Prolaktyna i inne hormony

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #74414

  anetal

  Dziewczyny,

  Miesiąc temu przestało bic serduszko mojej ukochanej Kruszynki. Dokładnie 1 grudnia miałam zabieg łyżeczkowania. 6 stycznia, w 3 dc, robiłam badania, FSH, LH, TSH, FT4, FT3 i prolaktynę. Wszytkie wyniki są w normie, oprócz prolaktyny. Przy normie 1,39-24,20 mój wynik wynosi 38,63. Czy wiecie może jak długo po poronieniu utrzymuje się podwyższony pozniom prolaktyny? W ciążę zaszłam przy pomocy duphastonu w pierwszym cyklu brania leku. Stwierdzono u mnie obnizony poziom progesteronu, ale nie na podstawie badan, lecz na podstawie objawów. Zastanawiam się, więc, czy ten wynik prolaktyny można uznać za bardzo wysoki????? WIem, ze przy problemach z podwyzona prolaktyna sa problemy z zajsciem w ciaze. A ja w nia zaszlam. Wiem tez, ze wysoki poziom prlaktyny obniza poziom progesteronu. Pomożcie, wytłumaczcie mi, o co chodzi i czy powinnam się niepokoić tym wynikiem. Badanie progesteronu bede robic za ok 2 tyg. Szukam cały czas przyczyny obumarcia płodu. Czy ta prolaktyna mogła mieć wpływ???
  A, jeszcze jedno. Wyczytałam gdzieś na forum, chyba nie tutaj, że badanie hormonów tarczycy powinno się zrobić dopiero w drugim cyklu po poronieniu. A ja zrobiłam w po pierwszej naturalnej miesiączce. Czy powinnam powtórzyć to badanie w nastepnym cyklu. Wyniki były teraz bardzo dobre.
  Bede wdzieczna za pomoc, bo po woli zaczynam z tym wszystkim wariowa, a do lekarza ide dopiero za 2 tyg.

  Pozdrawiam,
  Aneta

  #980336

  ika

  Re: Prolaktyna i inne hormony

  Anetko
  niestety nei mam własnych doswiadczeń z tej strony i mam nadzieję, ze odezwą się dziewczyny które maja informację z pierwszej ręki.
  Wiem, ze prolaktyna za wysoka moze powodować poronienia!!!!
  Dlatego te dziewczyny które były w ciazy od początku do zdaje sie końca pierwszego trymestru brały bergamon na jej zbicie.
  ( mam nadzieję, ze Violes odezwiesz sie )
  Nawet przy górnej granicy normy prolaktyna powinna budzić niepokój
  Nie warjuj – znajdujesz przyczynty!!
  To fantastycznie bo akurat na to jest lekarstwo i mozna działać – a jeśłi mozna działać to szanse na donoszenie kolejnej ciazy są bardzo wysokie!!
  Nosek do góry!!
  Będzie dobrze
  pozdrawiam ciepło

  ika i Igor 01.04.2004  #980337

  anetal

  Re: Prolaktyna i inne hormony

  Dziękuję Ci za bardzo ciepłe słowa. Rzeczywiście powinnam się cieszyć, bo pewnie to była przyczyna. Tylko tyle się już naczytałam, że dziewczyny mają problem z prolaktyną i że starają się i starają i nic nie wychodzi, że się po prostu przeraziłam. Mam nadzieję, że uda mi się znów zajść w ciążę tak szybko jak przy poprzednim razie.
  Dziękuję Ci raz jeszcze,
  Aneta

  #980338

  violes

  Re: Prolaktyna i inne hormony

  Anetko czy ja odpowiadałam Ci na innym forum o prolaktynie może ?? Jeśli nie to napisz a ja Ci pomoge :-)))

  pozdrawiam serdecznie
  violes + Natalcia 11.12.04

  #980339

  anetal

  Re: Prolaktyna i inne hormony

  Violes, zgadza się odpowiedziałaś mi już na innym forum. Serdecznie dziękuję. Potrzebuję takich informacji, że komuś się udało mimo problemów i jestem pełna podziwu dla Ciebie. Cieszę się, że Wam się udało, mimo trudności. Mam nadzieję, że ja też wytrwam w swoich staraniach i że kiedyś (mam nadzieję szybciutko) zaowocują.
  Mam jeszcze pytanie. Czy wiesz może, czy po poronieniu ten poziom prolaktyny może się jakiś czas utrzymywać jeszcze na wyższym poziomie? Nie znalazłam nigdzie takich informacji a wiele osób mi mówi, że mam powtorzyć badanie, bo to pewnie jeszcze po ciąży tak zostało. Ale jak już rozpoczął się naturalny cykl (pierwszy po zabiegu) to chyba wszystko powinno było już wrócić do normy, prawda? No bynajmniej ja tak rozumuję…
  Wiem, że strasznie marudzę, wiem, że dziewczyny mają większe problemy niż tylko wyższy poziom prolaktyny, ale dla mnie to i tak już dużo za dużo różnych rzeczy poza normą…

  Pozdrawiam Cię serdecznie,
  Aneta

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close