powrót do pracy

szukałam w archiwum forum tego zagadnienia ale nie wiele znalazlam. Problem w tym że planowałam powrót do pracy po skończonym macierzyńskim i ewentualnie zaległym wypoczynkowym.Tak się super złożyło że zaczełabym prace 02.01.2003.Niestety byłam ostatnio na zakładowej imprezie i dowiedziałam się że po pierwsze dziewczyna która mnie zastępuje ma umowę do końca sierpnia(czy jej przedłużą?), po drugie moja szefowa z paniką w głosie pytała kiedy wracam ale po trzecie widzę że koleżanka zastępczyni coraz bardziej zadomawia się w firmie i nie wiem jak na jej a moją osobę będzie patrzyła męska część szefostwa.Chciałam przybliżyć rozmowę jaką miałm z szefem przed porodem. Najpierw ja zapewniałam że wrócę jak najszybciej a on to przyjął do wiadomości.Kilka tygodni później mówił abym wykorzystała wszystko co możliwe bo przecież w życiu są ważniejsze rzeczy niż praca. No i jak to szystko rozwikłać. A jeśli wrócę na początku września to jak to poukładać z karmieniem? Ja sobie nie wyobrażam jak bym miała zostawić maleństwo tak szybko czyli po 3 miesiącach.

8 odpowiedzi na pytanie: powrót do pracy

mazepa Dodane ponad rok temu,

Re: powrót do pracy

Wracam do pracy już teraz od września, moja malutka będzie miała niecałe 8 miesięcy.Z karmieniem teraz jest lepiej, ponieważ je zupki i kaszki, ale też nie wyobrażam sobie iść do pracy, gdy dzdzia ma 3 miesiące. Wogóle ciężko wyobrazić mi jak to będzie, gdy nie będzie mnie 8 godzin.

mania

mazepa Dodane ponad rok temu,

Re: powrót do pracy

Wracam do pracy teraz od września. Moja córeczka będzie miała niecałe 8 miesięcy, z karmieniem jest lepiej, ponieważ je zupki i kaszki. Niewyobrażam sobie pójścia do pracy, gdy dzidzia ma 3 miesiące.Wogóle nie mogę wyobrazić sobie nawet teraz, gdy nie będzie mnie przez 8 godzin.

mania

joannamaria1973 Dodane ponad rok temu,

Re: powrót do pracy

Widzisz, ja też sobie tego nie wyobrażam.Naprawdę to bym wybiła tych którzy skrócili urlop macierszyński.Mimo tego mam nadziejęże ktoś mi udzieli jakiś mądrych rad.
Asia

ankalenka Dodane ponad rok temu,

Re: powrót do pracy

masz prawo do wzięcia urlopu wypoczynkowego po macierzyńskim, ale musisz wystąpić z wnioskiem do przełożonego najpóźniej na miesiąc przed zakończeniem macierzyńskiego.. dlaczego wogóle mówisz o zostawieniu 3-miesięcznego dziecka? przecież przysługuje Ci 26 tygodni? poza tym pamiętaj że są rzeczy ważne i ważniejsze. wykorzystaj tak wiele dni z dzieckiem jak tylko możesz. jak wrócisz do pracy, nikt nie będzie pamiętał że poświęciłaś swój urlop dla dobra pracodawcy, a co do Twojej zastępczyni to wogóle się nie przejmuj. nikt nigdy nie ma gwarancji że będzie pracował spokojnie, i niezostanie zwolniony… wykorzystaj 26 tygodni urlopu, weź zaległy wypoczynkowy, a jeśli ten okres kończy Ci się 2.01. to przysługuje Ci jeszcze cały urlop przyszłoroczny.. weź to za jednym zamachem, bo jak wrócisz to niewiadomo, czy ktoś Cię potem puści na urlop (przecież dopiero co byłaś..). skup się lepiej na życiu prywatnym, bo na pracę człowiek nie ma wpływu.. po powrocie do pracy chroni Cię jeszcze prawo – przez 3 miesiące nie mogą Cię zwolnić. potem jak wrócisz, a dziecko będzie starsze, będziesz mogła skupić się na pracy i udowodnić pracodawcy że jesteś wartościowym pracownikiem..
A.

Dodane ponad rok temu,

Re: powrót do pracy

Mam termin na 2.12.2002, niestety przysługuje mi tylko 16 tyg. macierzyńskiego. Planuję po nim wziąć zaległy urlop za 2002 rok (4 tyg.) i od razu wykorzystać urlop za 2003 (czyli 5 tyg). w sumie 25tyg, potem biorę wychowawczy i myślę że posiedzę z Maluszkiem do końca 2003r. Jeśli będą chcieli mnie przyjąć z powrotem, to dobrze, wiem, że na moje miejsce będzie przyjęta osoba na czas określony, szefowa będzie chciała, żebym wróciła, ale nie wiadomo, czy do tej pory firma się nie rozleci i czy szefowa nie odejdzie (ma 73 lata i jest już na emeryturzem umowę ma przedłużaną co roku). Tak więc nie wiem co ze mną będzie od począku 2004, ale wiem, że cały następny rok chcę spędzić z Maluszkiem. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła się z nim rozstać na 9 godz. W sumie i tak nie wyobrażam sobie powrotu do pracy po roku (ale niestety nie będzie nas stać na to, abym mogła zostać z Małym dłużej).

joannamaria1973 Dodane ponad rok temu,

Re: powrót do pracy

chyba sie załamię,mój szef właśnie dzwonił do mnie i pytał kiedy wracam.Umówiłam się z nim na rozmowę jutro.Myślę że będę musiała wrócić.Miałabym to gdzieś ale moja sytuacja finansowa nie jest dobra i nie chcę stracić pracy.Ach, co za paskudne życie.
Asia

ilka Dodane ponad rok temu,

Re: powrót do pracy

Piszesz, że po powrocie do pracy nie mogą Cię zwolnić przez 3 miesiace. Czy to jest prawdą? A co ze zmianami, które niedawno podpisał prezydent czy nic w tej kwesti się nie zmieniło.

ankalenka Dodane ponad rok temu,

Re: powrót do pracy

niestety nie wiem co ostatnio podpisał prezydent, ale nie wydaje mi się żeby coś w tej kwesti było zmienione.. najlepiej zdobyć projekt ustawy i przeczytać..
pozdrawiam,
Anka.

Znasz odpowiedź na pytanie: powrót do pracy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
zwierzaki
Serdecznie witam wszystkich bywalców forum. Mam dość duży problem. Od września chcemy z mężusiem postarać się o dzidzię, ale mamy w domu dwa zwierzaki psa i kota. Kochamy je bardzo
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
jak wasze brzuchy-poradźcie
Zaczynam 23 tyd. i mam wrażenie że mój brzuch jest cały czas twardy i " brakuje" mu skóry, szczególnie wieczorem, nie wiem czy to mogą być takie ciągłe skurcze, ale
Czytaj dalej