prawo pracy-prośba o pomoc

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #106804

  agnessa

  Ja, a właściwie mój małż potrzebuje porady prawnej…
  Był zatrudniony na umowę o pracę. W sierpniu dstał 3 miesięczne wypowiedzenie, ale firma jeszcze przedłużyła z nim umowę na czas określony do końca grudnia. No i teraz już teoretycznie nie jest pracownikiem.

  czy po zakończeniu umowy w pażdzierniku powinien dostac świadectwo pracy?

  umowa o pracę na listopad-grudzień został przesłana mailem 15 grudnia (mimo, że mąż o nią prosił od poczatku listopada) z prośbą o odesłanie podpisanego skanu. W umowie jest napisane, że załącznik o wypłacanej premii zostanie przesłany odrębną korespondencją. Został przsłany mail, w którym w jednym zdaniu jest napisane za co będzie wypłacona premia. Mąż do tej pory nie podpisał umowy o pracę…. powinien? a jeśli podpisze ją z data 15 grudnia zamiast 1 listopada, to co?
  mąż jest handlowcem,który dostawał prowizję od sprzedaży jednak od 5 grudnia nie ma dostępu do systemu i nie może zweryfikować jaki obrót zrobił. Z jego wyliczęń wynika, że zrobił dużo więcej niż dostał pieniędzy na konto. Pracodawca mówi, że tak wynika z wyliczeń, czy powinien udowodnić coś na piśmie?
  przez cały rok firma nie wysyła RMUA- dopiero razem z PIT-em rocznym robi wysyłkę hurtem. Czy można tak robić?
  nie wiem, ma iść do PIP, czy od razu sąd? chodzi o dość duże pieniądze z prowizji, tylko czy sobie nie zaszkodzi?

  pomoże ktoś?

  #4167624

  gevalia2006

  Umowa powinna być podpisana z dniem 1 listopad. Ja bym poszła do pip-u i tam by poradzili co dalej ma z tym fantem robić.

  Obowiązkiem pracodawcy jest dostarczanie co miesięcznych raportów rumua, które pracownik musi podpisać na kopii ….. nie może wysyłać hurtem raz w roku ! z tego co piszesz to pip miał by co kontrolować w tej firmie

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close