Pożegnanie przedszkola, kwiaty, dyżur wakacyjny – jak to zrobić?!

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 20)
 • Autor
  Wpisy
 • #104483

  kotagus

  Nie jestem mamuśką latającą z kwiatami do wszystkich z podziękowaniami…
  Jak zazwyczaj w latach ubiegłych odbierałam dzieci na zakończenie roku to zanosiłam raczej skromne bukiety typu polnego 😉 i wysyłałam dzieci z nimi do nauczucielek, które były w danej chwili po południu (czyli de facto dostała jedna nauczycielka z kompletu, bo w każdej grupie są po dwie, jedna rano, druga popołudniu). Teraz w czerwcu kończymy przedszkole i CZUJĘ CHĘĆ PODZIĘKOWANIA wszystkim Paniom czyli w sumie 4 + panie pomoce.
  Ale równocześnie na lipiec są zapisani do przedszkola na dyżur. I nie wiem jak to rozwiązać. 30 czerwca ze łzami w oczach (serio, serio:)) dziękować za cudne 3-4 lata moich dzieci pod ich opieką, a 1.07 jak gdyby nic zaprowadzić na dyżur.?Czy czekać do 31.07., ale znowu nie wiem jak te Panie będą podzielone i kto będzie na koniec lipca? I jeżeli 30.06 to zapylać dwa razy do przedszkola – rano i “obskoczyć” pierwszą zmianę i Panie po południu?

  Jak to zrobić, żeby wyszło dobrze, bo myślę i coraz mniej jestem pewna tego myślenia. Jak Wy żegnacie przedszkola? Konkretny wiecheć czy wystarczy piękna róża. Dziękują dzieci, wy się dołączacie do podziękowań – czy raczej to Wasze podziękowanie?
  I doradźcie w ostatnim problemie – powiedźmy, że kupię te 7 wiechci (w tym dla dyrektorki – cud kobiety) – jak rozwiązać rozdawanie? Gdzieś złożyć wiechcie i zabierać do grup po dwa? Z dwoma bukietami polnymi nie miałam takiego problemu :Wstyd:

  #3591158

  rena12

  a muszą to być kwiaty? jako nauczycielka i żona nauczyciela stwierdzam -bez sensu -twoje kwiaty przepadną gdzieś w stosie innych kwiatów bez specjalnego wydźwieku, a później zwiedną, bo sie nie zmieszczą do wazonu- ja wiem, że to tradycja, że tak ładnie, ale zupełnie bez sensu – tak sobie pomyslałam, może niech dzieci narysują paniom laurki, albo kup jakieś drobiazgi, mogą nawet być słodkości - ale ja kwiatom mówie nie  #3591159

  usianka

  U nas będą kwiaty i upominek od calej grupy dla wychowawczyn i dla pomocy. Zdaje sie, ze dzieci tez beda mialy swoj udzial – bedzie chyba album z fotkami dzieci i ich wlasnorecznymi podziekowaniami.
  Pomoce z poprzednich lat zawsze dostawaly “coś” na koniec roku szkolnego (rowniez od calej grupy).

  #3591160

  finia

  u nas dla pań zerówkowych będzie prezent i każde dziecko da po róży każdej z pań… ja planuję jeszcze dodatkowo kwiatek plus laurkę (po lekturze odpowiedzi w wątku) dla pani która w zeszłym roku zajmowała się grupą syna i zasiała w nim pewność siebie i miłość do prac plastycznych 🙂

  #3591161

  bertolumia

  jak pracowalam w przdszkolu to dostawalam upominki od grupy na uroczystym zakonczeniu roku
  jak mialam dyzur-to normalnie dzieci przychodzily, ale na uroczystosci mimo lez i kwiatow mowilysmy im ze jeszcze miesiac bedziemy sie zegnac:))
  i caly miesiac mialam sznur dzieci przy kiecce:))

  daj na uroczystym pozegnaniu, jezeli takowego nie ma-daj w terminie zakonczenia- nie po dyżurze
  dzieciom bedzie przykro jak inni beda dawac kwiaty a twoje nie- bo zostaja jeszcze na lipiec w przedszkolu:))

  #3591162

  kotagus

  Zamieszczone przez Usianka
  U nas będą kwiaty i upominek od calej grupy dla wychowawczyn i dla pomocy. Zdaje sie, ze dzieci tez beda mialy swoj udzial – bedzie chyba album z fotkami dzieci i ich wlasnorecznymi podziekowaniami.
  Pomoce z poprzednich lat zawsze dostawaly “coś” na koniec roku szkolnego (rowniez od calej grupy).

