Programy do zarządzania zdjęciami?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #115337

  esmena

  Robię już chyba z dziesiąte podejście do ogarnięcia prawie 50GB katalogu ze zdjęciami i filmami z zaledwie jakichś 8 lat życia :Wstyd:

  Chciałabym zrobić album/albumy „namacalne”, czyli coś podrukować. Wymyśliłam w końcu (bo różne pomysły miałam), by przygotować albumy wkładane (kilkaset zdjęć, bo chyba mniej nie da rady z mojego zbioru) i jeden wklejany (jakiś mam sentyment :Kocham:) z wybranymi ważnymi zdjęciami 😉

  No ale nie o tym chciałam… Wybrać te kilkaset zdjęć nie jest mi łatwo, bo choć często są kiepskiej jakości (większość sama robiłam :Fiu fiu::Wstyd:), to jednak dokumentują kawał mojego kto wie czy nie najpiękniejszego okresu w życiu 😮 Chciałabym coś zrobić sensownego ze zdjęciami i filmami na dysku, abym mogła je w razie potrzeby spokojnie przeglądać 🙂 Chciałabym je przede wszystkim uporządkować jakoś… a najlepiej przypisać im kategorie żeby z jednej strony móc je przeglądać chronologicznie, z drugiej – np. móc obejrzeć zdjęcia z wesel, na których byliśmy 😉 Są w ogóle takie programy? :Hmmm…:

  Rozpisałam się, sedno to:
  Korzystacie z jakichś programów do zarządzania zdjęciami? 🙂

  #5302626

  bratek

  Picasa 3

  mam i uzywam  #5302627

  esmena

  Podejście do Picasa też robiłam dawno temu. Słabo pamiętam, ale miałam jakieś problemy z przenaszalnością bazy :Hmmm…: W sensie, że gdybym przeinstalowała Windowsa, to miałabym problem, ale niestety nie pamiętam szczegółów… :Hmmm…: Jak to teraz wygląda w Picasa? 😉

  #5302628

  ciapa

  Mam picasę, polecam
  Nie wiem jak z przenoszeniem bazy

  #5302629

  gobin

  nie bardzo rozumiem, chcesz zrobić pliki typu dom, wakacje, urodziny etc? Czy chcesz zrzucić gdzieś zdjęcia by mieć do nich dostęp gdziekolwiek będziesz?
  Czy chcesz zrobić fotoalbumy?

  #5302630

  esmena

  Zamieszczone przez gobin
  nie bardzo rozumiem, chcesz zrobić pliki typu dom, wakacje, urodziny etc? Czy chcesz zrzucić gdzieś zdjęcia by mieć do nich dostęp gdziekolwiek będziesz?
  Czy chcesz zrobić fotoalbumy?

  Chciałabym przypisać każdemu zdjęciu kilka kategorii i móc potem przeglądać zdjęcia z danej kategorii.

  Nie, dostęp z internetu nie jest dla mnie ważny. Ale chciałabym móc przenieść zdjęcia i bazę na inny komputer (tak, żeby mi te kategorie nie pouciekały). Chodzi o to, by móc zrobić kopię zapasową.

  Fotoalbumy to te takie książeczki ze zdjęciami? :Hmmm…:

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close