praca??

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #14868

  soley

  Czy ktos moze mi powiedziec dlaczego praca nocna jest niewskazana dla ciezarnych? Pytam bo wlasnie taka mam prace i troche mnie to zastanawia.

  Soley 16-08-03

  #219663

  dorota27

  Re: praca??

  ja tez o tym slyszalam..
  pewno dlatego ze dziecko podczas twojego snu najbardziej rosnie…..a noc jest naturalna pora do odpoczynku..a w ciagu dnia to sie napewno juz tak nie wyspisz..
  pozd

  dorota…termin…1 czerwca!  #219664

  iwonatrinity

  Re: praca??

  Chodzi ogólnie o to że kobieta w ciąży powinna dużo wypoczywać i prowadzić higieniczny- czyli regularny tryb życia. A nocna praca raczej temu nie sprzyja. Jeżeli jednak odsypiasz to w dzień- najlepiej z nawiązką i nie chodzisz z tego powodu przemęczona, to chyba nie ma powodów do obaw.
  Powodzenia

  Ivo i tygrysek (21.08.2003r.)

  #219665

  effcia

  Re: praca??

  bo trza sie dooooobrze wyspac, a nie rozrabiac po nocy :-)))))) a poza tym Kodeks Pracy tego zabrania.

  Effcia+sierpniowy wiercipiętek (11.08.03)

  #219666

  ada77

  Re: praca??

  Na pewno chodzi o to, że ludzki organizm ma od wieków swój specyficzny, uwarunkowany genetycznie rytm i jeśli go zachowuje dobrze funkcjonuje. Pewnie nie przypadkiem niemal wszystkim ludziom na świecie chce się spać wtedy kiedy robi się noc: wówczas ciało się najlepiej regeneruje, wypoczywa, porządkuje informacje, reguluje gospodarkę hormonalną, koi nerwy itd., itd.. Na pewno rozwój dzidzi też jest w jakiś sposób wpasowany w ten rytm. Sen w dzień to nie samo, bo jeśliby tak było, to ludzie spaliby w różnych, obojętnych porach ( nie chodzi o odsypianie imprez tylko w ogóle), a śpią w nocy ( glębokie co? ależ ze mnie filozof, hi hi hi). Wielu ludzi w ogole nie jest w stanie spać w dzien, nawet po nieprzespanych nocach. Dbaj więc o siebie, na pracę ( zwłaszcza wtedy gdy powinno sie spać) przyjdzie jeszcze czas…
  ogromne pozdrowienia i nie martw się, na pewno odsypianie też jest regenerujące, ale potem przyda się pewnie zmiana czasu pracy
  ada77

  #219667

  leszczynka

  Re: praca??

  moja praca tez polegała i na pracy w nocy .Nie wyobrazam sobie żebym dalej tak pracowała .Pomysl o dziecku ,to napewno ie będzie dla niego dobre.ja już nie pracuje .dbaj o siebie.
  leszczynka ifasolka(8.10)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close