Proszę o poradę

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #114328

  octavia27

  Witam mam pytanie dotyczące rozdzielności majątkowej po rozwodzie .Czy po ustaniu małżeństwa można złożyć pozew o rozdzielność majątkową .Bardzo proszę o udzielenie informacji mamy które mogą coś na ten temat wiedzieć niestety w necie nic nie znalazłam.

  #5237626

  jbielu

  ale po co?
  wspólność majątkowa ustaje po rozwodzie.  #5237627

  octavia27

  Proszę o porade

  Może ja źle to napisałam chodzi mi o taką sprawę mój brat rozwiódł się z żoną przy rozwodzi brat dostał nakaz eksmisji z wspólnie zajmowanego mieszkania .W obecnej chwili brat mieszka kątem u mojej mamy i czeka na lokal zastępczy .Przez wiele lat małżeństwa jego eks nie pracowała nawet 1 dnia wszystko co posiadają było zakupione za odszkodowanie jako dostał po wypadku w którego skutek stracił palce u lewej ręki przez co dłoń nie jest sprawna.Po tym zdarzeniu jego małżonka w krótkim czasie zawarła z moim bratem w trakcie trwania separacji związek małżeński w kościele i w tym samym czasie znalazła sobie nowego partnera wszystko w okresie 11 miesięcy.brat teraz został bez dachu nad głową i jedyne co posiada to to co ma na sobie.

  #5237628

  goracakawa

  Rozdzielność możesz zrobić w trakcie małżeństwa a podział majątku po rozwodzie.
  Ja nie bardzo rozumiem sytuacje: jak mogła zawrzeć związek małżeński w trakcie separacji?
  To chyba niezgodne z prawem.
  I dlaczego dostał nakaz eksmisji? Skoro nie maja piodziału majatku….
  To ja nie mogę obcego lokatora wyrzucić a tu takie kwiatki…
  Kto ma prawo własności do mieszkania – kto był zameldowany na stałe?

  SZczerze to niczego tu nie rozumiem.

  #5237629

  octavia27

  Prosze o poradę

  Już wyjaśniam brat przed 9 laty zawarł związek małżeński w urzędzie stanu cywilnego potem w jego małżeństwie zaczęło się psuć sąd udzielił im separacji w trakcie której mieszkali razem w trakcie trwania separacji narodziło się dziecko .W roku 2011 jego eks zawarła z nim związek małżeński w kościele gdzie nie zniesiona była separacja .Jak już doszło do rozwodu sąd orzekł że brat ma nakaz eksmisji brat aby nie zaogniać konfliktu pomiędzy jego byłą i aby odpocząć psychicznie bo był już po 2 próbach samobójczych zamieszkał u matki widuje się z dziećmi w wyznaczone dni no i jak jego eks ma kaprys to częściej.Brat po wypadku stał się dla swojej eks nie potrzeby bo nie mógł zarabiać pieniędzy ale odszkodowanie które uzyskał szybko roztrwoniła . Szybko znalazła sobie faceta a bratu tak umiliła życie że był częstym gościem w zakładzie dla psychicznie chorych.Teraz jest mozliwośc aby uzyskał lokal zastępczy ale jak już wspomniałam nie posiada on nic oprucz tego co ma na sobie.Lokal mieszkalny jaki posiadają to mieszkanie socjalne wniosek na mieszkanie opiewał na nich obije .Teraz w tym mieszkaniu mieszka i jest zameldowany jej obecny partner.

  #5237630

  goracakawa

  To trudne – bo właściwie co chce podzielić brat – jaki majątek?
  Mieszkanie nie jest ich własnością a co do odszkodowania – to co chce je odzyskać? Jak? Piszesz że je roztrwonili – to chyba razem.
  Mieszkanie było na ich oboje – to ja nadal nie wiem jakim cudem dostal nakaz eksmisji?
  Jeżeli jest coś do podziału to muszą po rozwodzie spotkać się na rozprawie o podzial majatku.  #5237631

  octavia27

  Proszę o porade

  Chodzi mianowicie o wyposażenie mieszkania sprzęt RTV i AGD a pieniędzmi zarządzała jego eks pomijając to co kupili do mieszkania reszte pieniędzy roztwoniła ona na swoje potrzeby.Nakaz eksmisji dostał jakoby miał być zagrożeniem dla dzieci .Z tym że jakoś to nie przeszkadzało jej zostawiać małoletnie dzieci pod jego opieką na długie godziny.Stał się zagrożeniem dla niej i dzieci jak znalazł się nowy kochaś w jej życiu.

  #5237632

  gobin

  świadek jest potrzebny nie zależny,
  jeśli brat ma żółte papiery – ma adnotację, o próbach samobójczych,
  wpisy od psychiatry a jego eks załatwiła sobie 2 świadków że się boi o siebie i dzieci
  bo eks jej zagraża to po zamiatane trochę.
  Należało by się skonsultować najlepiej z prawnikiem od sądu rodzinnego

  #5237633

  goracakawa

  Octavia – bardzo ciężko będzie.

  Trzeba tu prawnika.
  Brat przeżywa dramat – ale to paradokslanie ( jego problemy psychiczne)działaja na jego niekorzyść w sądzie i tylko to utwierdzi że kobieta musiała ratować siebie i dzieci.

  #5237634

  octavia27

  Proszę o porade

  Sprawa rozwodowa odbyła się bez orzekania o winie i bez żadnych świadków brat był w szpitalu w stanie ciężkiej Depresji .Brat nie jest żadnym ideałem ale jednego mu nie można było zarzucić dzieci kocha ponad własne życie nigdy ich nie bił w przeciwieństwie do ich matki.Całe to zamieszanie że brat jest agresywny było po to aby pozbyć się go z domu .Jako osoba niepełnosprawna nie mógł już tak łatwo zaleść zatrudnienia więc stał się niepotrzebny.  #5237635

  goracakawa

  nie..nie – ja nie wnikam w szczegóły bo ich nie poznam ale pisze tylko jak to może wyglądać – niestety na jego niekorzyść

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close