problem z laktacją – pomocy!!!

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #54076

  bettyboo

  Mamusie pomóżcie! Moja Agusia za trzy dni kończy pół roczku i cały czas karmię ją piersią. Dostaje też już zupki, owocki, kaszkę przed spaniem. Poza tym cycusia na zawołanie. Miesiąc temu wróciłam do pracy. Odciągam w pracy pokarm na następny dzień, ale z każdym dniem widzę że jest go coraz mniej – dzisiaj udało mi się ściągnąć marne 70 ml. Ściągam raz w ciągu 9 godzin – może to za mało (bo wychodzę z domu o 6 wracam o 15). Jak pobudzić laktację??? Czy to już ozacza koniec karmienia? A tak bardzo chciałam karmić malutką chociaż do roczku.
  Pomóżcie bo nie chcę przechodzić całkiem na butlę.
  Pozdrawiam i czekam na pomoc.

  Becia i Agusia(26.03.2004)

  #691283

  izamr

  Re: problem z laktacją – pomocy!!!

  myślę, ze jak zaczniesz na nowo sciagac mleczko, co np. 4 godziny, to na nowo pobudzisz laktację. ja mam podobna sytuacje,a le chyba juz nie bedę pobudzać piersi, do większej produkcji. Karol ma prawie 7 m-cy i w 95% je moje mleczko. czasem braknie, wtedy daje nan2.

  Iza i Karolek  #691284

  myszka23

  Re: problem z laktacją – pomocy!!!

  Kochana, spróbuj odciągać nawet co godzinkę!!!! To pobudzi laktację, a efekt będzie widoczny juz po kilku dniach.

  Myszka z Natalką i Kacperkiem

  #691285

  pinezka

  Re: problem z laktacją – pomocy!!!

  ja właśnie przeszłam kryzys laktacyjny w 3 miesiącu. nie pomogło dużo picia wody, częste przystawianie dziecka, ale pomocne okazały sie granulki homeopatyczne, które również mi poleciała na formum jedna z dziewczyn. są dobre, ricinus communis 5ch, koszuja 7,5 zł. polecam
  pozdrawiam

  #691286

  maaike

  Re: problem z laktacją – pomocy!!!

  Odciaganie 1 raz na 9 godzin to stanowczo za malo i na pewno stracisz pokarm. Musisz odciagac czesciej. Przynajmniej tak czesto jak Twoje dziecko je w tych 9 godzinach. Laktacje mozna na nowo pobudzic, wiec sie przejmuj. Powodzenia,

  Majka z Alexandrem (18.04.2000) i Victorem (22.07.2004)

  #691287

  deborah

  Re: problem z laktacją – pomocy!!!

  To właśnie dziecko pobudza laktację i gdybyś mogła je częściej karmić nie byłoby problemu. W tej sytuacji skorzystaj z rad koleżanek. A może dałoby radę by opiekunka przynosiła ci dziecko w połowie pracy. Kobieta karmiąca pracuje przecież 1 godzinę krócej…..

  Małgoś

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close