powrót do pracy

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #8335

  joannamaria1973

  szukałam w archiwum forum tego zagadnienia ale nie wiele znalazlam. Problem w tym że planowałam powrót do pracy po skończonym macierzyńskim i ewentualnie zaległym wypoczynkowym.Tak się super złożyło że zaczełabym prace 02.01.2003.Niestety byłam ostatnio na zakładowej imprezie i dowiedziałam się że po pierwsze dziewczyna która mnie zastępuje ma umowę do końca sierpnia(czy jej przedłużą?), po drugie moja szefowa z paniką w głosie pytała kiedy wracam ale po trzecie widzę że koleżanka zastępczyni coraz bardziej zadomawia się w firmie i nie wiem jak na jej a moją osobę będzie patrzyła męska część szefostwa.Chciałam przybliżyć rozmowę jaką miałm z szefem przed porodem. Najpierw ja zapewniałam że wrócę jak najszybciej a on to przyjął do wiadomości.Kilka tygodni później mówił abym wykorzystała wszystko co możliwe bo przecież w życiu są ważniejsze rzeczy niż praca. No i jak to szystko rozwikłać. A jeśli wrócę na początku września to jak to poukładać z karmieniem? Ja sobie nie wyobrażam jak bym miała zostawić maleństwo tak szybko czyli po 3 miesiącach.

  #142118

  mazepa

  Re: powrót do pracy

  Wracam do pracy już teraz od września, moja malutka będzie miała niecałe 8 miesięcy.Z karmieniem teraz jest lepiej, ponieważ je zupki i kaszki, ale też nie wyobrażam sobie iść do pracy, gdy dzdzia ma 3 miesiące. Wogóle ciężko wyobrazić mi jak to będzie, gdy nie będzie mnie 8 godzin.

  mania  #142119

  mazepa

  Re: powrót do pracy

  Wracam do pracy teraz od września. Moja córeczka będzie miała niecałe 8 miesięcy, z karmieniem jest lepiej, ponieważ je zupki i kaszki. Niewyobrażam sobie pójścia do pracy, gdy dzidzia ma 3 miesiące.Wogóle nie mogę wyobrazić sobie nawet teraz, gdy nie będzie mnie przez 8 godzin.

  mania

  #142120

  joannamaria1973

  Re: powrót do pracy

  Widzisz, ja też sobie tego nie wyobrażam.Naprawdę to bym wybiła tych którzy skrócili urlop macierszyński.Mimo tego mam nadziejęże ktoś mi udzieli jakiś mądrych rad.
  Asia

  #142121

  ankalenka

  Re: powrót do pracy

  masz prawo do wzięcia urlopu wypoczynkowego po macierzyńskim, ale musisz wystąpić z wnioskiem do przełożonego najpóźniej na miesiąc przed zakończeniem macierzyńskiego.. dlaczego wogóle mówisz o zostawieniu 3-miesięcznego dziecka? przecież przysługuje Ci 26 tygodni? poza tym pamiętaj że są rzeczy ważne i ważniejsze. wykorzystaj tak wiele dni z dzieckiem jak tylko możesz. jak wrócisz do pracy, nikt nie będzie pamiętał że poświęciłaś swój urlop dla dobra pracodawcy, a co do Twojej zastępczyni to wogóle się nie przejmuj. nikt nigdy nie ma gwarancji że będzie pracował spokojnie, i niezostanie zwolniony… wykorzystaj 26 tygodni urlopu, weź zaległy wypoczynkowy, a jeśli ten okres kończy Ci się 2.01. to przysługuje Ci jeszcze cały urlop przyszłoroczny.. weź to za jednym zamachem, bo jak wrócisz to niewiadomo, czy ktoś Cię potem puści na urlop (przecież dopiero co byłaś..). skup się lepiej na życiu prywatnym, bo na pracę człowiek nie ma wpływu.. po powrocie do pracy chroni Cię jeszcze prawo – przez 3 miesiące nie mogą Cię zwolnić. potem jak wrócisz, a dziecko będzie starsze, będziesz mogła skupić się na pracy i udowodnić pracodawcy że jesteś wartościowym pracownikiem..
  A.

  #142122

  Anonim

  Re: powrót do pracy

  Mam termin na 2.12.2002, niestety przysługuje mi tylko 16 tyg. macierzyńskiego. Planuję po nim wziąć zaległy urlop za 2002 rok (4 tyg.) i od razu wykorzystać urlop za 2003 (czyli 5 tyg). w sumie 25tyg, potem biorę wychowawczy i myślę że posiedzę z Maluszkiem do końca 2003r. Jeśli będą chcieli mnie przyjąć z powrotem, to dobrze, wiem, że na moje miejsce będzie przyjęta osoba na czas określony, szefowa będzie chciała, żebym wróciła, ale nie wiadomo, czy do tej pory firma się nie rozleci i czy szefowa nie odejdzie (ma 73 lata i jest już na emeryturzem umowę ma przedłużaną co roku). Tak więc nie wiem co ze mną będzie od począku 2004, ale wiem, że cały następny rok chcę spędzić z Maluszkiem. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła się z nim rozstać na 9 godz. W sumie i tak nie wyobrażam sobie powrotu do pracy po roku (ale niestety nie będzie nas stać na to, abym mogła zostać z Małym dłużej).  #142123

  joannamaria1973

  Re: powrót do pracy

  chyba sie załamię,mój szef właśnie dzwonił do mnie i pytał kiedy wracam.Umówiłam się z nim na rozmowę jutro.Myślę że będę musiała wrócić.Miałabym to gdzieś ale moja sytuacja finansowa nie jest dobra i nie chcę stracić pracy.Ach, co za paskudne życie.
  Asia

  #142124

  ilka

  Re: powrót do pracy

  Piszesz, że po powrocie do pracy nie mogą Cię zwolnić przez 3 miesiace. Czy to jest prawdą? A co ze zmianami, które niedawno podpisał prezydent czy nic w tej kwesti się nie zmieniło.

  #142125

  ankalenka

  Re: powrót do pracy

  niestety nie wiem co ostatnio podpisał prezydent, ale nie wydaje mi się żeby coś w tej kwesti było zmienione.. najlepiej zdobyć projekt ustawy i przeczytać..
  pozdrawiam,
  Anka.

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close