przedszkole ekologiczne

Witam wszytskich serdecznie!
We wrześniu otwieramy własne przedszkole. Budynek jest położony w pięknym miejscu, nieopodal lasu, pod miastem, jednak z dala od miejskiego zgiełku. Mamy świetną kadrę pedagogiczną, ogromny plac zabaw, dużo przestrzeni na zabawę. Planujemy zrobić własny ogródek, gdzie dzieci mogły by same zasadzić i dbać o roślinki i warzywa. Po za tym będziemy mieć własne mini zoo. Chcieliśmy otworzyć przedszkole z prawdziwego zdarzenia, takie jak za granicą a jakich niestety brak u nas. Jestesmy jednak ciekawi Waszej opini na temat tego co jeszcze powinno znaleść się w takim wymarzonym przedszkolu? Czego chcielibyście dla Waszych dzieci? Na co zwracacie największą uwagę? Na jakie zajęcia dodatkowe chcielibyście aby uczestniczyły Wasze dzieci?
Pozdrawiam wszytstkich bardzo serdecznie i czekam na Wasze opinie:)

Ekoludek

1 odpowiedzi na pytanie: przedszkole ekologiczne

kordelia Dodane ponad rok temu,

Jako że pracuję w Dziale Jakości w firmie produkcyjnej i byłam w trakcie wdrażania systemu ISO 14001 przyszła mi na mysl opcja zapoznania dzieci w takim przedszkolu z segregacją odpadów. U nas w firmie wszędzie jest taka segregacja i np. nawet w biurze mamy 4 kosze na śmieci oznakowane kolorystycznie i opisane (dla dzieci mogłyby byc to obrazki, co tam wrzucać).
Marzyłoby mi sie żeby w takim przedszkolu panie nauczyły moje dziecko jeść warzywa i owoce, bo np. z surówek przechodzi tylko tarte jabłko, najwyzej marchew i nic więcej. Ja np. chciałabym aby moje dziecko było karmione, bo wiem, że często zachęcona opowieścią lub nakarmiona zje cąły obiad, a tak często wraca głodna, bo panie karmia tylko na żądanie dziecka. Karmiona to wcale nie znaczy zmuszana:)
W moim państwowym przedszkolu nie brakuje mi zajęc dodatkowych, bo dla dzieci to i tak jest wiele atrakcji, ale takiej większej uwagi do każdego dziecka. Czasem irytuje mnie to, gdy odbieram dziecko z przedszkola, a córka w bucikach ortopedycznych lewy na prawa nogę, niezawiązanych, jedyna spinka z grzywki zgubiona, gdy innym dziewczynkom poprawia sie po 6 frotek na warkoczach… Ogólnie takiego dopilnowania mi brakuje.
I co ważne, aby dzieci mogły często korzystać ze świeżego powietrza.
Nie trzeba czasami niczego niezwykłego, aby dzieci miło wspominały swoje przedszkolne lata. A poznanie zycia mrówki, biedronki, umiejętnośc rozpoznania drzew i wiedza o tym, ze czarne ptaki to zazwyczaj gawrony i kawki, a nie wrony, jak to dorosli uogólniają da o wiele więcej niz mnóstwo dodatkowych zajęć.
Życzę powodzenia i uśmiechniętych przedszkolaków!

Znasz odpowiedź na pytanie: przedszkole ekologiczne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiek przedszkolny
Nadwzroczność u 6-latka
Dziś byłam z Julką u okulisty - pierwsze poważniejsze badanie - poszłam bez przyczyny, chciałam sprawdzić, czy na pewno wszystko ok. Nie ma żadnych nieprawidłowości poza malutką nadwzrocznością, która powinna sama
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Korzystne orzeczenie Trybunalu Konstytucyjnego dla pracownikow
Nie wiem czy wiecie ze Trybunał Konstytucyjny korzystnie uznal nasze prawa do wliczania tez roznych premi jak obliczają to do chorbowego czy macierzynskiego Do tej pory regulowaly to regulaminy pracy Jedni
Czytaj dalej