Pomóżcie: 4 poronienia, a lekarz mówi, że „tak bywa”

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #68294

  aducha

  Hej, moja koleżanka już 4 razy poroniła – zawsze rozwój płodu zatrzymywał sie na 5 tygodniu ciąży i obumierał. Lekarz odpowiada, że czasem tak bywa- pytanie 4 razy? Moja koleżanka ma już 6 letniego synka i wszystko było dobrze. Napiszcie, może macie jakies spostrzerzenia co to może być. Kiedys leczyła się z powodu torbieli na szyjce.

  #875415

  jaewa

  Re: Pomóżcie

  Myślę, że skoro lekarz wie o 4 poronieniach, a mimo tego tak powiedział to należy zmienić lekarza. Przecież tu już nie można mówić o przypadku.

  Na pewno dziewczyny znające się na problemach hormonalnych poradzą jakie badania należy w pierwszej kolejności zrobić.

  Kiedyś na tym forum czytałam, że przy 3 poronieniu lekarze sami dają skierowania na odpowiednie badania, dlatego najpierw zorientujcie się, który lekarz jest dobry i który może pomóc, a nie będzie mówił, że czasem tak bywa (!)

  Ewa,
  Amelka Aniołek 2.04.2004 i Błażej 26.04.2005  #875416

  ika

  Re: Pomóżcie

  Konieczne są badania!!!!
  Niewyobrażalna dla mnie jest beztroska lekarza – w końcu to nie on przeżywa ten ból i koszmar starty. Niech ucieka od niego jak najdalej. Na poczatku tego kącika masz cały zestaw badań które mozesz wydrukowac koleżance. Niech idzie do dobrego lekarza i wykona je po kolei – moga pomóc zakończyc ten koszmar i wreszcie doczekac się upragnionego maleństwa. A po 4 poronieniach ( juz nawet po 2) większość tych badań należą się jak chłopu ziemia za darmo na NFZ – podchodzi pod poronienia nawykowe i każda jej ciaża powinna byc traktowana jak ciaża szczególnej troski. To, ze ma starszego synka wcale nei znaczy, ze np nie wytworzył sie u niej zespół antyfosfolipidowy itp.

  ika i Igor 01.04.2004

  #875417

  aducha

  Re: Pomóżcie

  Dziękuje bardzo za porady, moim zdaniem to bzdury, ze lekarz nie robi nic w tym kierunku. Ona jest załamana i dlatego muszę jej pomoc. Mówiła mi że 2 lub 3 razy miała poronienie samoistne, bo test ciążowy pozytywny a za parę dni krwawienie. Mogę sie tylko domyślić co ona przeżywa.

  #875418

  aducha

  Re: Pomóżcie

  Dziękuje bardzo za porady, moim zdaniem to bzdurz, ze lekarz nie robi nic w tym kierunku. Ona jest załamana i dlatego muszę jej pomoc. Mówiła mi że 2 lub 3 razy miała poronienie samoistne, bo test ciążowy pozytywny a za parę dni krwawienie. Mogę sie tylko domyślić co ona przeżywa.

  #875419

  ninka

  Re: Pomóżcie

  Ja przerabialam dokladnie taki przypadek jak Twoja kolezanka. Mam 6 letnia coreczke, poronilam 4 razy tez wczesne ciaze ale na szczescie w marcu tego roku urodzilam zdrowa coreczke:) Po 4 poronieniu wykryto u mnie zespol antyfosfolipidowy. W kolejnej ciazy zastosowano leki i jak widac pomoglo. Niech kolezanka zmienie lekarza na naprawde dobrego specjaliste.

  Ninka  #875420

  lidus

  Re: Pomóżcie

  Nie wiadomo jakie badania robiła koleżanka. Zaczęłabym od hormonów, chorób odzwierzęcych, oceny stanu nasionek, potem ewentualnie immunologia i koniecznie dobry gin.

  Lidek mama Maćka ur.08/06/2001
  aniołek IX 1996
  aniołek XI 1997

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close