Przerwy w pracy na karmienie

Właśnie przerwy w pracy na karmienie.
Jeżeli pracuje się na pełen etat i karmi się dziecko to przysługują dwie 30 minutowe przerwy w pracy co w praktyce sprowadza się do pracy przez 7 a nie 8 godzin. W czerwcu wracam do pracy, Majka będzie miała wtedy 13 miesięcy i zastanawiam się czy jeśli nadal będę ją karmić będę mogła skorzystać z tego przywileju. W przepisie tym nie ma mowy o ograniczeniu wiekowym dziecka ale czy pracodawce nie będzie na mnie patrzył jak na “kosmitkę” ? Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii?

Iwona i Majka (07.05.02)

2 odpowiedzi na pytanie: Przerwy w pracy na karmienie

Dodane ponad rok temu,

Re: przerwy w pracy na…..

Dostajesz od swojego ginekologa zaświadczenie – i masz prawo do przerw! Niezależnie od wieku dziecka. Ja niestety, nie mogłam z tego skorzystać (ze względu na stanowisko 🙁

Kaśka z Natalką (prawie 11 miesięcy!)

gosiek Dodane ponad rok temu,

Re: przerwy w pracy na…..

ja korzystam z tego prawa- tzn. albo godzinę wcześniej wychodzę do domu, albo godzinę później przychodzę do pracy. zawsze to dłużej jestem z małą. na szczęście nie muszę w pracy odciągać pokarmu, wogóle zauważyłam, że mam go już mniej, ale na nocne karmienia akurat Tamarze wystarcza.

Gosiek i Tamara- wielka gaduła /ur.10.05.02./

Znasz odpowiedź na pytanie: Przerwy w pracy na karmienie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
oliwka Johnson's
Kupiłam oliwkę Jonhsona w żelu z rumiankiem (nigdy wcześniej nie kupowałam Johnsona tylko Bambino). Używałam jej przez dwa dni i dzisiaj zobaczyłam że Majka ma wysypkę, delikatną do tego skórka
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Szczepionka (zapalenie opon, posocznica itp.)
Za sześć tygodni Olo będzie szczepiony przeciw ropnemu zapaleniu opon mózgowych, posocznicy oraz innym ropnym infekcjom. Szczepionka jest dobrowolna i kosztuje ok. 45 zł. Czy wiecie coś o tej szczepionce?
Czytaj dalej