  Matisiowa grupa nie jest tą oficjalnie kończącą przedszkole (pięciolatki), nie mówiąc juz o grupie Marty. Więc takie pomysły niestety nie wchodzą w grę, a szkoda. Ale laurki super pomysł – wykorzystam!!  #3591163

  kotagus

  Zamieszczone przez rena12
  a muszą to być kwiaty? jako nauczycielka i żona nauczyciela stwierdzam -bez sensu -twoje kwiaty przepadną gdzieś w stosie innych kwiatów bez specjalnego wydźwieku, a później zwiedną, bo sie nie zmieszczą do wazonu- ja wiem, że to tradycja, że tak ładnie, ale zupełnie bez sensu – tak sobie pomyslałam, może niech dzieci narysują paniom laurki, albo kup jakieś drobiazgi, mogą nawet być słodkości - ale ja kwiatom mówie nie

  Laurki – fajny pomysł, na pewno wykorzystam.
  Kwiatki jednak neutralniejsze od słodyczy, bo Panie zazwyczaj są na wiecznej diecie 😉

  #3591164

  usianka

  Zamieszczone przez kotagus
  Matisiowa grupa nie jest tą oficjalnie kończącą przedszkole (pięciolatki), nie mówiąc juz o grupie Marty. Więc takie pomysły niestety nie wchodzą w grę, a szkoda. Ale laurki super pomysł – wykorzystam!!

  Nie bardzo rozumiem :Niepewny: U nas co roku byl zrzutkowy upominek i kwiaty dla wychowawczyń i pomocy. Oczywiscie zrzutka dla chętnych, ale chyba bylo to wygodne, bo wszyscy byli chetni 😉 W tym roku zrzutka jest po prostu troche wieksza plus te rękodzieło i album.

  #3591165

  kotagus

  Zamieszczone przez Usianka
  Nie bardzo rozumiem :Niepewny: U nas co roku byl zrzutkowy upominek i kwiaty dla wychowawczyń i pomocy. Oczywiscie zrzutka dla chętnych, ale chyba bylo to wygodne, bo wszyscy byli chetni 😉 W tym roku zrzutka jest po prostu troche wieksza plus te rękodzieło i album.

  Aha, to się nie zrozumiałyśmy. U nas taka “feta” jest na zakończenie zerówki sześciolatków, oficjalne pożegnanie, prezenty, pamiątki w obie strony, że tak powiem. Młodsze grupy nigdy nie praktykowały prezentów. Co zresztą jest zgodne z moim światopoglądem, bo nigdy nie dawałam prezentów sama będąc w szkole i strasznie mnie to wkurzało. Teraz też nie zamierzam. Już nawet te kwiatki to dla mnie spore wyzwanie (nie lubię chodzić, ściskać się , dziękować – rozumiecie, taki dzikus ze mnie :D), lubię – nie lubię, ale czuję potrzebę podziękowania – tym razem. Stąd moje te dziwne pytania 😀

  #3591166

  lilavati

  U nas będzie oficjalne pożegnanie części grupy odchodzącej do szkoły
  Mam tego farta, ze to będzie nas ostatni przed urlopem dzień w przedszkolu i wtedy wręczymy ja i dziecko swoje kwiatki każdej z pań mającej kontakt z grupą (nauczycielki+pomoce)  #3591167

  vieshack

  ja bym dała jak już dziecko faktycznie będzie z przedszkola odchodzić, znaczy po dyżurze…
  sama nie wiem czy dawać czy nie, nigdy do tej pory z kwiatkami nie biegałam ani ja ani młoda, żadnych zrzutek nie było…
  pomyślę jeszcze :Niepewny:

  #3591168

  Anonim

  jutro mamy w p-lu oficjalne zakończenie
  Panie (2 nauczycielki + pomoc) dostaną prezenty na ktore skladała sie cała grupa + kwiaty

  poniewaz czuję chęc podziękowania osobiście – a dyzur w lipcu ma nasze p-le to Panie dostana ostatniego dnia drobne gesty podziękowania.  #3591169

  pala

  U nas w każej grupie (nawet 3 latków) jest oficjalne zakończenie roku szkolnego – tj. występ, dzieci przy okazji prezentują rodzicom czego sie nauczyły itd itp. Wówczas jest okazja do wręczenia kwiatka czy bombonierki obu paniom prowadzącym.
  W tym roku, w związku z tym, że kończymy przedszkole, jest skladkowe. Będą prezenty dla Pań prowadzących, od rytmiki, języków, pomocy, dyrektorki itd itp, Oficjalne zakończenie 25 maja, choć wiadomo , że przynajmniej jeszcze tydzień dzieciaki chodzą potem do przedszkola )))
  Podczas dyżuru letniego Panie różnie pracują, grupy sa łączone – więc raczej nie ma co liczyć , że wtedy trafi się z podziękowaniami …

  #3591170

  nena75

  Zamieszczone przez kotagus
  jak rozwiązać rozdawanie?

  my oficjalne zakończenie mamy we wtorek. Wtedy zaniesiemy “coś” jeszcze nie wiem co…;) pani wychowawczyni i paniom dyrektorkom. Tomek będzie chodził do przedszkola jeszcze do końca lipca i wtedy pożegnamy się z resztą pań.

  #3591171

  fresz

  U nas w przedszkolu zakończenie jest 17 czerwca, mimo iz przedszkole czynne jest do 9 lipca. Zawsze jest tak samo, nawet jak starszy chodził…nikt się nie składa, a rodzice sami kupuja kwiatki i wtedy jest większy wydatek, bo mój zawsze ma kwiatki dla dyrektorki, oraz dwóch wychowawców. Jaby była zrzuta pewnie wyszło by taniej :):):) Raz zapomniałam o kwiatach, jeszcze jak starszy chodził do przedszkola, po zakończeniu szybko sie wymknęliśmy i już – trudno zdarza się :):):)

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 20)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close