PORÓD W WODZIE

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #22305

  swa

  Cześć. Jestem szczęśliwym, przyszłym tatusiem i razem z żoną pilnie obserwujemy to forum. Jedno pytanie CZY KTOŚ RODZIŁ W WODZIE?!?! Bardzo nas interesują informacje na ten temat. Czekamy na odzew!!!

  #304933

  swa

  Re: PORÓD W WODZIE

  Czy naprawdę nikt nie rodził w wodzie? Podobno to takie zdrowe dla dziecka…:(  #304934

  polozna1

  Re: PORÓD W WODZIE

  sa rzeczywiscie takie plotki
  tak na prawde to zartuje. to co wiem to najlepiej znalezc szpital gdzie mozna tak rodzic i polozna ktora podejmie sie przyjmowania takiego porodu i tam dowiedziec sie szczegolow. takich szpitali w Polsce nie ma zbyt wiele
  zycze owocnych poszukiwan

  #304935

  kama-z

  Re: PORÓD W WODZIE

  Witam, tez interesuje mnie ten temat. Rozróznia sie w tej chwili dwa rodzaje: poród w wodzie i do wody.
  Przede wszystkim ciąża musi być zdrowa no i wszystko powinno przebiegać bez komplikacji inaczej powrót do trybu normalnego.
  Jeżeli chodzi o tem pierwszy rodzaj to stosunkowo dużo szpitali wprowadziło na porodówki wanny, w których można siedzieć w I fazie, natomiast jeżeli chodzi o poród do wody to jest ich bardzo mało – wymagają specjalnie przeszkolonego personelu i odpowiednio przygotowanej sali porodowej.

  Kama i kamyk (23.02.04)

  #304936

  sisi27

  Re: PORÓD W WODZIE

  Rzeczywiście chyba mało jest jeszcze szpitali które przyjmują poród do wody. W Gdańsku takim szpitalem na pewno jest Wojewódzki. Byłam tam ostatnio ze szkołą rodzenia i widziałam salę ( ładna) i wysłuchałam „wykładu” położnej na ten temat. Bardzo zachwalała takie porody. Mówiła ,.że takie dzieci rodzą się spokojniejsze – lepiej znoszą zmianę środowiska. Do wanny wchodzi się w końcowej fazie porodu. Znieczulenie wyklucza poród do wody. Co do nacięcia krocza to jeśli jest konieczne to je robią. Szczerze mówiąc tyle dobrego mówiła o takim porodzie ,że sama zaczęłam się zastanawiać nad rodzeniem w wodzie. No ale cóż zobaczymy – jeszcze trochę czasu mamy.

  Sylwia + Dominika

  #304937

  awkaminska

  Re: PORÓD W WODZIE

  nie rodzilam do wody, ale za kazdym razem spedzilam w wannie troche czasu. Przy Kamci do wanny weszlam okolo 14 po przerwaniu juz pecheza i z rozwarciem 4 cm, skurcze staly sie mniej odczuwalne ale skuteczniejsze, po 20/30 minutach bylo juz 6 cm, okolo 15 godziny zaczely sie parte i 20 po 15 zaczelam sie wywlekac z wanny, gdy wkoncu bylam juz poza bylo juz 9cm i o 15,45 zaczelam parcie by o 16 pojawila sie Kamcia.

  Nie wiem jak to jest z rodzeniem do wody (w Warszawie sie nie spotkalam), ale znajdzcie szpital, gdzie maja w salkach porodowych wanny bo to totalnie przyspiesza rozwieranie zmniejszajac jednoczesnie bol. (ja rodzilam w Warszawie na Zelaznej w salkach o podwyzszonym standarcie -500zl).

  Powodzenia

  Agnieszka mama Jagody(09-10-97) i Kamili(03-04-03)  #304938

  agness-7

  Re: PORÓD W WODZIE

  Ja swoj porod w wodzie opisze dopiero za jakies 4 tygodnie,jestem zdecydowana tak rodzic o ile nie bedzie jakis komplikacji.Jak wszystko bedzie dobrze to opisze zainterasowanym swoje wrazenia.

  Agness i VIKTORIA (06.09.2003)

  #304939

  swa

  Re: PORÓD W WODZIE

  CZEKAMYYYYYY!!!!!!

  #304940

  leszczynka

  Re: PORÓD W WODZIE

  ja mam umówioną swoją położną która zaproponowała mi poród do wody.Sama bardzo popiera takie porody ,powiedziała że rodzi sie szybciej ,mniej boleśnie i zdrowiej dla dziecka .Można rodzić do wody jesli oczywiscie nie ma żadnych komplikacji i w moim szpitalu podobno pierwiastki nie rodzą w Ten sposób.Ja obawiałam sie takiego porodu ,ale po rozmowie z polożną jestem coraz bardziej przekonana.Jeśli wszystko odbędzie sie zgodnie z planem opisze na forum.

  LESZCZYNKA I szalona DZIEWCZYNKA 8.10.03

  #304941

  swa

  Re: PORÓD W WODZIE

  Z niecierpliwością czekamy na relację i życzymy wszystkiego dobrego!

  Dag, Witold i ‚wiercipiętka’

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Forum ‘Wszystko o porodzie’ jest zamknięte dla nowych tematów i odpowiedzi.

Close