Problem z Synem.

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 47)
 • Autor
  Wpisy
 • #122073

  madzia84

  Witam wszystkie mamy.
  Mam 3letniego synka Igorka i od dwóch tygodni śliczną córeczkę Zuzię. Piszę, ponieważ mój synek bardzo często płacze, krzyczy, bije innych, tupie, rzuca się na zimie. Najczęściej takie sytuacje mają miejsce, gdy nie mogę go wziąć na ręce, albo nie mogę w tym momencie się z nim pobawić, bo akurat mam córcię na rękach i ją karmię. Nie wiem co mam zrobić?Pomóżcie.

  #5779597

  annajag910927

  Witam, Madziu84. Czy takie zachowanie Twojego syna zaczęły się z momentem przyjścia na świat drugiego dziecka? Czy zdarzały się już wcześniej?  #5779598

  madzia84

  Wcześniej mogłam się z nim bawić i wszystko robić cały czas z Igorkiem. Choć jak się nad tym zastanowię to płacze, gdy nie może czegoś dostać, albo nie może robić to co on chce.

  #5779599

  skwarka81

  normalka , tak to juz jest i bedzie niestey raz gorzej raz lepiej. Odetchniesz jak obydwoje osiagna pewnien magiczny wiek 🙂 pozrdawiam:)

  #5779600

  annajag910927

  Niestety właśnie takie zachowania są przyjmowane za normalne, a nie powinny. Dzieci powinny znać zasady. A jak Pani zachowuję się w takich momentach, gdy syn zaczyna płakać?

  #5779601

  madzia84

  To co chyba każda matka robi w takich momentach, przytulam go, pocieszam, próbuję uspokoić, zająć go jakąś zabawką.  #5779602

  annajag910927

  I jak się wtedy zachowuje Pani syn?

  #5779603

  madzia84

  Czy mogłaby Pani w końcu mi coś odpowiedzieć, a nie tylko zadawać pytania?

  #5779604

  annajag910927

  Przepraszam, próbuję dowiedzieć się jak najwięcej faktów dotyczących zachowań Pani i syna, aby zrozumieć sytuację i Pani pomóc.

  #5779605

  madzia84

  Rozumiem. W takich momentach, na początku płacze jeszcze bardziej, albo głośniej krzyczy, czasem niechcący mnie uderzy, ale gdy tylko dam mu jakąś zabawkę, albo zainteresuję go czymś innym od razu przestaje płakać.  #5779606

  annajag910927

  Z tego co Pani pisze wyniki, że Pani syn, bardzo lubi mieć Pani uwagę na wyłączność. Fakt ten się zmienił z momentem narodzenia Pani córki. Być może syn coraz częściej stara się wymuszać pewne rzeczy, albo teraz Pani to dostrzegła. Niech mi Pani jeszcze napisze jak na zachowanie syna reaguje mąż, bądź inni członkowie rodziny?

  #5779607

  annajag910927

  Z tego co Pani pisze wyniki, że Pani syn, bardzo lubi mieć Pani uwagę na wyłączność. Fakt ten się zmienił z momentem narodzenia Pani córki. Być może syn coraz częściej stara się wymuszać pewne rzeczy, albo teraz Pani to dostrzegła. Niech mi Pani jeszcze napisze jak na zachowanie syna reaguje mąż, bądź inni członkowie rodziny?  #5779608

  madzia84

  Co pani rozumie przez wymuszanie? Mój mąż dużo pracuje i nie ma go często w domu, z tego powodu mieszkamy na weekendu u moich rodziców. Mąż najczęściej stara się robić tak, aby syn czuł jego miłość i zadowolenie. Dla moich rodziców, jest to pierwszy wnuk, więc jest on ich oczkiem w głowie.

  #5779609

  annajag910927

  Przez wymuszanie rozumiem zachowanie dziecka, które doprowadzą do czynności lub posiadania tego co akurat w danym momencie dziecko chce. Np. dziecko będąc w sklepie zobaczyło zabawkę i ją chce, aczkolwiek mama mu nie chce jej kupić. Wtedy dziecko zaczyna najpierw prosić później płakać, krzyczeć, a przy wyjątkowym uporze nawet położyć się na ziemię i uderzać rękami i nogami o nią. A czym starsze dziecko, tym bardziej wyrafinowane sposoby wymuszania na dorosłych. Moje ostatnie pytanie czy miała Pani kiedyś z synem taką sytuację i czy próbowała Pani odmówić i synowi danej rzeczy i nie zastępować mu jej czymś innym?

  #5779610

  beata-klamrowicz

  Wszystko minie, teraz syn jest zazdrosny, stracił uwagę mamy – a przynajmniej tak mu się wydaje i próbuje ją uzyskać poprzez agresję, krzyk itp – wszystkie mamy w sytuacji podobnej do Twojej to testowały 🙂 Ja pamiętam jak karmiłam piersią syna siedząc z nim na dywanie a drugą wolną ręką malowałam z córeczką albo jej czytałam – jedno na kolanach, drugie na kolanach… to był armagedon ale przetrwałam! Tobie też życzę wiele sił, a synkowi teraz musisz poświęcić naprawdę każdą wolną chwilę, zaangażuj go w opiekę nad siostrzyczką – poproś żeby podał Ci pieluszkę albo spróbował wyrzucić zużytą do śmieci… – 3 latki już to potrafią! Niech Igor Ci asystuje we wszystkim w czym może a będzie się czuł potrzebny 🙂

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 47)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close