przepuklina pępkowa

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #43194

  annka

  Czy stosowayście plaster korygujący przepuklinę pępkową? Czy to w ogóle pomaga? Mój 10 miesięczny synek jak się okazao ma przepuklinę wprawdzie niewielką ale jednak, pani doktor kazala nosić plasterki. Przykleiam i zastanawiam się czy to pomoże.

  Pozdrawiam
  Annka i Maciek (15.05.2003)

  #565039

  emalka

  Re: przepuklina pępkowa

  jesli jest niewielk sama sie powinna wchlonac… my nie stosowalismy i bardzo sie polepszylo bez plastrow 🙂
  pozdrawiamy
  emalka i Zuzka, ur.21.04.03  #565040

  ewa25

  Re: przepuklina pępkowa

  Nasza pani doktor powiedziała że przepuklina może zaniknąć nawet w czwartym roku życia dziecka. Prawdopodobnie zniknie kiedy dziecku wzmocnią się mięśnie brzucha.

  Pozdrawiam
  Ewa i Zosia (20.08.2003)

  #565041

  klucha

  Re: przepuklina pępkowa

  ja stosowałam od drugiego miesiąca bo podobno im wczesniej tym lepiej, ale Zuzance nic nie pomógł przepuklina się nie zamknęła :(( a po ukończeniu roczku pojawiła się nawet nowa, ale to dlatego że ma też nie dokońca zasklepione mięśnie brzuszka nad pępkiem.
  Ale w wielu przypadkach słyszałam że pomaga :)) to pewnie zależy od przepukliny

  Izka i Zuzanka (12.V.2002)

  #565042

  aborka

  Re: przepuklina pępkowa

  nam lekarka powiedziała ze teraz sie nie stosuje. plastry odpażaja i mogą powodowac ranki i wiekszy kłopot. mój synek miał ale juz mu sie wchłoną pempuszek. moze przepuklinke ma ale juz nic mu nie wystaje. mu duzo kładlismy na brzuchu no ale on był malutki.

  AniaB i Bartus 13-12-2003

  #565043

  kamelia

  Re: przepuklina pępkowa

  Jestem zdania, że nie należy stosować plastrów. Dosyć obrazowo opowiedziała mi pani chirurg, co może spowodować niewłaściwe przyklejenie plastra… Np. perforację jelita… Synek miał bardzo dużą przepuklinę. Teraz ma niewiele ponad 7 miesięcy i cała się wchłonęła! Lekarz zalecił częste układanie na brzuchu. Wzmocniły się mięśnie (pomogły też ćwiczenia rehabilitacyjne NDT) i po kłopocie… A lekarze byli na 90% pewni, że będzie operacja…

  Kamelia i Michałek 14.08.2003  #565044

  stenia72

  Re: przepuklina pępkowa

  Z tymi plastrami jest różnie u nas lekarka nie zalecała plastrów a to z tego względu że mogą wystąpić nieporządane efekty.

  Przemek miał dużą przepuklinę i skończyło się ingerencją chirurgiczną, teraz juz jest wszystko ok.

  Marzena i Przemcio (16 miesięcy)

  #565045

  monikachorzow

  Re: przepuklina pępkowa

  mój marcinek ma przepuklinę od miesiąca,stosujemy plasterki,zmieniam je co 3-6 dni zależy czy się odkleja czy nie i już widzę poprawę.pępuszek nie wystaje tak bardzo i w przerwach między plastrami(ok 1 dzień żeby skóra pooddychała)wciąga się sam po czym znów wychodzi.mały ma kolki i się bardzo pręży co nie sprzyja zasklepianiu przepukliny.nie odparza się wcale ani nie robią się ranki – plaster ten ma specjalny klej i taką fakturę że nic sie nie dzieje.ja używam porofix za ok 7-10 zł w zależności od apteki.lepiej przed przyklejeniem przetrzeć brzuszek spirytusem,wtedy lepiej przylgnie i nie odpadnie zbyt szybko.nie zaciągam też tak bardzo mocno żeby skóra nie była ściągnięta bo wydaje mi się że go to boli.tylko tak żeby pępek się schował.w połowie kwietnia idziemy na szczepienie i może się okazać że już jest ok i plaster nie będzie więcej potrzebny.pozdrawiam

  Monika i Marcinek (15 styczeń 2004)

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close