***Przedszkolny wątek 2006 – spotkania integrac.**

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 45)
 • Autor
  Wpisy
 • #78965

  wyki

  Cześć
  Poprzedni wątek zrobił sie wieeelgachny wiec założyłam nowy:):)
  Piszcie tu o spotkaniach integracyjnych, zebraniach rodziców i pozostałych sprawach…
  Ja jutro mam pierwsze zebranie:) A w czwartek spotkanie integracyjne dzieciaczków! Napisze co mi mądrego powiedzieli:)

  Monika i Iza – 3 lata!

  #1072648

  usianka

  Re: ***Przedszkolny wątek 2006 – spotkania integrac.**

  U nas zebranie we czwartek. Spotkania integracyjne byly w trakcie „drzwi otwartych” – czy bedzie cos wiecej, nie wiem. W sierpniu niestety mają w tym roku urlop i remont.

  Ula, Emilka (2 7/12) i kinderniespodzianka  #1072649

  agak29

  Re: ***Przedszkolny wątek 2006 – spotkania integrac.**

  Ja tez jutro idę na spotkanie. Co dziwne będzie to spotaknie z psychologiem. Ciekawe o czym on będzie opowiadał czy o przygotowaniu psychicznym dzieci do pojścia do przedszkola czy o przygotowaniu psychicznym rodziców do wysłania dziecka do takiej placówki:)

  Aga + Iza + Patryk

  #1072650

  agak29

  Re: ***Przedszkolny wątek 2006 – spotkania integrac.**

  ULA co ja widzę 🙂 GRATULUJĘ z całego serca. To na kiedy termin:)

  Aga + Iza + Patryk

  #1072651

  cszynka

  Re: ***Przedszkolny wątek 2006 – spotkania integra

  My „dzień czy drzwi otwarte” mamy cały lipiec i sierpień .
  Wtedy będą tam obecne przedszkolaki, a te nowe moga przychodzić z rodzicami na zwiedzanie i pogaduchy w porach między posiłkami. Całe wakacje mamy więc do dyspozycji co mnie cieszy. O spotkaniach organizacyjnych mowy nie było. Czy to coś w rodzaju wywiadówki? Co tam miałoby się odbyć? Podejrzewam, ze spotkanie z rodzicami będzie już we wrześniu. Lista z wyprawką ma pojawić się pod koniec wakacji. Już na teraz wiem, ze 3-latki podręczników mieć nei będą .

  Ola (06.01.2003)

  #1072652

  usianka

  Re: ***Przedszkolny wątek 2006 – spotkania integrac.**

  pogadamy sobie na spacerze

  Ula, Emilka (2 7/12) i kinderniespodzianka  #1072653

  dora

  Re: ***Przedszkolny wątek 2006 – spotkania integrac.**

  U nas dziś był dzień otwarty. Było spotkanie z panią dyrektor, opowieści o okresie adaptacyjnym, porządku dnia, dzieciach alergicznych i „nieśpiących”. Poza tym zwiedzanie przedszkola – kolejnych sal, sali gimnastycznej i placu zabaw – w każdej organizowane były zabawy dla dzieci. Poza tym były występy grup tanecznych dzieci chodzących do tego właśnie przedszkola. Na koniec poczęstunek na stołówce i podarowanie dzieciaczkom pamiątkowych papierowych kwiatków produkcji przedszkolaków. I wręczono nam listę z „wyprawką”. Spotkania integracyjne będą codziennie od 28 sierpnia do 1 września.

  Dorota+Kasia 14.02.03

  #1072654

  goha

  Re: My już PO

  My już po zerbraniu i zajęciach integracyjnych.
  Na zebraniu poznaliśmy panią dyrektor, która zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Poza aspektami czysto organizacyjnymi czyli w co zaopatrzyć dziecko na 1 września, poruszyła także psychologiczną stronę medalu czyli co oznacza rozłąka dla dziecka i dla rodzica oraz jak sobie z tym poradzić, jakie rozwiązania proponuje przedszkole.

  Natomiast zajęcia integracyjne polegały na zapoznaniu dzieci ze wszystkimi pomieszczeniami przedszkola, placem zabaw, z paniami tam pracującymi oraz z rówieśnikami.
  Dzieci mogły się króciutko pobawić zabawkami, natępnie były zabawy w grupie, malowanie farbami, a po zwiedzaniu przedszkola czekał na dzieci mały poczęstunek (soczek i ciasteczka). Oczywiście mój synek jako ostatni odszedł od stołu, wszamał 5 (!!!!!!) ciastek, z przedszkola wyporwadzałam go prawie siłą, a potem pod budynkiem spędziłam 15 minut, bo musiał się upewnić, że zamknięte. Jeden z Dareczka kolegów był odczepiany od ogrodzenia
  OBY IM TAK ZOSTAŁO!!!!!! Czego sobie i Wam moje kochane życzę

  Czekam na Wasze relacje.
  Nasze kolejne zajęcia integracyjne będą miały miejsce w sierpniu.

  GOHA i Dareczek (02.04.03)

  #1072655

  gwiazdeczka2

  Re: ***Przedszkolny wątek 2006 – spotkania integra

  Ja tez bylam juz na zebraniu i spotkaniu z pania dyrektor (z ktora juz sie wczesniej nieraz spotkalam, w zwiazku z blednym policzeniem przez dyrektorke punktow Mai do przedszkola ).

