powracające wymioty…

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #86021

  supermama

  Może ktoś miał pdobny problem: mój synek systematycznie w nocy (nawet 2-3 razy w tygodniu) wymiotuje. Zdarza się to tylko w nocy (nad ranem),wymiotuje kilka,kilkanaście razy, jakby śliną,żółcią,flegmą…prawie nigdy jedzeniem.
  Był badany na obecność pasożytów itp… i wszystko ok.
  Co to może być?? Zastanawiam się czy to może być alergia (dziecko jest alergikiem)…

  Monika i Wiktor(17.10.2004)

  #1313551

  gabrycha

  Re: powracające wymioty…

  Mój synek jest uczulony na mleko krowie i nawet jego niewielka ilość powoduje u niego wymioty.Nigdy jednak nie wymiotował w nocy,tylko zawsze wieczorem po kolacji więc zrzucał całą kolację..Ale każde dziecko przecież przechodzi alergię inaczej i nie musi wymiotować w tym samym czasie.Powinnaś skonsultować się z lekarzem.
  Edytuję bo chciałam dopisać,że przy kolejnym naszym podejściu do jogurtów wydawało się,ze jest już ok i mały adł sporo jogurtów to w pewnym momęcie okazało się,ze nie jest ok i potem wymiotował nam cały miesiąć nawet 2 razy dziennie.Więc jeśli Twojego synka coś uczula i będziesz wiedziała co to moze minąć trochę czasu zanim przestanie wymiotować.
  Pozdrawiam

  Dorota i Antoś(24.03.2005)

  Edited by Gabrycha on 2007/02/28 12:50.  #1313552

  chilli

  Re: powracające wymioty…

  katarem ktory splywa w nocy do krtani?
  moze byc katar alergiczny a alergenem cos w sypialni – kurz/roztocza z poscieli?

  kusiolson

  #1313553

  supermama

  Re: powracające wymioty…

  tylko,że on teraz nie ma kataru…
  owszem laryngolog zwraca mi uwagę,że dziecko ma alergię (opuchnięte i sine śluzówki w nosku),ale teraz nic mu z noska nie „leci”…

  Monika i Wiktor(17.10.2004)

  #1313554

  chilli

  Re: powracające wymioty…

  dlatego sugeruje kurz/roztocze w poscieli – bo dzieje sie to w nocy – w ciagu dnia nie ma kontaktu z alergenem to nie ma kataru

  kusiolson

  #1313555

  klucha

  Re: powracające wymioty…

  mojej tez nie leci, mojej zalega, w okresach pogorszenia to co mozemy odciągamy katarkiem, reszta jest wymiotowana przewaznie w nocy, a w mega pogorszeniach i w dzień. Ale np. pociaga noskiem, słysze jak jej tam wszystko stoi i towarzyszy kaszel

  Izka i 4 latka  #1313556

  sbiernacka

  Re: powracające wymioty…

  Zgadzam się, że przyczyną może być mleko! Tzw skaza białkowa może powodowac rozmiate objawy. Kiedy mojego malca próbowałam przestawic z mleka sojowego na zwykłe na początku wydawało sie, że jest ok, a potem zaczęły sie wymioty, po kilka razy na dobę, o rozmaitych porach i wcale nie bezpośrednio po jedzeniu, czasami o wiele później. To musisz sprawdzić koniecznie! Po zmianie mleka, jak ręka odął.

  #1313557

  supermama

  Re: powracające wymioty…

  a ja podejrzewam…banany!! przeanalizowałam co dawałam mu do jedzenia w dniach,w których pojawiały się wymioty;zawsze przewijał się banan. Teraz jest na diecie „bezbananowej” i wszystko ok (tzn nie wymiotuje)
  Wiktorek miał uczulenie na mleko kiedy był niemowlęciem i rzeczywiście wymiotował kilka razy dziennie,niezależnie od pory karmienia.Pił Nutramigen,ale od kilku miesięcy z mleka zrezygnował…

  Monika i Wiktor(17.10.2004)

  #1313558

  sbiernacka

  Re: powracające wymioty…

  To dobrze, ze udało Ci sie znaleźć przyczynę. Ja od samego początku prowadzę notatki, co jadł, kiedy i ile, reakcje na zastrzyki, luxne kupki itd, to mi pomaga wyłapywać przyczyny i problemy. Pozdrawiam.

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close