Potrzebna krew O Rh –

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #79233

  akacja

  Wklejam meila, którego otrzymał mój mąż z nadzieją, że znajdzie się ktoś, kto zdoła pomóc….

  Moi drodzy

  Mam do Was osobiste pytanie i prośbę.

  Moja żonka jest ciężko chora i przebywa w klinice AM przy ul.Banacha. Dzięki ludzkiej uprzejmości – solidarności udało mi się zebrać kilka jednostek krwi, które pozwoliły na podtrzymanie jej życia po dużym krwotoku. Szpital zdecydował, że konieczny jest natychmiastowy przeszczep wątroby, a wymaga to jeszcze więcej krwi, która jest dość rzadka. Ani szpital, ani bank krwi nie mają tej krwi, musze więc sam znaleźć osoby, które mają grupę krwi O Rh (-) minus, i które mogłyby oddać taką krew w punkcie krwiodawstwa w Warszawie przy ul. Saska 63, na Pradze.

  Oddając krew trzeba podać, że jest to krew do dla chorej – Anna Dubaniewicz, leczonej w szpitalu AM Warszawa, przy Banacha. Z punktu krwiodawstwa trzeba wziąć zaświadczenie o oddanej krwi (z informacją dla kogo). Potem te zaświadczenie (lub jego kopię) muszę pokazać w klinice na Banacha.

  Dokładny adres : Reginalne Centrum Krwiodawstwa i Kriolecznictwa, 03-945 Warszawa, ul.Saska 63/75
  Punkt krwiodastwa jest czynny od 7 do 14 tej. Trzeba wypełnić ankietę i się zarejestrować. Nie trzeba być na czczo. Można krew oddawać w środku dnia. Przy rejestracji trzeba podać nazwisko osoby, dla której oddaje się krew i nazwę szpitala (Anna Dubaniewicz – klinika AM w Warszawie, ul.Banacha).

  Potem jest próbne pobranie krwi do przebadania i rozmowa z lekarzem. Potem nastepuje oddanie krwi. Po oddaniu krwi trzeba w rejestracji odebrać zaświadczenie o ddanej krwi, w którym będzie wpisane nazwisko chorego dla którego oddaliśmy krew. Operacja trwa ok. 1 godziny. Tel. do rejestracji na Saskiej 617-49-55.

  Istnieje możliwość oddania tej krwi w stacji krwiodawstwa w innym mieście. Po zaznaczeniu, że to krew dla określonej chorej i określonego szpitala trafi ona do kliniki w Warszawie, na Banacha, ale potrzebuję tych zaświadczeń.

  Jeśli ktoś z Was ma taką grupę i może oddać krew, proszę o zgłoszenie się do punktu na Saskiej. Proszę o przekazanie zaświadczenia o oddanej krwi. Może być zeskanowane i wysłane na mój adres e’mailowy, lub po prostu do działu księgowości Praktikera. W innych przypadakch proszę o kontakt e’mailowy lub telefoniczny.

  Zaświadczenie można też wysłać fax-em bezpośrednio do kliniki AM w Warszawie – tel. 022-599-22-77.

  Może znacie kogoś, kto ma taką grupę krwi – prześlijcie daje tą wiadomość.

  Pozdrawiam

  Grzegorz Dubaniewicz
  email : [email]dubaniewiczg@praktiker.pl[/email]
  Tel. : 602-363-509


  akacja i Martka (17 marca 2004)

  #1077945

  akacja

  Re: Potrzebna krew O Rh –

  podciągam


  akacja i Martka (17 marca 2004)  #1077946

  kateczka

  Re: Potrzebna krew O Rh –

  wspolczuje im bardzo:(niestety ja mam 0 Rh+ 🙁 i nie znam nikogo z 0 Rh- rzeczywiscie rzadka krew

  #1077947

  majarzeszow

  Re: Potrzebna krew O Rh –

  a jesli ktos nie jest z Warszawy ?

  maja i

  Adaś

  #1077948

  akacja

  Re: Potrzebna krew O Rh –

  „Istnieje możliwość oddania tej krwi w stacji krwiodawstwa w innym mieście. Po zaznaczeniu, że to krew dla określonej chorej i określonego szpitala trafi ona do kliniki w Warszawie, na Banacha, ale potrzebuję tych zaświadczeń. ”

  a najlepiej prosze o kontakt na meila

  [email]dubaniewiczg@praktiker.pl[/email]


  akacja i Martka (17 marca 2004)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close