prolaktyna

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #7306

  bozenka

  Czy ktoś z was wie coś na temat prolaktyny? Robiłam badania i okazało się, że mam jej trochę za dużo.Czy może to być przeszkodą w zajściu w ciążę?

  #132192

  asiaw

  Re: prolaktyna

  Ja też mam za wysokš prolaktynę i biorę parlodel (wszelkie leki z bromokryptynš obnizajš prolaktynę). Prolaktyna może blokować jajeczkowanie, ale podobno nie musi. Jak wysokš masz? AsiaW.  #132193

  Anonim

  Re: prolaktyna

  Sama mam trochę podwyższoną prolaktynę. Z tego co wiem jej zbyt wysoki poziom może blokować jajeczkowanie albo też doprowadzać do poronienia.
  Załączam informację, którą otrzymałam do pani doktor na :
  „Prolaktyna to hormon wydzielany podczas ciązy i laktacji (dzięki niemu pojawia
  sie w piersiach pokarm) ale też pod wpływem stresu , wysiłku fizycznego,
  pewnych leków, w niedoczynności tarczycy. Jej nadmiar może się objawiac bólami
  piersi, mlekotokiem lub torbielami sutków. Może także hamować owulację lub
  powodowac poronien9ia. Leczenie farmakologiczne, skuteczne. ”

  Pozdro, Joasia

  #132194

  anika

  Re: prolaktyna

  Zbyt wysoka prolaktyna może być przyczyna niepłodności lub poronień. Może blokować owulację.
  Chcę Was jednak ostrzec, że przyjmowanie bromergonu lub innego leku na jej obniżenie może nic nie dać, jeśli prolaktyna jest podwyższona wtórnie przez niedoczynność tarczycy.
  Sama przez lata miałam podwyższoną prolaktynę (ok. 20 – 30% ponad górną granicę normy), brałam bromergon, cierpliwie znosiłam wszystkie skutki uboczne, ciąży wciąż nie było, mijały miesiące, lata, a prolaktyna ledwie mieściła się w normie pomimo dużej dawki leków. Zmieniłam w tym czasie kilka razy ginekologa z nadzieją, ze któryś znajdzie przyczynę, wszyscy przepisywali mi bromergon.
  W maju tego roku trafiłam do lekarza, który już po pierwszym wywiadzie podejrzewał niedoczynność tarczycy – potwierdziły to badania hormonalne – zbyt wysokie TSH. Stopniowo odstawiałam bromergon, zaczęłam przyjmować hormony tarczycowe i po kilkumiesięcznej przerwie znowu możemy zacząć starać się o dziecko. Wymiernych efektów nie widać, ale minął dopiero jeden cykl.
  Trochę się rozpisałam, ale chcę Was przestrzec. Jeśli leczycie się u lekarza, który przy podwyższonej prolaktynie nie zlecił Wam badanie poziomu TSH to ZMIEŃCIE LEKARZA, lub przynajmiej same zróbcie sobie to badanie i jeśli wyjdzie ponad normę to zwrócie się do fachowca. Ja staciłam kilka lat ponieważ zaufałam konowałom:((

  #132195

  Anonim

  Re: prolaktyna

  Anika! Dzięki za przestrogę! Ja na szczęście TSH mam na prawidłowym poziomie. Pozdro i życzę zdrowia,Joasia

  Pozdro, Joasia

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close