Proszę o pomoc -wyniki badań

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #98893

  iga2602

  Czy jest szansa?
  Prosze o pomoc przy odczytaniu wyniku.

  objętość 3,0
  pH 7,8
  ruch postępowy 9,7
  ruch postępowy szybki 0,0
  ruch postępowy wolny 9,7
  ruch niepostępowy 11,9
  nieruchome 78,4
  miniony w ml 8,3
  w całym ejakulacie 25
  plemniki żywe 62,5
  plemniki martwe 37,5
  plemniki o prawidłowej budowie 1%
  o nieprawidłowej 99%

  w tym nieprawidłowości w budowie
  główki 95%
  witki 5%
  wstawki 25%
  krople cytoplazmatyczne 8%

  nieprawidłowości pojedyńcze
  tylko główki 70%
  tylko wstawki 2%
  tylko witki 1%

  nieprawidłowości złożone :głowka i wstawka 22%
  główka i witka 3%
  wstawka i witka 1 %
  główka ,wstawka witka 0%

  Dziekuję z góry

  #2460488

  paszulka

  Nie jestem specjalistką w kwestii parametrów nasienia. Akurat nie musiałam się w tym specjalizować (całe szczęście to jest ok). Widzę, że paramatery nie są najlepsze. Pewnie przydałoby się sprawdzić czy obniżone paramtetry nie są spowodowane problemami urologicznymi. Czasem dorobny zabieg pomaga. Dodatkowo wartałoby zrobić badania genetyczne. Czasem plemniczki są gorsze jeśli partner ma „skłonność” do wad genetycznych. Dla świętego spokoju i czystego sumienia warto takie badania zrobić. TO zawsze da Wam więcej spokoju przy podejściu np do ivf, które mimo, że nie jest pewną metodą to przy kiepskich plemniczkach daje Wam znacznie więcej szans.
  A aby przyspieszyć plemniczki tzn aby więcej plemniczków było ruchu szybkiego to podobno można brać L-karnitynę.  #2460489

  iga2602

  Czylli przy takich wynikach to w sumie pozostaje in vitro?
  ale to tez nic pewnego?Dziekuje bardzo za info.

  #2460490

  paszulka

  In vitro zwiększa bardzo szanse, ale nie mam wiedzy dostatecznej, aby ocenić wyniki badań Twojego męża. To powinien zrobić lekarz albo dziewczyny bardziej doświadczone w kwestii plemniczków.
  Są tutaj takie przypadki, że panowie mieli fatalne wyniki badań i mimo braku nadziei nagle okazało się, że jest fasolka. Moja bliska przyjaciółka jest teraz w 4 miesiącu. Rokowania były kiepskie, bo jej partner miał kilka żywych plemników… coś zagrało i się udało … chyba po 2 czy 3 latach starań. W końcu do zapłodnienia potrzebny jest 1 plemnik.
  Trzymam kciuki.

  #2460491

  mala5-mi

  iga ilość nie jest tak zła do IUI choćby, tylko ruch i morfologia już gorzej, moim zdaniem (a u nas też strona plamniczków szkodzi w zaciążeniu) warto jest iśc do dobrego androloga, podjąć próby leczenia i podejść do IUI (my obecnie kończymy zestaw na 2,5 miesiaąca leków i w poniedziałek sprawdzamy co z żołnierzykami, chcemy mieć choć 10-14 mln i podejść do IUI)! Jednak musisz brać pod uwagę, że może nie obyć się bez in vitro – my się już z tym pogodziliśmy.. chyba… no w każdym razie to jest plan C, a teraz zobaczymy co z planem A, potem szybkie przejście do B:) Kciukam za WAS, wiem co się czuje jak takie wieści się otrzymuje i przepraszam za nie… ale szanse na dzidziunia macie i tak jak pisze Paszulka – nawet naturalnie może się zdarzyć – bo w końcu potrzebny jest tylko jeden!

  #2460492

  iga2602

  Dzieki za odpowiedz .Choc w jakims stopniu podnisłyscie mnie na duchu .
  Przynajmniej promyczek nadzieii:Kciuki:

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close