prawda o komputerze

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #53877

  leluchow

  Dziewczyny,
  jak to jest z tym komputerem?
  ostatnio rozmawialam z lekarzem i powiedzial ze 8 h to ok. moja mama zas miala jakies zajecia z informatyki i wykladowca przed ich rozpocząciem powiedział ze jesli ktos jest powyzej 7 m-ca ciazy ma opuścić salę. Wiecie dlaczego? w ogóle dlaczego tak pozno a nie np w 3 pierwszych gdy dokonuje sie cała organogeneza?
  Dzieki i pozdrawiam
  ania i bąbelek

  #688720

  Anonim

  Re: prawda o komputerze

  W sali komputerowej jest duzo komputerow i promieniowanie jest wieksze. Poza tym, najwieksze promieniowanie “wychodzi” z tylu monitora.
  Do 25tc spedzialam ok 10h przy komputerze, a potem, z racji tego, ze przeszlam na zwolnienie lekarskie ten czas sie skrocil sie do ok 5h. Nie zaobserwowalam u siebie, ani u mojego brzdaca skutkow ubocznych promieniowania komputerowego 🙂

  colora + Szymonek (22.10.03)  #688721

  cass

  Re: prawda o komputerze

  W pierwszej ciąży pracowałam do ósmego miesiąca – 8 godzin przy komputerze – non stop. Obecnie też pracuję i też przy komputerze.
  I tak naprawdę (potwierdził to ginekolog) najbardziej szkodliwa w pracy przy komputerze jest zła postawa i wynikające z niej jakieś bóle kręgosłupa czy inne dolegliwości typu ból oczu. Stare komputery miały kiepskie monitory i może wtedy zagrożenie było większe ale w tej chwili szum wokół szkodliwości komputera jako takiego jest chyba trochę przesadzony.

  Pozdrawiamy serdecznie

  Cass, Kubuś (8.12.2003) i Kurczaczek (kwiecień 2005)

  #688722

  ewable

  Re: prawda o komputerze

  mysle ze najlepiej ograniczyc od poczatku jesli mozna – gora 4 godziny dziennie…ja pracuje 8 poki co, no coz..
  zawsze wydawalo mi sie ze najwaznjesze sa pierwsze miesiace pod tym wzgledem..hmm…ale lepiej gdyby to byly ostatnie, bo wtedy bede juz na zwolnieniu 🙂
  pozdrawiam

  ewable

  #688723

  rybka32

  Re: prawda o komputerze

  Hej, nikt nie wie jak z tymi komputerami jest naprawdę ale cos w tym musi byc skoro wprowadzono przepisy mówiące o tym , że kobieta w ciązy może pracować maksymalnie 4 godziny przy komputerze!!!! Jesli pracodawca nie może powierzyć Ci innej pracy to zwalnia Cie z obowiązku swiadczenia pracy. Ostatnio był nawet artykuł na ten temat w Gazecie Wyborczej z dn. 13.09 . POzdrawiam

  Rybka32+Ktoś 23.01.2005

  #688724

  luczka

  Re: prawda o komputerze

  Pracowałam wśród komputerów prawie do końca 8 miesiąca ciąży. Jestem nauczycielem informatyki. Dziennie spędzałam około 10 godzin przed lub wśród komputerów. Tak jak ktoś pisał najgorsza przy komputerze jest siedząca postawa. Komputer też promieniuje ale nie aż tak bardzo jak te starsze. Dziecko jak na razie mam zdrowe, ciąża też bez większych zakłóceń.

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close