praca sezonowa w ciąży – wolno czy nie??

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #118253

  mama-po-raz-1

  Witam wszystkich:)
  Jestem nowa na forum. Dopiero dwa dni temu dowiedziałam się, że zostanę mamą:) Bardzo się cieszę, ale mam pewien problem. Otóż mam umówioną od 1 lipca pracę za granicą. Jest to zbieranie czereśni. I teraz nie wiem czy mam jechać czy nie. Nie chcę żeby to zaszkodziło mojemu maleństwu. Bo tam będę musiała robić 9 h dziennie. Praca w sumie nie jest aż taka bardzo ciężka, no ale trzeba stać przez 9 h. To będzie dopiero początek drugiego trymestru i boję się. Ale z drugiej strony jest tam już mój mąż i mieliśmy tam spędzić czas razem bo on pojechał tam na 7 m-cy:( Proszę o jakieś porady:)

  Pozdrawiam:)

  #5520885

  zuzel

  Formalnie – nie ma przeszkód.
  Zdrowotnie – zapytałabym Twojego ginekologa, co o tym myśli.  #5520886

  bib

  U mnie osobiście w ciaży podnoszenie rąk do góry wywoływało skurcze, praktycznie od samego poczatku. Poza tym dźwiganie koszy z owocami to nie jest dobry pomysł na ciążę.

  #5520887

  monikachorzow

  bałabym sie ,że cos będzie nie tak z moim zdrowiem i wyląduje w szpitalu za granicą i więcej kasy stracę niż zarobię…
  to wcale nie łatwa robota zbieranie owoców tyle godzin dziennie….

  #5520888

  mama-po-raz-1

  Dziękuję wam za odpowiedzi:) Wczoraj rozmawiałam z moim mężem i doszliśmy wspólnie do wniosku, że on powie naszemu pracodawcy i obaczymy co on na to. A ja za dwa tygodnie mam następną wizytę u mojego lekarza i wtedy zapytam jak on to widzi. 🙂 Co do kosztów leczenia to o to się nie martwię bo jadę tam formalnie więc ubezpieczenie i opiekę lekarską zapewnia nam pracodawca:) Pozdrawiam serdecznie:D

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close