powrót do pracy i karmienie piesią

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #79165

  mycha123

  Witam wszystkich
  niedługo wracam do pracy. Moja Marysia będzie wtedy mieć skończone 6 miesięcy. Chiałabym skorzystać z przysługującego mi prawa do dwóch półgodzinnych przerw na karmienie lub jednej godzinnej. Czy powinnam udowodnić w jakiś sposób (np zaświadczenie od pediatry) pracodawcy że karmię piersią, czy wystarczy tylko moje oświadczenie? Prosze napiszcie jak to się odbywało w waszych zakładach pracy.

  Pozdrawiam
  Mysia (17.01.2006) & Marta

  #1076630

  pasiasta

  Re: powrót do pracy i karmienie piesią

  Ja dostarczyłam papierek wypisany przez pediatrę – chyba na recepcie;-) po czasie odwołałam ustnie … muszę Ci tu napisać, że pomomo tego wychodziłam z pracy normalnie, albo nawet później, a dostawałam po premii, w końcu wycofałam wszystko – siedziałam tyle samo, a pręmię dostawałam…

  Dora 08.08.04+…
  tinyurl.com/czufo  #1076631

  qr-chuck

  Re: powrót do pracy i karmienie piesią

  Ja powiedziałam mojemu szefowi, że karmię. Umówiliśmy się, że do 1,5 roku będę wychodzić godzinę wcześniej (u mnie 1/2 godz. przerwy nie miałyby sensu) niezależnie czy będę karmić czy nie (szef ma 2 małych dzieci więc wie co biega). Załatwiliśmy to “na gębę” – nie wiem, czy to tak powinno się odbywać, ale działało :-D.

  Pozdrawiam,
  Anka i Aśka (29.04.04)

  #1076632

  anetka1976

  Re: powrót do pracy i karmienie piesią

  Witam:)
  wyczytałam to w Kodeksie pracy, co do wniosku nic nie było napisane, lub może ja nie doczytałam, ale słyszałam że wystarczy zaświadczenie od pediatry.
  pozdrawiam

  Art. 187.

  § 1. Pracownica karmiąca dziecko piersią ma prawo do dwóch półgodzinnych przerw w pracy wliczanych do czasu pracy. Pracownica karmiąca więcej niż jedno dziecko ma prawo do dwóch przerw w pracy, po 45 minut każda. Przerwy na karmienie mogą być na wniosek pracownicy udzielane łącznie.

  § 2. Pracownicy zatrudnionej przez czas krótszy niż 4 godziny dziennie przerwy na karmienie nie przysługują. Jeżeli czas pracy pracownicy nie przekracza 6 godzin dziennie, przysługuje jej jedna przerwa na karmienie.

  Aneta i mój wrześniowy skarb

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close