poroniłam

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #43427

  12ania

  Dziewczyny w zeszłym roku w 34 tygodniu urodziłam martwe dziecko, robiłam wszystkie badania, nawet genetyczne i wszystko wyszło ok, przyczyny nie wykryto. 19 marca tego roku w 7 tygodniu miałam zabieg łyżeczkowania ponieważ ciążą się nie rozwijała i stwierdzono poronienie. do lekarza na kontrol idę 5 kwietnia. Przy wypisie lekarz ze szpitala powiedział mi że podejrzewa zaśniad groniasty, co to takiego, czy któraś z Was też coś takiego miała, boję się, jak czytałam na ten temat w internecie to to jest niły rak łożyska? Czy wiecie coś na ten temat? Jakie badania mam zrobić jeszcze, mam dość

  #567247

  maja25

  Re: poroniłam

  Przykro mi bardzo że znowu cię to spotkało. Niestety nic nie wiem o tym co twój tekarz stwierdził ale może warto popytać też innych lekarzy co o tym myślą.
  Głowa do góry!
  Pozdrawiam
  Magda  #567248

  olinja

  Re: poroniłam

  Witaj
  Kurcze, że też musimy przez takie rzeczy przechodzić.
  Kiedyś, kiedy myślałam o ciąży to kojarzyła mi sie ona z malutkim dzieciątkiem. I nigdy nie myślałam, że w czasie tych 9 miesięcy czycha na matkę setki niebezpieczeństw.
  Przykro mi, że Ciebie też to spotkało, ja nie mialam takiej diagnozy ale moja ciąża też obumarła. Był to 6 -7 tydzień a dowiedziałam sie o tym w 12 tc.
  Jeżeli chodzi o zaśniad to juz Ci piszę o co mniej wiecej chodzi.
  Generalnie dotyczy to zwyrodnienia taknki trofoblastu. Właśnie sie zastanawiam czy pisać Ci o tym wszystkim.
  Najpierw jednak pytanie.
  Czy Twój lekarz, który to stwierdził ma na to dowody i czy zabrał sie do prawidłowego monitorowania Twojej ciąży zaśniadowej? Jest to bardzo wazne dla Twojego zdrowia i zycia.
  Jeżeli taka diagnozę Ci postawiono wymagasz (po łyżeczkowaniu) dalszego leczenia. Moze być potrzebne kolejne łzeczkowanie lub tzw. odsysanie macicy.
  Widzę, że nie masz pewności co do diagnozy przy wypisie. Koniecznie ustal co to było. Koniecznie!!!!!!!
  Zaśniad rozsiewa taknki zwyrodniałej macicy po organiźmie np. płuc. Dlatego ważne jest byś wiedziała dokładnie jak leczono Cię w szpitalu (jakie zabiegi wykonano) i ile razy.
  Zgłoś sie z tym wypisem do swojego gina.
  Wszystko będzie w porządku ale mususz teraz sie nastawić na chodzenie po lekarzach. Uzbroić się w cierpliwosć i nieustepliwosć. Nie daj sie zbyć, masz prawo wiedzieć co sie Tobie stało i co masz dalej robić.
  3maj sie
  Jeżeli będziesz chciała to napiszę wiecej o zaśniadzie.
  Jest tego sporo.
  Jednak dopóki nie wiesz czy to jest twoim udziałem nie chcę Ci niepotrzebnie głowy zaśmiecać tymi informacjami.

  P.S zaśniad nie jest rakiem macicy ale nieleczony moze sie przerodzić w raka kosmówki. Dlatego leczenie jest tak bardzo wazne. Wyleczona macica jest zdolna do zdrowej ciąży. Następna ciąża prawie zawsze jest udana.
  3maj się cieplutko. Pamietaj nie poddawaj sie. Nie wolno!

  Pozdrawiam,
  Olinka
  <><

  Edited by Olinja on 2004/04/02 18:38.

  #567249

  12ania

  Re: poroniłam

  dzięki za słowa wsparcia. dzisiaj idę do lekarza i jutro napiszę co on mi powiedział. jeszcze raz dzięki

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close