praca a duphaston??

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #80225

  kate24

  dziewczyny mam pytanie czy biorąc duphaston byłyście na zwolnieniu czy może któraś z was normalnie pracowła??
  przyczyną brania leku u mnie to plamienia…brałam duphaston 3* dziennie a od tyg. zmiejszona dawka do 2 * dziennie…no i zbliża sie termion zaczęcia pracy(jestem nauczycielką) i nie wiem czy wracać czy nie…dodam że plamienia ustały i od jakiś 3-4 tyg. sie nie pojawiają….

  kate&Eryk(26.01.04) + po 5 miesiącach starań ktoś lutowy……..

  #1101699

  gacek

  Re: praca a duphaston??

  Witaj,
  myślę, że poinnaś wybrać sie do doktora i on powinien zdecydować. To nie o duphaston chodzi a o stan twojej ciąży/samopoczucia. Duphaston to tylko hormony, których aktualnie brak było w Twoim organiźmie. Ja brałam go do 16 tygodnia i do pracy chodziłam, bez szczególnego uszczerbku na zdrowiu, ale jak mówię o tym powinien zdecydować lekarz.
  pozdr.
  Gacek z Asią i Zosią w brzuchu;-))  #1101700

  anetal

  Re: praca a duphaston??

  Tutaj chyba powinnaś bardziej zadać pytanie: praca a ciąża zagrożona? Bo nie o duphaston tu chodzi… Jeśli miałaś plamienia i dostałaś duphaston to ciąża była zagrożona. Musisz się skonsultować z lekarzem. Jeśli czujesz się dobrze, nie ma zagrożenia dla maleństwa, to dlaczego nie wrócić do pracy.
  Ja brałam duphaston długo, bo prawie do 19 tc, gdyż przy jego odstawieniu zaczęły dziać się cuda. Na zwonieniu jestem od momentu dwóch kresek i zostanę do końca, ale to ze względu na zagrożenie dla ciąży jakie cały czas jest. Też jestem nauczycielką.
  Powodzenia
  Aneta i

  #1101701

  elik

  Re: praca a duphaston??

  jezeli lekarz nie widzi przeciwskazan do pracy, to jak najbardziej mozna pracowac zazywajac duphaston. Ale to zalez jak sie czujesz i czy chcesz pracowac. Bo z drugiej strony plamienia wystepujace w ciazy sa podstawa do uznania ciazy za zagrozona i wyslania na zwolnienie

  Elik i Antek 2,5 latek

  #1101702

  toffika

  Re: praca a duphaston??

  witam. ja jestem w 11 tyg.ciąży a od 7 tyg. biorę duphaston 3 razy dziennie. od tego tez dnia jestem na zwolnieniu lekarskim, moja ginekolog powiedziała,że o żadnej pracy nie może być mowy.jestem farmaceutą. POZDRAWIAM WSZYSTKIE PRZYSZŁE MAMY!!!

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close