Pomóżcie

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #75422

  truskawa11

  Potrzebuję Waszej porady – tych kobietek, które mają rozeznanie w najnowszych rzepisach Kodeksu Pracy.
  Niestety zasiliłam rzeszę bezrobotnych tego kraju, ale nie chcę się tak łatwo poddać (choć też nie chcę walczyć z wiatrakami).
  Opiszę moją sytuację i jak możecie poradźcie co mogę zrobić:

  Z dniem 02.11.2005 roku zostałam zatrudniona na podstawie umowy o pracę zawartej na czas określony 1 roku. W umowie jest zapis, że strony przewidują wcześniejsze rozwiązanie umowy za 2 – tyg. okresem wypowiedzenia.
  Dziś – 07.02.2006 r dostałam rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem – 2 tygodnie z podaniem przyczyny – likwidacja stanowiska. Okres wypowiedzenia kończy się 21.02.2006.
  I teraz tak – podpisałam 2 wnioski urlopowe – jeden za okres od 7 do 13.02 i 14.02 – 20. 02, czyli teoretycznie od dziś jestem na urlopie. Natomiast jestem też podpisana na liście obecności z której wynika, że dziś normalnie pracowałam 8 godzin.
  Czyli albo powinnam mieć urlop od jutra i od jutra mieć wypowiedzenie albo dziś już nie być w pracy, ale też w takim układzie nie mogłabym dostać wypowiedzenia, no bo jestem na urlopie.
  Co mogę w takim układzie zrobić?
  I mam jeszcze jedno pytanie – czy wypowiedzenie nie powinno rozpoczynać się od soboty? A co z dniami na poszukiwanie pracy? Czy gdzieś powinnam mieć w dokumentacji, że przysługują mi te 2 dni?
  Dodam jeszcze, że pomimo zapisu w umowie, że zajmuje jakieś tam stanowisko od samego początku zakres prac jakie wykonywałam nie miał nic wspólnego z tym, co miałam w umowie zapisane. Nie miałam też podpisanego żadnego zakresu obowiązków z których jasno wynikało co mam robić i robiłam zupełnie co innego niż wynikało to z umowy o pracę
  Będę Wam wdzięczna za każdą poradę.

  Truskawa i Córcia

  #995857

  Anonim

  Re: Pomóżcie

  nie znam się na tym 🙁
  trzymaj się

  Ola i Ulcia (22m!)  #995858

  mati2

  Re: Pomóżcie

  Na tym forum http://www.www.mama-on-line.pl/ jest kącik kadrowo-płacowy Oli. Ciachola napewno pomoże 🙂

  Marta i Korneliusz 7.10.2004

  #995859

  truskawa11

  Re: Pomóżcie

  Ooo – dzięki za linka. na pewno się przyda.

  Truskawa i Córcia

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close