poród w prywatnej klinice

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #12138

  moniqe

  Witam Wszystkie Forumowiczki
  Mam pytanie odnośnie CC w prywatnej klinice interesuje mnie szacunkowy koszt w/w zabiegu i czy w jest on w jakiejś części refundowany przez kasę chorych.

  Pozdrawiam

  #187268

  lea

  Re: poród w prywatnej klinice

  Jeśli szpitale państwowe mają tak zróznicowane cenniki, jak np. p. rodzinny od darmowego do m/w 400 zł, to kliniki prywatne – tym bardziej. Każda placówka ma indywidualny regulamin. Ale osobiście byłaby bardzo zaskoczona, jesli kasa chorych by cokolwiek zwracałą – a jeśli już, to zalezy która kasa. Ale BARDZO wątpię.
  Popytaj może jedak u mamusiek albo w porodach. Jełśi jednak masz wybraną klinikę, to trzeba po prostu zadzwonić do nich, bo wszędzie może być inaczej- tak jak i każdy szpital ma własne zwyczaje np. w związku z zakresem przyjmowania pacjentek z kas.

  Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)  #187269

  zabka

  Re: poród w prywatnej klinice

  Witaj,
  Mieszkam w Warszawie i dowiadywałam się o poród w prywatnej klinice Damiana przy ulicy Wałbrzyskiej. Poród przez cc kosztuje około 5.500 i w tej cenie jest już cała opieka w trakcie i po porodzie, a wliczone są 4 dni po pobytu w szpitalu. Oczywiście jak trzeba będzie zostać dłużej to koszty wzrastają. Ja pamiętam jak zaoytałam co w razie jakiś problemów z matka lub dzieckiem po porodzie, wiec szpital ma OIOM dla dorosłych, ale dziecko przewożą do szpitala gdzie jest OIOM dziecięcy i możesz go wskazać sama i jak określiła pani w szpitalu, nie zostawiają Cię z tym problemem samą tylko karetką przewożą dziecko. Stwierdziłam wtedy że nie warto ryzykować. A co do zwrotu jakiś kosztów to nie dowiadywałam się o to, ale wątpię aby coś zwracano. Chodząc do lekarzy prywatnie kasa chorych przeciez nic nie zwraca.

  Pozdrawiam
  Żabka +37 tyg. Mikołaj

  #187270

  lea

  Re: poród w prywatnej klinice

  Zabko, ja tez o prywatnych nie słyszałam dobrych opinii w razie powikłań.. wiadomo, ze jest na pewno milej i pewniej jakoś.. ale własnie co z powikłaniami.. ale nie chcę nikogo zniechęcać, naprawdę każda klinika może być inna.

  Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

  #187271

  helenka

  Re: poród w prywatnej klinice

  Watpie zeby dla prywatnych kasy zwracaly… Jezeli, to moze juz raczej dla zakladow niepublicznych, majacych podpisana umowe z kasa i przyjmujacych na zwykla ksiazeczke RUM.Lepiej zadzwon do kliniki i sie zapytaj – najlatwiejszy sposob sie dowiedziec.

  Helenka – przyszla mamuska
  15. IV. 2003

  #187272

  beatab

  Re: poród w prywatnej klinice

  Ja również nie jestem pozytwnie nastawiona do wszelkich prywatnych szpitali, które się same nazywaja klinikami…. tak poważnie, to w moim mieście, mimo wielu szpitali , tylko jeden moze nazywac się kliniką, bo nazwa ta przeciez do czegos zobowiązuje i o czymś świadczy. W prywatnych szpitalach połozniczych kładzie się głównie nacisk na bezbolseny poród i mozliwośc wykonywania cięć cesarskich.. na zyczenie kobiety. Za to każą sobie słono płacić, a w razie komplikacji przewożą do innego szpitala…. po co tak ryzykować? Czasem liczą się sekundy…
  W połowie zeszłego roku oglądałam reportaz w tv o dziewczynie, która chciała mięć poród „po ludzku” i wybrała sobie prywtany szpital. Niestety podczas porodu wyszły komplikacje, dziecko zostało uszkodzone i przewiezione do szpitala… i jest chore. Apelowała ona do wszystkich, aby nie kierowac się swoją wygodą i swoim bólem, najważniejsze jest, aby dziecko urodziło się zdrowe, a nie, czy nas będzie boleć przez 12 godzin….
  Życzę trafnego wyboru szpitala….
  Pozdrawiam
  Beata + 38 tyg. Synek  #187273

