Prosze o Wasza pomoc odnosnie HSG

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #80827

  Anonim

  Cześć Dziewczyny,
  Piszę do Was z Portugalii.
  Mam wątpliwości odnośnie badania HSG i liczę na Wasza pomoc. Będę miała robione to badanie we wtorek w szpitalu; lekarka podała mi krótki opis, na czym polega to badanie. I jest on podobny do tego podanego w Nowym Vademucum dla starających się.
  W poniedziałek na noc mam wziąć antybiotyk, jaki mi przepisała, a we wtorek 2 tabletki przeciwbólowe przed badaniem.
  Przeczytałam wszystkie opisy, jakimi dzieliłyście się na stronach z Nowego Vademecum i piszecie, że czasami podawane było tez znieczulenie, a także, ze mogło wystąpić krwawienie po badaniu oraz że przez dłuższy lub krótszy okres czasu zalecane było leżenie i odpoczynek. A ponadto ból mógł towarzyszyć temu badaniu bądź mógł nastąpić po badaniu. Informacje tego typu pisałyście w 2003 i w 2004 roku.
  Ciekawa jestem, czy ktoś miał wykonywane to badanie w późniejszym czasie po 2004 roku, czy cos zmieniło się w sposobie badania przed ostatnie 2 lata i czy ktoś miał taki sam układ leków: antybiotyk i tabletka przeciwbólowa lub inny układ zalecony. A byłam za bardzo zestresowana, ze o znieczulenie się nie zapytałam. Ale zanim pójdę we wtorek może Wy możecie mi pomoc.
  Ja wiem, że co kraj, to obyczaj i metody badania mogą się różnić, ale opierając się na wiedzy z Vademecum jestem trochę przerażona i boje się tego badania.

  Pozdrawiam,
  Ewa

  #1118876

  karolakoj

  Re: Prosze o Wasza pomoc odnosnie HSG

  Ewo… ja miałam to badanie robione rok temu i jest tak jak piszą dziewczyny. Natomiast nie spotkałam sie z podaniem antybiotyku, ale myślę, ze to akurat nie wyjdzie Ci na minus i jest to forma ochrony organizmu. Ja nie miałam zadnego znieczulenia prócz jednego czopka. W Polsce zwykle to badanie wykonuje się na zwykłych lekach przeciwbólowych, choc są tez dziewczyny, które decyduja sie nawet na znieczulenie ogólne.
  Nie martw sie i nie bój… to nie jest miłe badanie, ale nie nalezy tez do tych najgorszych. Czasami troszkę boli, a czasami nie. A jeśli boli, to jest to ból jak miesiaczkowy (wiec to znajomy diabeł) i trwa krótko. A poza tym… przecież robi sie to badanie w konkretnym celu i o tym celu trzeba myśleć.
  Ja bałam sie pewnie tak samo jak Ty;)
  Po badaniu pojechałam do domu i połozyłam się w łózeczka, ale myśle, ze głównie nerwy u mnie zadziałały….
  Powodzenia i zero stresu

  karkoj  #1118877

  mbm

  Re: Prosze o Wasza pomoc odnosnie HSG

  hej! hsg mialam robione w czerwcu tego roku, bez antybiotykow, proszkow i znieczulenia! i dalo sie przezyc, choc mysle, ze jak mozna zmiejszyc bol to warto. badanie troche bolesne – przyznaje, ale trwalo krotko, zaraz wyszlam i nic zlego sie nie dzialo.
  bedzie dobrze!

  kajka

  #1118878

  Anonim

  Re: Prosze o Wasza pomoc odnosnie HSG

  Witajcie,
  serdecznie dziekuje za zrozumienie i odpowiedzi. Czuje sie znacznie lepiej po przeczytaniu ich. A sama zobacze, jak bedzie jutro.
  Sle sloneczne pozdrowienia z ponad 30 stopniowej Portugalii:)
  Ewa

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close