Problem z ZUS-em ???

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #24027

  jersay

  Witam !
  Dziewczyny napiszcie mi czy będąc na chorobowym w czasie ciąży, któraś z Was miała może wezwanie na orzecznictwo lekarskie w Zusie. ?
  We wrześniu kończy mi sie zasiłek i musiałam napisac podanie o przedłuzenie,mój Gin podpisał sie pod tym podaniem, dołączył dowody leczenia i dzis zawiozłam to wszystko do ZUSu , a tam pani z milutkim usmiechem poinformowała mnie ze za ok.3 tyg. dostane wezwanie do orzecznika -lekarza z Zusu. To znaczy ze co ????
  …że będzie mnie badał jakis konował ,czy co ???
  O co tu chodzi ? Któras z Was spotkała sie moze z taka sytuacją ? Czy mozliwe jest że odbiora mi prawo do zasiłku w 7 mc.ciąży ???
  Pozdrawiam Anja i Lukas z 07.11.03

  #325146

  monikavi

  Re: Problem z ZUS-em ???

  U mnie przedłużenie odbywało się zaocznie tzn. nikt mnie nie wzywał i nie badał a decyzję o przedłużeniu przesłali pocztą.

  Monika i Mateuszek ur. 27.06.2003  #325147

  bozenkan

  Re: Problem z ZUS-em ???

  U mnie odbyło się to podobnie. Żadnych problemów. Przysłali tylko decyzję o przedłużeniu zasiłku chorobowego.

  Bożenka i Kruszynka (02.11)

  #325148

  jersay

  Re: Problem z ZUS-em ???

  No to skąd dzisiaj taki tekst tej babki w Zusie „…no wszystko dobrze i za 3 tyg.dostanie pani wezwanie na orzecznictwo ”
  …własnie tym sie martwie ,bo moim zdaniem powinno sie to odbyć tak jak u Was.

  #325149

  bozenkan

  Re: Problem z ZUS-em ???

  Może się babce coś popiórkało albo nie zauważyła że jesteś w ciąży hihihi ! Nie martw się. W żadnym wypadku nie odbiorą ci zasiłku.

  Bożenka i Kruszynka (02.11)

  #325150

  jagoda

  Re: Problem z ZUS-em ???

  Ja byłam wzywana i była to czysta formalnosc. Pani doktor orzecznik zapytała mnie ile waze i jakie mam cisnienie oraz co mi dolega ze jestem na zwolnieniu, po czym wypisała mi zaswiadczenie o przedłuzeniu prawa do zasiłku.

  Basia z Jagódką (28.06.2003)  #325151

  martra

  Re: Problem z ZUS-em ???

  Mnie również przesłali orzeczenie pocztą czekałam jakies 3 tyg . Nie byłam wezwana na jakieś dodatkowe badania . Przecież to była by jakaś bzdura żeby jeszcze badał dodatkowo jakis obcy lekarz skoro miał napisane czarno na białym przez mojego gina ze jestem w ciąży, więc nie martw się nie będziesz badana :))

  pozdrawiam.
  Marta z Emilkiem 12/09/03

  #325152

  maggi

  Re: Problem z ZUS-em ???

  WITAM, JA WŁASNIE TO PRZERABIAM,Z TYM ZE MUSZĘ IM DOSTARCZYC JESZCZE MOJĄ KARTĘ LECZENIA, BO ZŁOŻYŁAM TYLKO WNIOSEK, MI GINKA NAPISAŁA ZE NIE MOGĘ STAWIC SIĘ NA KOMISJĘ BO MUSZĘ LEŻEĆ, NAJLEPIEJ MYSLĘ ZEBY SIE TAM NIE POKAZYWAC OSOBIŚCIE, TEZ SIĘ TROCHE PRZEJEŁAM ALE Z TEGO CO MÓWIĄ DZIEWCZYNY I MOJA GINKA TO NIE MA CZYM SIE PRZEJMOWAĆ!, POZDRAWIAM, MAGGI I CÓRCIA 10.10.03

  MAGGI

  #325153

  kotagus

  Re: Problem z ZUS-em ???

  A bardzo „lewe” jest to zwolnienie?
  Pytam, bo wiem, że zwolnienia mogą być np. „na nerwy”, bo np. atmosfera w pracy nie taka. I wtedy twój lekarz musi trochę „pościemniać” dla orzecznika jak nie ma ewidentnych wskazań lekarskich typu odklejanie łożyska czy coś. I wtedy jest obawa, że na jakieś pytanie orzecznika nie odpowiesz wystarczająco wiarygodnie, co może być powodem odrzucenia podania o przedłużenie zasiłku. Słyszałam o takim przypadku. Ale twój lekarz może cię do rozmowy z orzecznikiam odpowiednio przygotować. Więc- bez obaw- wie co robi dając ci ciągłe zwolnienia.

  Pozdrawiam.

  Kotagus i…

  lutowy Dzidziuś

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close