Przewlekłe nadciśnienie tętnicze w ciąży

Czy któraś z Przyszłych Mam cierpi na przewlekłe nadciśnieie tętnicze – takie, ktore pojawiło się już przed ciążą?Jeżeli tak, napiszcie, jak było leczone i jak się zachowywało. Planuję ciążę i mam sporo wątplwości, bo niedawno wykryto u mnie nadciśnienie. Po prostu boję się tej ciąży.

Ala

1 odpowiedzi na pytanie: Przewlekłe nadciśnienie tętnicze w ciąży

nena75 Dodane ponad rok temu,

Re: Przewlekłe nadciśnienie tętnicze w ciąży

Witaj,
Ja mialam nadciśnienie, ale dopiero pod koniec ciąży. Przed ciążą normalne dla mnie ciśnienie to 130/90-niektórzy twierdzą, że i tak za wysokie.
Wiem, że jeśli kobieta przed ciążą miała ndciśnienie to w ciąży zwiększa się ryzyko wystąpienia gestozy i pewnie poród musiałby się odbyć przez CC. Byłabyś więc w grupie podwyższonego ryzyka co nie znaczy, że coś złego by się działo. Prawdopodobnie całą ciążę przyjmowałabyś leki, może nawet leżała na patologii i pewnie musialabyś zapomnieć o pracy (przynajmniej na tych 9 magicznych miesięcy).
Głowa do góry! musisz się po prostu bardziej przygotować do ciąży i …czekamy na wieści o Twojej fasolce .

Wioletta i Tomaszek (24.11.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Przewlekłe nadciśnienie tętnicze w ciąży?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
wyrzynanie trzonowców - istny horror...
Czy Wasze maluchy też tak cierpiały przy wyrzynaniu ww. ząbków? Moja mała kolejną z rzędu noc budzi się z płaczem, który przeradza się we wrzask... i mamy co najmniej
Czytaj dalej
Polecam
Sklep - Stare Babice k/W-wy !!!
Dziewczyny, gorąco polecam ten sklep. Sklep w Starych Babicach to: 1. Przestronne wnętrze 2. Przemiła obsługa - pomimo tego że kupujących było kilka par to właściciele zawsze mieli dla mnie czas i
Czytaj dalej