promieniowanie x

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #7983

  aniay

  witam wszystkie przyszłe mumuśki. Mam 26 lat i od pewnego czasu jestem na tej cudownej stronie, jednakże dziś piszę pierwszy raz i mam nadzieję, że ktoś odpisze na moje pytanie, które mnie niepokoi. Jak prawie każda z was również będę miala malutką kruszynkę. Obecnie jestem w dziesiątym tygodniu ciąży. Jak na razie wszystko jest ok, chociaż to moja druga ciąża, pierwszą poroniłam w piętnastym tygodniu. Niepokoi mnie to, iż pracuję w biurze i często muszę kserować dokumenty. Chociaż ksero znajduje się w całkiem innym pomieszczeniu to i tak boję się iż ksero może mieć bardzo szkodliwy wpływ na płod. Czy któraś z was miala również taki problem?

  aniay

  #138418

  justynaw

  Re: promieniowanie x

  Ja co prawda nie mam takiego problemu, ale nie wydaje mi się, żeby nowoczesne sprzęty miały szkodliwe dawki promieniowania. Gorsze od xera są podobno tył i boki monitorów komputerowych. Myślę, że nie musisz się martwić.  #138419

  aniay

  Re: promieniowanie x

  dziękuje ci bardzo za tę informację. Po prostu przy ostatniej wizycie u lekarza zapomnialam o go o to zapytać. Coż się dziwić – pierwszy raz usłyszałam jak mojej dzidzi bije serduszko to o wszystko co chcialam zapytać zapomniałam. A pro po szkodliwości boków komputera to akurat w promieniu 50 cm stoi właśnnie przede mną, pracuje na nim koleżanka. Chyba pomyślę o małym przemeblowaniu.

  aniay

  #138420

  justynaw

  Re: promieniowanie x

  Koniecznie. No i pamietaj, że w zasadzie maksimum czasu przed komputerem to 4 godziny chociaż teraz monitory nie są takie groźne, gorsze jest siedzenie w bezruchu przez dłuższy czas. Życzę Ci udanej ciąży i zdrowego dzidziusia. Ja już jestem prawie na finiszu.

  #138421

  romans

  Re: promieniowanie x

  Troche wyjasnien technicznych
  Ksero jako takie nie emituje promieniowania przenikliwego(szyba ogranicza większośc promieniowania ultrafilotowego) Bardzie szkodliwy jest gaz (jezeli sie nie myle to ozon) ktory wydziela sie z ksera. Tak troche technicznych spraw

  #138422

  kasialek

  Re: promieniowanie x

  Dokładnie tak! Ozon to straszne paskudztwo. Ja dotychczas miałam ksero u siebie w pokoju, ale jak tylko dowiedziałam się, ze jestem w ciąży, szybko się go pozbyłam. Może kopiarki najnowszej generacji mają na tyle dobre filtry, że ozon tak się nie wydziela, ale w mojej, dosyć już starej, przy większej ilości kopii wyraźnie czuć było ten specyficzny zapach. Także, jak możesz, to ograniczaj konatakt z tą machiną i unikaj pomieszczenia w którym ona stoi.

  Kasia

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close