Przestał pić

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #39443

  lea

  Zapytam o to jeszcze winnym dziale, ale może Wy, jako mamy dzieci, które być może taki okres miały już sobą, coś podpowiecie.

  Mateusz ma 11 miesięcy.Od 3 dni nic nie pije. Przestał pić z dnia na dzień, nagle.
  Głównie zastanawiam się nad tym, czy dziecko na pewno do końca umie pilnować swojej gospodarki wodnej, czy też jest możliwe, że się odwodni, bo np. nie chce wypić tego czy owego i już.

  Po pierwszym dniu się nie martwiłam, teraz trochę tak, m. in. zaczęły się problemy z kupkami. Mateusz nie wypił dziś ani łyka czegokolwiek w ciągu dnia, a w nocy tylko 50 ml – i tak jak chciałam, by już nie pił nic w nocy, tak teraz wszystko się odwróciło. Do tej pory wypijał bardzo dużo mleka, z herbatką. Wiem, ze mleka nie musi już pić, dostaje prócz tego kaszkę na gęsto. Ale pił mleko, ponieważ nic innego nie chciał, a nawet stanowiło ono osobny jeden posiłek. No i dużo pił w nocy.

  Teraz nie chce nic, kupiłam kilka soków, próbuję mleko, herbatki, z butelki, z niekapka (z niego nigdy nie pił ale się łudziłam, ze może…). W dzień je 2 razy kaszkę na gęsto, gęstą zupkę lub ryż z jabłkami, deserek, chleb. Nic nie pije 🙁
  Czy to można tak zostawić? Czy mam próbować podawać coś innego?

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

  #516465

  teo

  Re: Przestał pić

  lea…ja bym tego tak nie zostwiła….
  poszłabym do lekarza

  jak widze ile kubek pije i ile zawsze pił to mi by to nie dało spokoju….

  ILONA I KUBEK(21.02.02)  #516466

  klucha

  Re: Przestał pić

  nigdy się z czymś takim u Zu nie spotkałam, dla mnie to nie jest normalne i na twoim miejscu skonultowałabym to z lekarzem
  pozdrawiam

  Izka i Zuzanka (12.V.2002)

  #516467

  lea

  Re: Przestał pić

  No własnie się niepokoję, myslałam, że przesadzam, ale skoro doświadczone mamy tak piszą… spróbuję jeszcze dziś – zostały mi do spróbowania dwa rodzaje soku, kupkę mają jakąś w końcu zrobił, potem zaparze może jeszcze zwykły rumianek, na koniec podam gastrolit – kiedyś uwielbiał go pić. Ja w nocy nie ruszy znowu mleka, to lekarz 🙁

  On się wykręca już na sam widok buletki. Dziś jak poczuł w niej soczek zamiast mleka był zaskoczony, nawet pozytywnie, myślałam, ze pociągnie, ale nic z tego.
  Fizycznie wygląda ok, chodzi po kilka kroczków, nauczył się robić papa 🙂

  Może próbować dać mu pić z normalnego kubka? Popróbuję jeszcze łyżeczką…

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

  #516468

  olenka-p

  Re: Przestał pić

  adaśko miał to samo przez 2 dni, ale przypuszczam że z powodu kataru – z zatkanym nosem ciężko ssać butlę, no i mógł mu się zmienić smak (same wiecie jak to jest jak człowiekowi spływa flegma do gardła…).
  próbowałam walczyć podając mu butlę w porze jedzenia – wypijał trochę żeby zaspokoić głód, a dopiero potem dawałam mu posiłek. liczyłam się z tym, że zje niewiele, ale bardziej zależało mi na piciu. efekty były marne, ale były.
  nie wiem czy ci pomogłam choć trochę……
  ale pozdrawiam i 3mam kciuki za powrót do normy 🙂

  olenka & adaś (23.12.02)

  #516469

  annah

  Re: Przestał pić

  Nie wiem jaka on pija herbatke ale moze sproboj poslodzic mu glukoza, u nas na top lapal sie Max, no a najbardziej smakuje mu z kubka taty z cukrem.(ale to sporadycznie)

  Anna i Maksiu 12.01.03  #516470

  lea

  Re: Przestał pić

  Wypił coś! Postraszyłas go lekarzem Ilonko 😉 i wypił 😉 Jakies 60 ml soku (pierwszy sok od „lat” haha) a przed snem ok. 100 ml mleka.

  Zobaczymy, jak będzie jutro… uf… kupka jest nieciekawa 🙁 2 bobki jak u zajączka (ale kolor ładny).

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

  #516471

  Anonim

  Re: Przestał pić

  a może daj mu coś do picia w dorosłym kubku ? na pewno połowa będzie na Mateuszku, ale może mieć frajdę z takiej nowości ! i może w ten sposób da się napoić;
  Krzyś w ten sposób nauczył się pić wodę;
  żegnaj nocna herbatko !!! drżyj próchnico butelkowa !!!

  [i]Ewa i Krzyś (14 mies.)

  #516472

  teo

  Re: Przestał pić

  to dobrze że coś wypil;-)))
  napisz czy juz ok
  i może rzeczywiście spróbuj mu podac pić z dorosłego kubka:-)

  ILONA I KUBEK(21.02.02)

  #516473

  callipso

  Re: Przestał pić

  Igi miał ostatnio taki jeden dzień…do tego ostatni posiłek zjadł o 16. a potem spał od 19 do 5 rano bez przerwy! Myslalam ze cos go bierze ale chyba jest ok…trochę to niepokojące …a dziś pije normalnie??

  Ola i Igorek 25.03.2003  #516474

  cat

  Re: Przestał pić

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close