Postinor

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #29805

  podekscytowana

  czy ktoras z Was kiedys brala ten srodek „wczesnoporonny”, i czy to moze miec wplyw na starania. Boje sie zapytac gina. Mam nadzieje, ze nie, to juz 9 m-cy temu bylo ale wtedy zupelnie nie mialam glowy. Mysle, ze wtedy nie bylo fasolki ale chcialam sie zabezpieczyc, ojejjjkuuuuuuu, zeby to nie mialo zadnego wplywu bo sobie tego nie wybacze. Chyba troche tragizuje.

  dzis 15dc, zrobie test na ovu bo nie mierze tempki i moge tylko przypuszczac. trzymajcie za mnie kciuki i prosze o fluidki :-), :-).

  ja tez trzymam za Was kciuki i chyba dolacze do jutrzejszej grupy „prokreacyjnej”

  ZULA

  #393373

  marti1

  Re: Postinor

  Zula,

  Czy POstinor ma wpływ nie wiem….ale nie bój się zapytać gina. Jeżeli ma Cię dobrze leczyć to powinien wszystko o Tobie wiedzieć! On nie jest od tego żeby Cię osądzać.

  I serdecznie zapraszamy do jutrzejszej grupy prokreacyjnej.. wierzę że to będzie ta noc!

  Powodzenia,

  Marti1  #393374

  ninka

  Re: Postinor

  Marti dobrze mówi. Zapytaj lekarza. W końcu to oni przepisują ten środek. Ale moim zdaniem nie ma wpływu. Gdyby coś było nie tak to miała byś wtedy jakieś bóle, zakażenia itp. A tak najnormalniej w czasie okresu wszystko się złuszczyło. (może tak trochę brutalnie to napisałam ale tak działa ten środek)

  Ninka
  moje temperaturki

  #393375

  agahh

  Re: Postinor

  To wszystko na temat tej tabletki

  Postinor jest preparatem antykoncepcyjnym. Zawiera on hormon, który sprawia, że błona śluzowa macicy nie przyjmuje zapłodnionego jaja, a ponadto wydzielina w szyjce macicznej pod wpływem levonorgestrelu staje się bardzo gęsta i nieprzepuszczalna dla plemników. Postinor może spowodować również zahamowanie jajeczkowania, lecz nie w takim samym stopniu, jak środki antykoncepcyjne składające się zarówno z gestagenów jak i estrogenu.
  Zastosowanie Doustna antykoncepcja. Preparat jest przeznaczony dla kobiet, które mają stosunki nie częściej niż raz na tydzień.
  Ostrzeżenie Postinor nie może być stosowany u pacjentek cierpiących na nowotwory o podłożu hormonalnym, jak rak piersi lub rak narządów rodnych. Leku nie wolno podawać w skłonności do zakrzepów krwi, wadzie serca, chorobach wątroby, w porfirii, a także chronicznej chorobie skóry.
  U kobiet, które ukończyły 35 rok życia stosowanie tabletki antykoncepcyjnej oraz palenie papierosów zwiększa ryzyko powstawania zakrzepów krwi. Pacjentki które przeszły lub cierpią na następujące choroby: serca i naczyń, wysokie ciśnienie krwi, zbyt duże stężenie tłuszczów we krwi, poważną nadwagę, cukrzycę lub cukrzycę, która pojawiła się w związku z ciążą, epilepsję, stwardnienie rozsiane (sclerosis multiplex), zaburzenia menstruacji, pogorszenie słuchu na tle miażdżycowym, depresję, wypadanie włosów powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem stosowania tabletki antykoncepcyjnej.
  W razie stosowania preparatów węgla w zaburzeniach trawiennych – biegunka, zatrucia -zachodzi duże prawdopodobieństwo, że tabletka antykoncepcyjna okaże się nieskuteczna, gdyż węgiel wiąże jej zawartość i niedopuszcza do przyjęcia przez organizm. W takich razach należy stosować uzupełniający środek antykoncepcyjny np. prezerwatywę.
  U niektórych pacjentek jednoczesne stosowanie antybiotyków jak: amoksycylina, ampicylina, rifampicyna lub tetracyklina oraz doustnych środków antykoncepcyjnych może obniżyć skuteczność działania tych ostatnich.
  Jeśli miesiączka nie pojawiła się 2 razy z rzędu należy przeprowadzić test ciążowy.
  Należy przerwać zażywanie środka, jeśli pojawią się: silny przypominający migrenę ból głowy, nagłe zaburzenia wzroku, podejrzenie o zakrzep krwi, np. nagłe obrzęki i ból kończyn, silny świąd, żółtaczka, ciąża, nagły ostry ból brzucha.
  Oczekiwany skutek działania preparatu może ulec zmianie, jeśli Postinor stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy poradzić się lekarza w razie konieczności stosowania innych leków łącznie z Postinorem.
  Działania niepożądane Występują w znacznie mniejszym stopniu niż w wyniku innych środków antykoncepcyjnych, patrz: np. ANGRAVID.
  Dawkowanie Dawkę ustala lekarz dostosowując ją do potrzeb pacjentki. Preparat stosuje się bezpośrednio po stosunku płciowym, najpóęniej po 1 godzinie. Najwyżej 4 tabletki w ciągu miesiąca. Przed rozpoczęciem stosowania preparatu należy dokonać niezbędnych badań ginekologicznych, badania gruczołów sutkowych, badania ciśnienia krwi oraz funkcji wątroby. Badania takie należy powtarzać co pół roku.
  Ciąża i karmienie Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

  temperaturki aguski

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close