progesteron

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #51704

  jol32

  Poradźcie. Co lekarz to inne opinie!
  Jestem po dwóch poronieniach. Oznaczyłam sobie poziom progesteronu w połowie fazy lutealnej, wynosi 9 (norma dla tej fazy to 9-27). Lekarz, z którym rozmawiałam, powiedział, że to dobry wynik i mam się nie martwić, nie mam niedomogi fazy lutealnej. Z tego, co wiem, to poziom powinien byc najlepiej powyżej srodka normy. Moja prolaktyna 30,19 (norma do 29,9) to też według niego doby wynik i nie ma potrzeby oznaczania prolaktyny z obciążeniem. Wcale mnie nie uspokoił. Co ja mam o tym mysleć? We wtorek idę do innego lekarza. Dzięki za wszelkie informacje.

  Jola

  #663572

  aggulka

  Re: progesteron

  No… Moim zdaniem – tak z doświadczenia, przegladania różnych wyników i porównywania… bo lekarzem niestety nie jesem .Rzeczywiscie troszkę za nski progesteron i nieco za wysoka prolaktyna… Wiekszość lekarzy bagatelizuje takie wahania… Czy słysznie, nie wiem… Jak zajdziesz w ciążę, to prawie na pewno dostaniesz Luteinę lub Duphaston, więc progesteron będziesz uzupełniać…
  Nie wiem, ile czasu jeszcze sobie dajesz do kolejnej próby, bo jeśli masz jeszcze trochę cierpliwości, to mogłabys spróbować z Castagnusem. To lek ziołowy regulujacy cykle i obniżający prolaktynę. Sama nie brałam, ale sopro dziewczyn na różnych forach sobie chwali. Zazwyczaj trzeba go brać jakieś 3 cykle, alby uzyskać stabilny efekt. Czasem krócej.
  Pozdrawiam, Agata  #663573

  nuska

  Re: progesteron

  Hmm… Może poszukaj ginekologa endokrynologa, jeśli chodzi o hormony to wydaje mi się, że najlepiej iść do specjalisty. To że, niektórzy ginekolodzy nie przywiązują do wyników hormonów wagi wiem z własnego doświadczenia… Pozdrawiam :o)

  NUŚKA

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close