prolaktyna?

Witam,

Jestem po dwoch poronieniach (ciąża obumarla 9-10 tc, poronienie samoistne 12 tc). Zrobiłam już kilka badań, miedzy innymi histeroskopię, która wykazała zrosty na jajowodach, na szczęscie nie mam żadnych nieprawidłowosci anatomicznych. Czekam teraz na wyniki przeciwciał antyfosfolipidowych, mam zamiar zrobic tez poziom hormonów.

Zbadano mi prolaktyne (13 dc, cykle ok. 35-dniowe), wyszło 30,19 (górna granica normy 29.9). Czy to jest wynik niepokojący? Mój lekarz twierdził, że prolaktyna może raczej uniemożliwić zajscie w ciążę, a ja zachodziłam bez problemu. Czytałam troche o poronieniach i dowiedziałam się, ze prolaktyna może jednak przyczynic się do poronienia. Czy powinnam jeszcze raz ją zbadać? Czy też po obciążeniu? W fazie lutealnej?

Jola + 2 aniołki

2 odpowiedzi na pytanie: prolaktyna?

lidus Dodane ponad rok temu,

Re: prolaktyna?

Prolaktynę masz za wysoką, przy staraniach powinna być w środku normy. Może nie tylko utrudniać starania, ale rózwnież być przyczyna poronienia. Prolaktyne zbijesz lekami, dla mnie zastanawiajace są te zrosty. Prolaktynę możesz powtórzyć.
pozdrawiam

Lidek mama Maćka ur.08/06/2001
aniołek IX 1996
aniołek XI 1997

jol32 Dodane ponad rok temu,

Re: prolaktyna?

Zrosty zostały usunięte w czasie histeroskopii. Lekarz powiedział, ze nie mogły byc przyczyna poronienia, lecz powstały po któryms zabiegu po poronieniach. Dziękuję za odpowiedź, porozmawiam o tej prolaktynie z moim gin w czasie nastepnej wizyty. Pozdrawiam.

Znasz odpowiedź na pytanie: prolaktyna??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
co jeść przy nudnościach?
Od ponad tygodnia męczą mnie nudności, mdłości i czasem wymioty. Nie mam ochoty na jedzenie i najgorsze jest to , że jeść muszę. Ile można wsuwać biały serek i krupnik?
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
1sze urodziny
hej robimy impreze 1sze urodzinki Mikunia potrzebuje porad co mogę przygotowac dla zaproszonych maluszkow – glownie 1 i 2 latki co do chrupania co do picia będę wdzieczna z aporady aha i czy mój synio
Czytaj dalej