Proszę o wyjaśnienie wyników

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #74420

  pchla

  Kochane kompletnie się na tym nie znam i nie wiem co mam myślec o tych wynikach, badzo prosze Was O wyjaśnienie mi czy wszystko jest ok, czy nie.
  Z góry serdecznie dziękuje.

  Badania były robione w 7 dc.
  TSH – 1,29 ulU/ml
  FSH – 6,06 mlU/ml
  Estradiol -79,0 pmol/L
  prolaktyna – 150 mlU/L

  #980368

  gablysia

  Re: Proszę o wyjaśnienie wyników

  Witam, na wyniku masz napewno normy, ktore są najlepszym sprawdzianem czy wyniki są prawidłowe. Normy czasem są różne dla różńych labów. 7 dc to troche późnawo na robienie takich badań, bo estradiol masz 79, a wcześniej ok 3-5 dc. napewno był niższy i ten wynik z 3 dc byłby wiarygodniejszy.
  Prolaktyna ładna, fsh też ładne, a tsh sprawdź sobie na wyniku, bo akurat hormony tarczycowe maja duże rozbieżności,ale twój wynik raczej napewno mieści się w normie.
  Pozdrawiam.

  Weteranka-3lata za mną-czekam na 2 IUI  #980369

  pchla

  Re: Proszę o wyjaśnienie wyników

  Dziękuje Ci Gablysiu za odpowiedz -z tym normam porównywałam i wydaje mi się ze wszytko jest ładnie oprócz E2. Dobry czas na badania wychodził w sobotę i nie znalazłam laboratorium które w sobote pracuje, dlatego był wybór albo w piatek (4 dc) albo w poniedziałek (7 dc) mój lekarz zdecydował zeby zrobiła w 7 -dlatego badania był w tym dniu robione. Ale fakt niepokoi mnie te E2 bo z tej karteczki to on mieści się w fazie menopałzy :(, nie wiem jak mamo to rozumiec i co o tym myśleć.
  Dziekuje jeszcze raz za odpowiedz. Powiem szczerze ,że miałam taka cichą nadzieje, że odpowiedz. Masz bardzo dużą wiedze na te tematy. Pozdrawiam

  #980370

  marti1

  Re: Proszę o wyjaśnienie wyników

  E2 nie mieści się w normach bo na wyniku na pewno nie masz norm dla 7dc. Na E2 to jest za późno i na pewno Twoja komórka jajowa już zaczęła w 7dc produkować estradiol ale prawodpodobnie na początku cyklu był niższyi mieściłaś się w normie. Ogólnie wyniki wyglądają na bardzo ok.

  Aniołek (8.2003) +..

  #980371

  pchla

  Re: Proszę o wyjaśnienie wyników

  Serdeczne dzieki :), mam mieć w tym miesiącu monitoring wiec zobaczymy co bedzie 🙂 pozdrawiam

  #980372

  gablysia

  Re: Proszę o wyjaśnienie wyników

  właśnie, nie zauważyłam ze ten twój estradiol jest w jakiś innych normach.
  Estradiolem sie nie martw, musiałabyś go sobie zmierzyć jakieś 2 dni przed owu, i wtedy mogłabyś coś powiedzieć, ja nigdy nie robiłam estradiolu na początku cyklu, bo on i tak o niczym nie świadczy wtedy. Zresztą lepiej mieć niższy estradiol niż wyższy.

  Więcej wyjaśnia FSH i LH niż estradiol na początku cyklu, estradiol zaś lepiej około owu.

  PZDR:)

  Weteranka-3lata za mną-czekam na 2 IUI  #980373

  pchla

  Re: Proszę o wyjaśnienie wyników

  Dzieki, czyli moge odetchnac i uważać ze wszystko jest oki?
  Jakie badani Twoim zadaniem powinnam jeszcze zrobić? Mój lekarz twierdzi ze nie trzeba robić mężusiowi bo zawsze facet nawet jeśli ma 1 plemniczek może kiedyś zostac tatą. Niezbyt mi sie podoba takie podejscie, ale cóż. Co Twoim zadaniem powinnam ja jeszcze zrobic ze swojej strony? Dziękuje sedrecznie za odpowiedz i mam nadzieje , że Cię nie zanudzam tymi pytaniam. dzięki jeszcze raz :), pozdrawiam serdecznie

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close