przeziębienie u mamy i dziecka – jak leczyc?

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #18733

  beatab

  mały sie przeziębil i byliśmy we wtorek u lekarza. