Problemy z badaniem słuchu

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #48239

  dorot

  Czy któreś z waszych dzieci miało takie wyniki?
  W szpitalu po urodzeniu okazało się, że jedno uszko nie słyszy prawidłowo.
  Dzisiaj poszłam na badanie do CZD. To już druga wizyta. Pierwsza w 3 mieś. życia – badanie podczas snu wyszło dobrze, reszta badań z bębenkiem też O.K.
  Kolejna czyli dzisiejsza wizyta była związana z wadą słuchu w rodzinie. Gabrysia ma już 5 miesięcy, więc spać nie chciała zupełnie, w związku z tym badanie przez sen odpadło. Zrobili nam dwa badania: jedno znów jakimś aparacikiem elektronicznym- wyszło dobrze,
  a drugie:- posadzili nas w kolorowym pokoju, gdzie była masa nowych i interesujących zabawek, pani chodziła za Gabrysią i grzechotała zabawkami, szeptała i waliła bębenkiem- ona była zainteresowana wszystkim tylko nie szeptaniem i grzechotaniem tej pani- wyszło na to, że jest problem, bo Ona może nie słyszeć.
  Znów mam wizytę za 3 mieś- ma wtedy spać (ciekawe swoją drogą jak Ją uśpię.)
  Później się dowiedziałam, że inna pani dr w CZD -starszemu maluchowi powiedziała, że w tym wieku nie musi ragować na takie testy. Czy miałyście podobne doświadczenia? Napiszcie jak to się skończyło bo się trochę martwię. (dodam, że jak Gabrysia zasypia to potrafi ją obudzić pykniecie w moim kolanie ).
  Pozdrawiamy

  Dorota i Gabrysia (10 stycznia 2004)

  #623544

  mamaala

  Re: Problemy z badaniem słuchu

  też robiliśmy badania w CZD (w szpitalu jedno uszko było do kontroli), ale było tylko badanie w czasie snu, a ostatnie było bez spania wystarczyło, że była spokojna (zajęła się zabawką)
  badania w sumie w CZD mieliśmy trzy, ostanie na roczek i nigdy nie było grzechotania i szeptania, tylko badanie przy komputerze, szczerze mówiąc, jeszcze teraz jak Ala jest przejęta jakąś zabawą to nie zwróci uwagi na jakies „rozpraszacze”

  Aga i Ala (10.02.2003)  #623545

  kamelia

  Re: Problemy z badaniem słuchu

  To ostatnie – pobudka na drobny nawet dźwięk – powinno Cię uspokoić! Buźka!
  Testy typu grzechotanie i szeptanie u nas są stosowane dopiero koło roku!

  Kamelia i Michałek 14.08.2003

  #623546

  kas

  Re: Problemy z badaniem słuchu

  Bardzo polecam Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie., przesylam link http://www.ifps.org.pl/Info/info.html
  Przyznam, ze moje doswiadczenia z audiologia w CZD są niezbyt dobre.
  W IFiPS jeśli dziecko nie spi dobrze w dzien to zapraszają na badanie wieczorem i wtedy dziecko usypia tak jak na noc, a po badaniu je się zabiera do normalnej sali, w ktorej mozesz być z dzieckiem cały czas.
  Jedynym minusem IFiPS są dość odległe terminy (trzeba zapisac się jakieś 2 miesiące wcześniej), ale chyba warto
  POzdrawiam i mam nadzieje, że wyniki beda dobre

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close