przedszkola – odpowiedzcie DZISIAJ – proszę!

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #76878

  kra

  Jak wiadomo jutro jest ostatni dzień skłądania wniosków do przedszkoli. No i mam problem. Chciałabym, żeby Wiktor chodził do przedszkola położonego najbliżej domu, ale okazuje się, że to jest najbardzie oblegane przedszkole w dzielnicy 🙁 (bo nowe i do tego strasznie rozreklamowane) Mają pełno zgłoszeń i szanse mojego dziecka (urodzonego pod koniec listopada) już na wstępie są marne. Możemy złożyć podanie do jeszcze jednego przedszola – położonego dalej, nie bardzo daleko, ale jednak trzeba jechać autobusem (w sumie składamy też do trzeciego, ale to już całkiem daleko…). Zastanawiam się tylko, czy warto. Czy nie pozbawi nas zupełnie szansy do tego najbliższego? Jak to jest? Jak zbiera się komisja z podaniami do wszystkich przedszkoli i widzą, że ktoś złożył podania do kilku (w tym przypadku dwóch), to czy:
  1. odrzucają automatycznie podanie do przedszkola najbardziej obleganego?
  2. starają się w pierwszej kolejności umieścić dziecko w tym najbliżej domu (istnieje jakakolwiek rejonizacja?)?
  3. takie podwójne podania rozpatrują w ogóle na końcu (dyr. przedszkola powiedziała, że nie, ale kto ją tam wie…)
  A może robią coś jeszcze innego?
  Wiecie cokolwiek na ten temat? Błagam, podpowiedzcie – składać do tego drugiego, czy tylko sobie zaszkodzę? Jutro ostatni dzień!
  Dotyczy Warszawy, jeśli to ma jakieś znaczenie.


  Kra+Wiktorek(2.4l)+Marcelek(7.5m)

  #1022440

  mamaala

  Re: przedszkola – odpowiedzcie DZISIAJ – proszę!

  nie wiem jak w Warszawie, ale np w Piasecznie takie dziecko jest umieszczane jak najbliżej domu, natomiast nie mam pojęcia co sie dzieje, jeżeli tych dzieci, które maja najbliżej tez jest za dużo :(, ja bym składała do tego najbliższego, ale w sumie ja nie mam tzw noża na gardle…

  Aga i Ala (10.02.2003)  #1022441

  kasiex

  Re: przedszkola – odpowiedzcie DZISIAJ – proszę!

  a mnie się wydaje, że każde przedszkole przeprowadza rekrutację samodzielnie według własnych reguł i nie wiedzą o tym, że składasz podanie również do innej placówki…
  tak jest przynajmniej w Krakowie – ja w tamtym roku złożyłam podania do 2 przedszkoli i do 2 Kuba został przyjęty…

  Kasia, Kuba (24.01.03) i

  #1022442

  cait

  Re: przedszkola – odpowiedzcie DZISIAJ – proszę!

  Tu się np. mylisz – w Warszawie podania są rozpatrywane w ramach dzielnicy. Można złożyć podanie tylko do jednego przedszkola w dzielnicy.

  Cait + Alka (15 stycznia 2003)

  #1022443

  kra

  Re: przedszkola – odpowiedzcie DZISIAJ – proszę!

  Może to zależy od dzielnicy… u nas (Targówek) wszyscy (np. dyrektorzy przedszkoli) otwarcie mówią o tym, że można składać do kilku. Jak już są listy, to dyrektorzy spotykają się w urzędzie gminy i porównują – jak ktoś złożył podanie do kilku i do kilku (np.2) się dostał, to z jednej listy skreślają – żeby nie blokować miejsc.
  Ja złożyłam w rezultacie do dwóch w naszej gminie i do jednego w Centrum.


  Kra+Wiktorek(2.4l)+Marcelek(8m)

  #1022444

  cait

  Re: przedszkola – odpowiedzcie DZISIAJ – proszę!

  A, to chyba wyjątkowy wyjątek 😉 który wcale nie jest pozytywny, bo dziecko może wylądować w gorszym przedszkolu, jeśli papiery również tam zostały złożone. Tak przynajmniej tłumaczyła dyrektorka jednego z przedszkoli na eDziecku. To, czego dowiedziałam się na Mokotowie, Woli i Ursynowie potwierdza tę praktykę.

  Cait + Alka (15 stycznia 2003)  #1022445

  kra

  Re: przedszkola – odpowiedzcie DZISIAJ – proszę!

  Ja w obu kartach w tej samej dzielnicy napisałam, na którym przedszkolu mi bardzij zależy. Problem w tym, że do niego praktycznie nie mamy szans się dostać, bo pół Warszawy się na nie rzuciło 🙁 Wprawdzie dzieci z dzielnicy niby mają pierwszeństwo, ale w dzielnicy i tak jest więcej dzieci, niż miejsc, a moje dziecię jest z końca roku… Zobaczymy, czy godziekolwiek się dostanie.


  Kra+Wiktorek(2.4l)+Marcelek(8m)

  #1022446

  kasiex

  Re: przedszkola – odpowiedzcie DZISIAJ – proszę!

  właśnie dziś się dopwiedziałam, że w tym roku w Krakowie również można składać podania tylko do jednego przedszkola 🙂 (tu rekrutacja odbywa się w kwietniu)

  Kasia, Kuba (24.01.03) i

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close