Dlaczego nie mogę zajść w ciążę? Zerknijcie na wyniki badań

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #70476

  wotka

  Witajcie! Jestem tu pierwszy raz bo jestem przerażona. Mam 29 lat myślałam że mam czas – szkoła, praca itp. a teraz chcę dzidziusia i NIC, ale już prawie 2 lata nie zabezpieczam się. Miałam zapalenie przydatków i torbiele na jajnikach, czy to mogło tak bardzo zaszkodzić. Odpiszcie co sądzicie o moich wynikach, mój lekarz jest na urlopie a ja umieram z niepewności.
  10 d.c.
  Estradiol/E2 – 267,79 pg/ml
  Folitropina/FSH – 43,24 mlU/ml
  Luteotropina/LH – 92,11 mlU/ml
  Prolaktyna/PRL – 13,87 ng/ml
  22 d.c.
  Estradiol/E2 – 158,29 pg/ml
  Progesteron/PRG – 5,96 ng/ml
  Błagam!

  #910119

  ami7

  Re: Pomóżcie

  Witaj wotka, w interpretacji wyników najlepiej jeśłi jednak zaczekasz na lekarza… ale coś na moje oko troszkę za niziutki progesteron jak na 22 dc… tak jakby nie bylo owulacji… Na wynikach powinnaś mieć podane normy dla poszczególnych dni… zobacz czy się mieszczą… pozdrawiam gorąco…  #910120

  Anonim

  Re: Pomóżcie

  Moim zdaniem masz za wysokie hsf i lh….. za niski progesteron …. nie masz owulacji tak wynika z badań…..

  joa

  #910121

  kaja26

  Re: Pomóżcie

  a czy lh i fsh nie powinny być robione wcześniej w 3 dc? chyba tak lekarz mi kazał, co myślicie?

  #910122

  gablysia

  Re: Pomóżcie

  Nie podoba mi się to FSH jest dużo za wysokie.
  Co za pomysł robić badania w 10 dc. FSH i LH robi się na samym początku cyklu a nie w jego środku. To w ogóle nie jest do oceny, bo kompletnie niewiarygodne. Nie wiem jakie wnioski z tego wyciągnie lekarz, naprawdę.
  Prolaktynka ładna.
  Na estradiolu się nie znam.
  Progesteron za niski. Nie bylo owulacji, albo była i masz problemy z ciałkiem zółtym (luteina w II połowie cyklu). Choć ja jestem bardziej za tym że owulacji nie ma. Powtórz koniecznie badanie FSH w 3 dc. Jeżeli ono będzie nadal powyżej 18 to twój problem polega na wyczerpaniu się rezerwy jajnikowej, a to jest dosyć spory problem z uzyskaniem owulacji.
  Nie załamuj się jednorazowym wynikiem tylko powtórz badanie w dobrym dniu cyklu.

  Weteranka wojny w Wietnamie. 3 lata już za mną ale się nie dam!

  #910123

  karolakoj

  Re: Pomóżcie

  z przykrością…witaj na forum. Szkoda, ze akurat w tym kąciku zagościłas. Miejmy nadzieje, ze nie będziesz tu długo, że szybciutko przeskoczysz dalej:). Co do hormonow…prolaktyna idealna, reszta na dzien dzisiejszy dla mnie nieznana. Poza tym w tej kwestii ekspertem jest (mam wrażenie) Gablysia…hihihi.
  Natomiast napisz więcej na temat zapalenia przydatkow. Jesli tego dlugo nie leczylaś, bądź jeśli powtarzalo sie, to może być różnie.
  Co do torbieli…ich istnienie nie prowadzi do bezpłodności, ale sam fakt że powstają swiadczy albo o nieprawidłowych wartościach hormonów, albo o nieprawidlowym zachowaniu się jajników. Napisz o nich tez coś więcej.
  …..i jak najszybciej uciekaj z tego forum, oczywiście z fasolką……
  Powodzenia:)

  karkoj  #910124

  lidus

  Re: Pomóżcie

  Brak badań na toksoplazmozę, cytomegalie, chlamydię, poza tym progesteron bada się 7 dni po owulacji. Stany zapalne przydatków mogą prowadzić do zrostów, więc warto sprawdzić drożność, do tego badanie nasionek, poza tym skonsultowałabym się z innym ginem bo ten jak rozumiem poza hormonami nic więcej Ci nie zlecił.

  Lidek mama Maćka ur.08/06/2001
  aniołek IX 1996
  aniołek XI 1997

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close