Postinor

czy ktoras z Was kiedys brala ten srodek “wczesnoporonny”, i czy to moze miec wplyw na starania. Boje sie zapytac gina. Mam nadzieje, ze nie, to juz 9 m-cy temu bylo ale wtedy zupelnie nie mialam glowy. Mysle, ze wtedy nie bylo fasolki ale chcialam sie zabezpieczyc, ojejjjkuuuuuuu, zeby to nie mialo zadnego wplywu bo sobie tego nie wybacze. Chyba troche tragizuje.

dzis 15dc, zrobie test na ovu bo nie mierze tempki i moge tylko przypuszczac. trzymajcie za mnie kciuki i prosze o fluidki :-), :-).

ja tez trzymam za Was kciuki i chyba dolacze do jutrzejszej grupy “prokreacyjnej”

ZULA

3 odpowiedzi na pytanie: Postinor

  1. Re: Postinor

    Zula,

    Czy POstinor ma wpływ nie wiem…. Ale nie bój się zapytać gina. Jeżeli ma Cię dobrze leczyć to powinien wszystko o Tobie wiedzieć! On nie jest od tego żeby Cię osądzać.

    I serdecznie zapraszamy do jutrzejszej grupy prokreacyjnej.. wierzę że to będzie ta noc!

    Powodzenia,

    Marti1

    • Re: Postinor

      Marti dobrze mówi. Zapytaj lekarza. W końcu to oni przepisują ten środek. Ale moim zdaniem nie ma wpływu. Gdyby coś było nie tak to miała byś wtedy jakieś bóle, zakażenia itp. A tak najnormalniej w czasie okresu wszystko się złuszczyło. (może tak trochę brutalnie to napisałam ale tak działa ten środek)

      Ninka
      [Zobacz stronę]

      • Re: Postinor

        To wszystko na temat tej tabletki

        Postinor jest preparatem antykoncepcyjnym. Zawiera on hormon, który sprawia, że błona śluzowa macicy nie przyjmuje zapłodnionego jaja, a ponadto wydzielina w szyjce macicznej pod wpływem levonorgestrelu staje się bardzo gęsta i nieprzepuszczalna dla plemników. Postinor może spowodować również zahamowanie jajeczkowania, lecz nie w takim samym stopniu, jak środki antykoncepcyjne składające się zarówno z gestagenów jak i estrogenu.
        Zastosowanie Doustna antykoncepcja. Preparat jest przeznaczony dla kobiet, które mają stosunki nie częściej niż raz na tydzień.
        Ostrzeżenie Postinor nie może być stosowany u pacjentek cierpiących na nowotwory o podłożu hormonalnym, jak rak piersi lub rak narządów rodnych. Leku nie wolno podawać w skłonności do zakrzepów krwi, wadzie serca, chorobach wątroby, w porfirii, a także chronicznej chorobie skóry.
        U kobiet, które ukończyły 35 rok życia stosowanie tabletki antykoncepcyjnej oraz palenie papierosów zwiększa ryzyko powstawania zakrzepów krwi. Pacjentki które przeszły lub cierpią na następujące choroby: serca i naczyń, wysokie ciśnienie krwi, zbyt duże stężenie tłuszczów we krwi, poważną nadwagę, cukrzycę lub cukrzycę, która pojawiła się w związku z ciążą, epilepsję, stwardnienie rozsiane (sclerosis multiplex), zaburzenia menstruacji, pogorszenie słuchu na tle miażdżycowym, depresję, wypadanie włosów powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem stosowania tabletki antykoncepcyjnej.
        W razie stosowania preparatów węgla w zaburzeniach trawiennych – biegunka, zatrucia -zachodzi duże prawdopodobieństwo, że tabletka antykoncepcyjna okaże się nieskuteczna, gdyż węgiel wiąże jej zawartość i niedopuszcza do przyjęcia przez organizm. W takich razach należy stosować uzupełniający środek antykoncepcyjny np. prezerwatywę.
        U niektórych pacjentek jednoczesne stosowanie antybiotyków jak: amoksycylina, ampicylina, rifampicyna lub tetracyklina oraz doustnych środków antykoncepcyjnych może obniżyć skuteczność działania tych ostatnich.
        Jeśli miesiączka nie pojawiła się 2 razy z rzędu należy przeprowadzić test ciążowy.
        Należy przerwać zażywanie środka, jeśli pojawią się: silny przypominający migrenę ból głowy, nagłe zaburzenia wzroku, podejrzenie o zakrzep krwi, np. nagłe obrzęki i ból kończyn, silny świąd, żółtaczka, ciąża, nagły ostry ból brzucha.
        Oczekiwany skutek działania preparatu może ulec zmianie, jeśli Postinor stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy poradzić się lekarza w razie konieczności stosowania innych leków łącznie z Postinorem.
        Działania niepożądane Występują w znacznie mniejszym stopniu niż w wyniku innych środków antykoncepcyjnych, patrz: np. ANGRAVID.
        Dawkowanie Dawkę ustala lekarz dostosowując ją do potrzeb pacjentki. Preparat stosuje się bezpośrednio po stosunku płciowym, najpóęniej po 1 godzinie. Najwyżej 4 tabletki w ciągu miesiąca. Przed rozpoczęciem stosowania preparatu należy dokonać niezbędnych badań ginekologicznych, badania gruczołów sutkowych, badania ciśnienia krwi oraz funkcji wątroby. Badania takie należy powtarzać co pół roku.
        Ciąża i karmienie Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

        Znasz odpowiedź na pytanie: Postinor

        Dodaj komentarz

        Angina u dwulatka

        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

        Czytaj dalej →

        Mozarella w ciąży

        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

        Czytaj dalej →

        Ile kosztuje żłobek?

        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

        Czytaj dalej →

        Dziewczyny po cc – dreny

        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

        Czytaj dalej →

        Meskie imie miedzynarodowe.

        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

        Czytaj dalej →

        Wielotorbielowatość nerek

        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

        Czytaj dalej →

        Ruchome kolano

        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

        Czytaj dalej →
        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
        Logo
        Enable registration in settings - general