przepuklina pępkowa – kiedy czas na operację ???

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #80183

  anetkaanetka

  Moja córka ma małą przepuklinę pepkową. Do którego roku życia czeka się z przeprowadzeniem operacji ? Lekarz pediatra mówi że do 4 roku życia się czeka. A co wy na to ? Jak to jest ? Czy nie zadługo każe czekać ?? Proszę poradźcie.

  Aneta
  A to moja córcia Amelka (03.03.2005):

  #1100591

  klucha

  Re: przepuklina pępkowa – kiedy czas na operację ???

  witaj
  moja między innymi ma przepuklinę pępkową. My też czekaliśmy do 4 lat, ponieważ podobno czesto zdarza się że przepuklina pępkowa sama się wchłonie. Chyba że jest kolosalnych rozmiarów lub pachwinowa to operują.
  Moja ma od urodzenia, plastrowana, czesto kładzona na brzuszku, przepuklina nie wchloneła się + pojawiła się jeszcze jedna. Właśnie jestesmy po kontrolnym badaniu u chirurga. Mamy już wyznaczony termin do pojawienia się na sali operacyjnej.
  W poradni chirurgii dziecięcej właśnie dużo 3-4 latków jest na wizytach kontrolnych po zabiegu zamykania przepuklin.

  Izka i Zuzia 4 latka 🙂  #1100592

  anetkaanetka

  Re: przepuklina pępkowa – kiedy czas na operację ???

  Dziękuję za szybką odpowiedź.
  Jak zapobiegać powiększeniu się przepukliny bądź pojawieniu się nowej ??? Mała miała ostatnio zaparcia i mam wrażenie że jest gorzej…

  Aneta
  A to moja córcia Amelka (03.03.2005):

  #1100593

  klucha

  Re: przepuklina pępkowa – kiedy czas na operację ???

  wiesz, ja plastrowałam ale do ok 6 miesiaca życia córki – przepuklinę miała wykrytą w 2 miesiacu. Później już buntowałą sie na te zabiegi. Do ukończenia przez nia roku jeździłam najpierw co miesiac potem co dwa na kontrole. Potem wizyty kontrolne odbywały raz na rok. Druga przepuklina pojawiła sie jak miała 15-16 miesiecy w kresie białej.
  U nas przepuklina pępkowa jest w takim stanie jak na początku, wtedy gdy miała 2 miesiace. Natomiast ta w kresie rozlała się i nie wyglada za ciekawie. Ale u nas pewnie przez to ze córa dużo kaszlała i kaszle zresztą :(.
  wg mnie zawsze przecież mozesz isć do chirurga skontrolować. Bo chyba chirurg was prowadzi a nie pediatra, mam nadzieję.
  Sama też co jakiś czas sprawdzałam stan Zuzankowej przepukliny, to ja wychwyciłam następną kulkę powyżej pępka i wystraszona poleciałam do lekarza 🙂 a jak Zu skarżyła sie na ból brzuszka to od razu macałam jej przepukliny, takie małe przewrażliwienie 😉

  Izka i Zuzia 4 latka 🙂

  #1100594

  mirabelka79

  Re: przepuklina pępkowa – kiedy czas na operację ?

  Gosia ma przepukline pepkowa….malutka ale jest:( Nasz chirurg kazal sie zglosic wlasnie w okolicach 4 latek i wtedy pewnie czeka nas operacja:(

  Ala i Gosia (16.12.2003)

  #1100595

  sylaz

  Re: przepuklina pępkowa – kiedy czas na operację ???

  Wiki też ma przepuklinę pępkową i też operacja w okolicach 4 roku życia.
  Napewno musisz być pod opieką chirurga, a nie tylko pediatry. Chirurg napewno powie więcej czego unikać, napewno dużego wysiłku fizycznego, żeby niczego nie dźwigała i kaszel oraz zaparcia też mogą powodować powiększanie przepukliny, więc też powinnaś zapobiegać zaparciom.
  Ogólnie wszystko co powoduje duże, nagłe napięcie mięśni brzucha.
  Jeśli zauważysz powiększenie przepukliny powinnać skonsultować to z chirurgiem. Jeśli mała będzie uskarżać się na ból brzuszka też powinnaś upewnić się, że to nie przyczyna przepukliny.

  Buziaczki dla Amelki:)))


  Sylwia i Wiktoria(27.04.04)  #1100596

  anetkaanetka

  Re: przepuklina pępkowa – kiedy czas na operację ???

  Dziewczyny dziękuję za wasze odpowiedzi. Pomogłyście mi.
  Dziękuję !!!

  Aneta
  A to moja córcia Amelka (03.03.2005):

  #1100597

  bejka

  Re: przepuklina pępkowa – kiedy czas na operację ???

  Myślę, że każdy przypadek jest inny – nie odkryłam Ameryki ale my mamy już za sobą operację przepuklinową mimo że do czterolatków jeszcze nam bardzo daleko.
  Szymon miał podczas operacji niecałe 2,5 roku. Był pod kontrolą i opieką pediatry i chirurga ( a nawet dwóch bo chcieliśmy uzyskać pewność co do diagnozy ).
  Jego przepuklina powiększała się i gdy jasne dla wszystkich stało się, ze sama się nie zmniejszy chirurg wyznaczył nam termin zabiegu.
  Oczywiście bardzo to wszyscy przeżywaliśmy ale okazało się, że wszystko poszło bardzo dobrze i po przepuklinie jest tylko mały ślad po kilku szwach wokół pępka Szymka.
  Będziemy za Was trzymać kciuki – jak-by-co.
  Jeśli chcesz jeszcze jakichś informacji -napisz.

  Bejka i Szy 25.01.2004

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close