prostować nóżki ?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #43757

  lucky72

  niedawno moja teściowa rzuciła hasło że niemowlęciu podczas przewijania trzeba koniecznie prostować nóżki, nie mam pojęcia czy ma rację. Czy cos wiecie na ten temat czy faktycznie nie zrobi sie maluszkowi krzywdy??

  #571253

  monikaapj

  Re: prostować nóżki ?

  chyba oszalała!!!!!
  Absolutnie nie! Nózki mają być tak jak są, przeciez nawet przy przewijaniu nalezy dziecko unosić wkładając rękę pod pupę, a nie chwytając za nóżki. Nie słuchaj teściowej!

  Monika i Basia (22.09)  #571254

  mamma

  Re: prostować nóżki ?

  Popieram Monikę w 100 % !!!!!!!!!
  Twoja Teściowa jakieś herezje opowiada !
  Nie słuchaj !

  Aga i Dominika 2 lata + 4 m.

  #571255

  malka

  Re: prostować nóżki ?

  Zdecydowanie NIE! Mamy właśnie teraz z synkiem (3 miesiące) problem, bo zaczął sam prostować. Jeszcze go obserwujemy, ale już neurolog zapowiedział, że prawdopodobnie skończy się specjalnymi ćwiczeniami… Naturalną i zdrową pozycją dla niemowlęcia są zgięte nóżki, jeśli jest inaczej to później dziecko może mieć poważne problemy z siadaniem, raczkowaniem i chodzeniem.

  #571256

  karolka

  Re: prostować nóżki ?

  Wprost przeciwnie! Nie wolno prostowac nóżek, bo się robi krzywde bioderkom. Nawet w wielu miejscach z tego powodu dzieci się nie mierzy, zeby nie prostowac nóżek.

  Karolka i Izabelka 01.08.03

  #571257

  mamaala

  Re: prostować nóżki ?

  dokładnie tak jak napisał Monika i inne dziewczyny – nie wolno przy przewijaniu podciągać malucha za nózki ani tym bardziej ich prostować, bo można poważnie dziecku zaszkodzić, nawet moja babcia mi to mówiła 🙂

  Aga i Ala (10.02.2003)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close