Przeciwciała tarczycowe – potrzebuję informacji

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #24264

  ewa77kat

  Dziewczyny,

  mam serdeczną prośbę o informacje w zakresie przeciwciał tarczycowych. Mój lekarz zlecił mi wszystkie możliwe badania, ale niestety nie ma wśród nich tych związanych z tarczycą. Chcę je zrobić na własny rachunek, bo słyszałam o pewnym znajomej, że poroniła 2 razy i przyczyną tego była tarczyca. Lepiej więc zbadać wszystko.
  Dzwoniłam już do laboratorium, wiem gdzie mogę zrobić te przeciwciała tarczycowe, ale Pani w laboratorium ostrzegła mnie, że są dwa rodzaje tych przeciwciał: jeden to TPO i TG, a drugi to receptory DSH (mam nadzieję, że nie przekręciłam nazw). Mam się upewić, o które chodzi badanie i dopiero wtedy u nich się pojawić. Czy orientujecie się, które z tych badań sa w naszym przypadku ważne? Będę ogromnie wdzięczna za każdą sugestię.

  Serdecznie pozdrawiam

  #327571

  iwonan

  Re: Przeciwciała tarczycowe – potrzebuję informacji

  Na http://www.nasz-bocian.pl znajdziesz troche info nt tarczycy i przeciwcial. musisz w wyszukiwarce wpisac „tarczyca” .
  Z tego co mi sie obilo o oczy to na bocku czesto pojawiaja sie przeciwciala TPO i TG.
  Nie wiem czy w czym ci pomoge, ale napisalam to co wiem.

  Pozdrawiam.IwonaN  #327572

  z-kasia1

  Re: Przeciwciała tarczycowe – potrzebuję informacj

  Witaj,
  Ja miałam robione TPO ale wg wskazania mojego endokrynologa (bardzo dawno temu miałam leczoną tarczycę i do dziś muszę ją kontrolować – do dziś jest również dobrze, uff). Nie martw sie na zapas i nie denerwuj, jeśli Twoja tarczyca jest ok, to nie widzę specjalnych powodów by wykonywać te badania.
  Pozdrawiam,

  Kasia

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close