  A teraz mamy sie umowic zeby przyjsc jednego dnia na dwie godzinki zeby Maja mogla lepiej poznac przedszkole

  Takze Maja, po dwoch latach spedzonych w zlobku zamienia sie w przedszkolaka A dodatkowo, okazalo sie ze bedzie w grupie z kolega ze zlobka

  Ewcia z Maja 03.06.03r

  #1072656

  nena75

  Re: ***Przedszkolny wątek 2006 – spotkania integra

  My jesteśmy już po kilku spotkaniach min. byliśmy na pikniku w przedszkolu. Dzieciaki szalały na całego a rodzice mogli napić się kawki i zjeść coś słodkiego na świeżym powietrzu. W czwartek idziemy znów na takie zajęcia dodatkowe (zabawy, wspólne malowanie itd.). Od mniej więcej połowy sierpnia przez 2 tygodnie mamy codziennie zajęcia adaptacyjne. Rodzice mogą w nich uczestniczyć a mogą też zostawić dziecko np. na 3-4 h.
  Mam już zaakceptowany 3 tygodniowy urlop na przełomie sierpnia i września, żeby zaliczyć w spokoju ten trudny na pewno dla nas wszystkich okres. Nie mogłabym się skupić na pracy wiedząc, że jest to np. pierwszy dzień w przedszkolu mojego dziecka

  Wioletta i Tomek 2,5 roczku  #1072657

  laminja

  Re: ***Przedszkolny wątek 2006 – spotkania integrac.**

  U nas są raz na dwa tygodnie. Najpierw zabawa w sali (śpiewanie piosenek, wyklejanki) – Szymon nie chce w tym uczestniczyć. A potem wszyscy idą do ogrodu – na to czeka mój syn. Od 26 czerca do ogrodu można przychodzic codziennie.

  Szymon 8/12/2003

  #1072658

  irma

  Re: ***Przedszkolny wątek 2006 – spotkania integrac.**

  Przede wszystkim chciałabym sie przywitac ze wszystkimi przedszkolnymi mamami :))) Cale wieki mnie tu nie było i nie ukrywam, że sie za wami stęskniłam.
  Jeremi skończył w kwietniu 3 lata. Jest super facetem …. chodzimy od od dwóch dni na dni otwarte do przedszkola i …. wychodzimy jako ostatni. Być może bierze się to stąd, że Jeremi chodzi teraz do żłobka i pójście do przedszkola jest awansem … społecznym napewno ;))))

  pozdrawiam wszystkie mamy forumowe 🙂

  Elka, Gabi i Jeremi 10.04.2003  #1072659

  cszynka

  Re: ***Przedszkolny wątek 2006 – spotkania integra

  W odpowiedzi na:


  Najpierw zabawa w sali (śpiewanie piosenek, wyklejanki) – Szymon nie chce w tym uczestniczyć.


  Właśnie podobnych reakcji obawiam się u mojej Oli. Im więcej osób zaprasza ja do zabawy (czy do czegokolwiek namawia) ona tym bardziej upiera się, że NIE. Poprostu przyklei sie do mnie i finał. Nie wiem czy to wynika z tego, ze jest nieśmiała czy tez uparta czy tez ma swoje zdanie… ech, no nie wiem.

  Ola (06.01.2003)

  #1072660

  ola2

  U nas niesmiało, ale całkiem nieźle

  W naszym przedszkolu zorganizowali 3 spotkania + zebranie rodziców z dziećmi, na zebraniu tez maja byc jakies występy. Zebranie mamy za tydzień.
  Na spotkaniach nowoprzyjęte dzieci bawiły sie w świetlicy przez godzine, były tez dzieci starsze które pomagały w zabawie naszym niesmiałym dzieciakom.
  Asia jak to moja przylepa bawiła się ze starsza dziewczynka el na oku musiała miec mame.
  Reszta dzieci albo nieśmiałe jak Asia albo rozbrykane 🙂
  Szkoda że przez wakacje nie mamy spotkań, i szkoda że były to tylko 3 spotkania a ja byłam tylko na jednym. Na pozostałych Asia była z Babcią (były 12,30 i szef mnie nie puścił).
  Póki co chętnie chodziła, ale po pierwsze raz na tydzień i z mamą.
  Więc była to atrakcja i przyjemność.
  Od września – obowiązek.
  Cieszę sie ze we wrzesniu będę ją zaprowadzac i odbierać (nawet wcześniej jak trzeba będzie), bo we wrześniu bede na zwolnieniu :))))

  Ola, Asia (3,5 lat) + synek (18.10.2006)

  #1072661

  wyki

  Re: ***Przedszkolny wątek 2006 – spotkania integrac.**

  odbyłam swoje I zebranie rodziców:) – 2 godz!!!
  było sympatycznie – pogadanka o regułach, o tym co dziecko powinno umiec żeby było mu łatwiej sie zaadaptować, rozkład dnia, odpowiedzi na pytania, finanse, wyprawka
  W czwartek jest spotkanie z dziećmi w przedszkolu.
  Na razie jestem po duzym wrażeniem organizacji, kompetencji Pań i samego wystroju przedszkola!
  Iza na razie nie może się już doczekac:)
  Czy wasze maluchy będa miały dodatkowe zajęcia? U nas tylko rytmika. I moim zdaniem dobrze – nie ma co przesadzac na poczatku.

  Monika i Iza – 3 lata!

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 45)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close