właśnie czy to dotyczy również odbywanego stażu??

  Proszę o pomoc, bo to dla mnie bardzo ważne

  Patrycja z Robaczkiem

  #637891

  sysim

  Re: Pomocy!!! Zna się ktoś na prawie pracy???

  Z tego co mi się wydaje to pewnie umowę o pracę masz zawartą na czas określony. Czyli pracodawca może ją rozwiązać do 3 miesiąca ciąży. Później już nie, musi ją przedłużyć do porodu. Macierzyński płaci już Zus

  Ale oto nowe przepisy poczytaj tam jest dokładnie wszystko napisane. W razie wątpliwości pytaj


  &vc=1ać

  Pozdrawiam
  Sylwia  #637892

  miyu

  Re: Pomocy!!! Zna się ktoś na prawie pracy???

  obawiam się, że stażu to nie dotyczy ale oczywiście mam nadzieję, że wypowiedzą się tez inne dziewczyny – rozumiem że staż masz na czas określony ?
  prawo zabrania zwalniania kobiet w ciąży od pierwszego dnia ciąży tylko w przypadku zatrudnionych na czas nieokreślony; te na czas określony powinny poczekać z ogłaszaniem radosnej nowiny do końca 3 miesiąca ciąży gdyż wcześniej niestety pracodawca ma prawo ją zwolnić (ale u Ciebie widzę już 15 tc:-)))
  szczerze mówiąc nie wiem czy staż traktuje się w tym wypadku jako umowę na czas określony, liczę że ktos się jeszcze wypowie

  Miyu i ….

  #637893

  gadusia

  napisz więcej danych

  spróbuję Ci odpowiedzieć na to pytanie, tylko napisz dokładnie od kiedy jesteś zatrudniona, jaka to jest forma stosunku pracy – tzn co jest na umowie? i na jaki jest czas zawarta

  Daga i Kacperek 13.IX.04

  #637894

  urge

  Re: Pomocy!!! Zna się ktoś na prawie pracy???

  na takie pytanie najlatwiej uzyskac pewna odpowiedz dzwoniac pod warszawski nr 583 17 27 lub 628 17 27 -sa to numery do warszawskich oddzialow panstwowej inspekcji pracy, odpowiadaja na kazde pytanie i podpowiadaja co zrobic zeby dostac wszystko co ci sie od pracodawcy/panstwa w twojej sytuacji nalezy. polecam, pomogli mi juz kilkakrotnie.
  pozdrawiam -marta mama jurka i sierpniowego braciszka

  MARTA

  #637895

  patrycha24

  Re: napisz więcej danych

  Dzięki za zwrócenie uwagi na mój problemik.

  Ja jeszcze nie jestem na stażu, staram się o niego na razie. I mam nadzieję, że go znajdę zanim mi na tyle brzucha nie wywali, że nikt nie będzie chciał o jakejkolwiek pracy czy stażu nawet ze mną rozmawiać. Staże są podpisywane na od 3 do 6 miesięcy.
  Próbowałam od razu szukać pracy ale każdy pracodawca jak słyszy, że jestem prosto po studiach to nawet o pracy nie gada tylko o stażu.

  Dzięki z góry za radę. Trzymaj się  #637896

  gadusia

  Re: napisz więcej danych

  ok.jutro sprawdzę u naszych prawników.

  Pa

  Daga i Kacperek 13.IX.04

  #637897

  gadusia

  w sprawie stażu

  Pytałam u prawnika o to co przysługuje na stażu. Niestety nic. Staż nie jest formą stosunku pracy, tylko umową miedzy Tobą, a pracodawcą. Jeśli dostaniesz staż na czas określony, to jeśli w trakcie powiesz, że jesteś w ciąży to pracodawca nie ma wobec Ciebie żadnych zobowiązań.
  Staż pracy jest normowany przez umowę dwustronną, która polega na umówieniu się stron co do warunków świadczenia sobie korzyści z tytułu zlecenia pracy
  i ekwiwalentu za nią ( to akurat ze strony pracodawcy niekoniecznie, może on bowiem powiedzieć, że na czas stażu przygląda sie Twojej pracy, a po tym okresie podejmie decyzję).
  Wiem, że to nie są dobre wieści. Bardzo mi przykro.
  pozdrawiam

  Daga i Kacperek 13.IX.04

  #637898

  bbbbbbb

  Re: Pomocy!!! Zna się ktoś na prawie pracy???

  Jeśli jest to staż zawarty pomiędzy Tobą a Urzędem pracy, to niestety nie będą miały tu zastosowania przepisy prawa pracy dot ochrony trwałości stosunku pracy, ponieważ taka umowa nie jest w ogóle stosunkiem pracy.
  Jeśli natomiast Ty ten staz odbywasz na innej zasadzie, to napisz na jakiej. Jestem prawnikiem, postaram Ci się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

  Pozdrawiamy
  B i maleńki Grudniowy Cud

  #637899

  patrycha24

  Re: Pomocy!!! Zna się ktoś na prawie pracy???

  Dzięki dziewczyny za pomoc.

  Faktycznie wiadomości niezbyt miłe ale cóż dziekuję za nie.  #637900

  mery

  Re: Pomocy!!! Zna się ktoś na prawie pracy???

  Ja właśnie jestem na takim stażu z Urzędu Pracy. Rozpoczęłam go 14 czerwca a już 23 dowiedziałam się, ze jestem w ciąży. Umowę stażu mam podpisaną do 14 września. Niestety jest nas na tym stażu dwie i na jego końcu dowiemy się, która z nas dostanie umowę na 3 miesiące. Gdybym to byłam ja to byłoby super, bo ciąża będzie już starsza niż 3 miesiące i miałbym pracę do dnia porodu i jeszcze płatny macierzyński. We wrześniu jeszcze nie powinno być po mnie widać a ja sama zresztą nie zamierzam nic nikomu mówić. Będę czekać cierpliwie do września. Jednak obawiam się najgorszego, że szefowa bedzie chciała przedłużyć nam staż o nastęone 3 m-c i wtedy ja mam już z głowy pracę i wszystko bo niestety już się nie ukryje mojej ciąży. Muszę mieć tylko nadzieję, że Urząd Pracy do września wyczerpie fundusze i nie będzie przedłużał stażów. Cały czas o tym myślę i jestem przez to nerwowa. chciałabym, żeby był już wrzesień. A Tobie radzę nie szukać teraz w ciązy pracy, bo to tylko stres i zmęczenie. Może lepeij poczekaj i zacznij szukać po jakimś czasie po urodzeniu dziecka. Gdybyś poszła na taki staż znowu to mało płacą i nie wiem czy te nerwy są warte tego wszystkiego. Ja czuję się zmęczona, ostatnio dwa razy w ciągu jednego dnia zrobiło mi się strasznie słabo i myślałam, ze zemdleję. W sumie to też zalezy od pracy ja akurat dostałam się na staż do biura rachunkowego i cały czas jest mnóstwo roboty nawet nie mam kiedy zjeść śniadania. Przez to wszystko boję się tylko czy z dzieckiem będzie wszystko ok czy czasem za bardzo się nie przemęczam.
  Pozdrawiam

  mery+kruszynka

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close