  misioaczek

  Re: poród w prywatnej klinice

  Szpitale prywatne są różne tak jak różne są szpitale publiczne a nawet ekipy pracujące w tym samym szpitalu.(pisałam już o tym na tym forum). Ja mieszkam w Krakowie gdzie jest kilkanaście szpitali publicznych i kilka prywatnych (połozniczych). Połowa mojej rodziny pracuje w słózbie zdroiwa i miałam bardzo dokładny przegląd wszystkich placówek w mieście i okolicy….. Ja wybrałam prywatny szpital i jestem bardzo zadowolona.. (o tym też pisałam na tym forum). Jesli będę rodziła następne dziecko to tez tam !!! Natomiast jesli chodzi o bezpieczeństwo to oczywiście trzeba się wszystkiego wcześniej dowiedzieć o szpitalu w którym chce się rodzić, o publicznym również. A co do komplikacji związanych z dzieckiem, to każdy DOBRY szpital prywatny ma sprzęt i ludzi którzy mogą zapewnić opiekę noworodkowi ( przy moim porodzie był neonatolog o europejskiej sławie, który jest ordynatorem w Klinice Dzieciecej w Prokocimiu). Jesli dziecko wymaga dłuższego leczenia lub specjalistycznej aparatury ( nie inkubatora czy pompy infuzyjne itp. bo taki sprzęt jest normalnie stosowany w tym prywatnym szpitalu ) to jest przewożone do jednego z dwóch najlepszych oddziałów neonatologicznych w Krakowie czyli do Kliniki Uniwersyteckiej lub do Kliniki Dziecięcej w Prokocimiu, ale tam są przewożone również dzieci urodzone na tych kilkunastu oddziałach położniczych w szpitalach publicznych !!!! Tak to wygląda w Krakowie. Życząc dobrych wyborów powtórzę jeszcze raz SZPITAL TO NIE BUDYNEK TO PRZEDE WSZYSTKIM LUDZIE !!!!

  Cena mojego porodu cc (nie na życzenie) opieka okołoporodowa i 6 dniowy pobyt w szpitalu 3500 zł nie refundowany przez Kasę ( ale to było 2 lata temu ).

  Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamuśki Ania

  #187274

  runia

  Re: do Misioaczek

  Mozesz napisać, gdzie rodziłaś i do jakiego chodziłaś ginekologa? Ja za miesiąc przeprowadzam się z powrotem do Krakowa i muszę zdecydować do kogo póść i gdzie urodzić, z góry dzięki
  Ru

  #187275

  giasu

  Re: poród w prywatnej klinice/Damiana?

  Zabko,nie wiem skąd masz ceny porodu przez cc w klinice Damiana i ilość dni po zabiegu wliczonych w cenę?Czy aby na pewno te ceny są akualne?
  Rodziłam w kilinice Damiana 7 miesięcy temu.Za cc w zzo zapłaciłam 6300 ,w cenie hospitalizacja 3 doby 🙂 Cena którą podałaś dotyczyła porodu naturalnego i 2 dni w klinice 🙂 Może coś się zmieniło,ale czy możliwe jest obniżenie cen?

  PS.Cały mój poród,opiekę,atmosferę,duże serce i profesjonalizm bede wspominała do końca życia jako jedną z piękniejszych chwil 🙂 Polecam 🙂

  Pozdrawiam ciepło
  giasu, mama Oliwi 🙂

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close