:Przetykanie” kanalików łzowych w oczku

Spotkałyście sie z takim zabiegiem? Moją córeczkę to niestety czeka. Strasznie jej zaczęło łzawić oczko. Przemywanie rumiankiem i kropelki z antybiotykiem które zapisał lekarz pediatra nic nie pomogły. W czwartek idziemy na zabieg. Pytałam lekarza jak się rejestrowałam i powiedział że to nie boli i trwa ok. 5 min. Wolę jednak usłyszeć opinie mam, które tego doświadczyły i były ze swoimi maluszkami podczas zabiegu. Ja wyglada ten zabieg/ Słyszałam, ze jakaś igłą przeczyszczają kanalik łzowy poprzez wlewanie wody czy też innego środka…. czy tak?
będę wdzieczna za odpowiedzi
Marta i Daria urodzona 19.04.05

4 odpowiedzi na pytanie: :Przetykanie” kanalików łzowych w oczku

mlodzia Dodane ponad rok temu,

Re: :Przetykanie” kanalików łzowych w oczku

Moja Amelka miała ten zabieg. Rzeczywiście trwał bardzo krótko. Przechodziliśmy to dwukrotnie. Zarówno dla dziecka jak i dla rodziców jest to przeżycie- ale nie martw się to wszystko dla dobra dziecka. Jest do przeżycia, a podobno dziecko nie boli, tylko płacze z powodu unieruchomienia mu głowy. Będzie dobrze.,Pozdrawiamy. NIe martw się, to tylko groźnie wygląda. Dziś już nie pamiętamy o zabiegu….
Wiem łatwo się mówi…Nie martw się. Trzymamy kciuki…

Tola i Mela

bbbbbbb Dodane ponad rok temu,

Re: :Przetykanie” kanalików łzowych w oczku

Kuba miał taki zabieg w wieku 4 miesięcy. Miał praktycznie zatkany cały kanalik. Polega to na wlaniu płynu do kanalika żeby go “przeplukać”. Trwa to zaledwie kilka minut. Na wszelki wypadek nie pozwalają mamom być przy tym, bo dzieci płaczą. Podobno nie dlatego że to boli, lecz dlatego że są wystraszone. Ja czekałam pod drzwiami. potem okulistka kazała mi to oczko masować (tak od nasady noska w dół po 10 razy) i podawać kropelki (nazwa chyba chidroxin- ale mogę Ci to sprawdzić). Pomogło, Kuba nigdy więcej nie miał zatkanych kanalików. Te masaże powinno się wykonywać, zwłaszcza po zabiegu, by kanalik się nie zatkał ponownie.

Jakbyś miała jakieś pytania to chętnie odpowiem

Pozdrawiamy i trzymamy kciuki

B i Kubuś 21.11.2004r

biedroneczka Dodane ponad rok temu,

Re: :Przetykanie” kanalików łzowych w oczku

Na szczęście nie przeżyłyśmy tego – ale moja koleżanka we wtorek była na takim zabiegu ze swoją córką.
Zabieg trwał krótko, był w znieczuleniu miejscowym – dziecko nic (podomierz) nie bolało -ale z samego przeżycia płakała.
Jak zabieg przebiegał nie potrafiła koleżanka powiedzieć – bo nie mogła być przy dziecku podczas zabiegu (lekarze nie chcieli jej wpuścić na salę).
Teraz już jest wszystko ok. Nie martw się – wszystko będzie ok.

Pozdrawiam.

Ania z Julią

justyna77 Dodane ponad rok temu,

Re: :Przetykanie” kanalików łzowych w oczku

Mój Oluś też miał przetykany kanalik, ja byłam przy nim, trzymałam go za nogi, nie przypatrywałam się dokładnie, ale gdy pani doktor już mu przetkała wydobyło się mnóstwo ropy, czyli miał bardzo zatkany kanalik, potem zapisała mu krople właśnie chidroxin.Malutki plakał, ale tylko dlatego że był przetraszony, teraz jest o.k. Istotne tylko żeby to był dobry gabinet. Pozdrawiam wszystko będzie o.k.

Justyna

Znasz odpowiedź na pytanie: :Przetykanie” kanalików łzowych w oczku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystko o porodzie
Po fenoterolu
Czy któraś z Was przyjmowała fenoterol? Ja mam przyjmować do 36 tc, a czytałam, że po odstawieniu dziecko rodzi sie zwykle w ciągu paru dni (a więc jeszcze przed 38
Czytaj dalej
Dla starających się
czy duphaston wpływa na temperaturę
czy duphaston wpływa na temperaturę? ile ewentualnie dni po odstawieniu spada?
Czytaj dalej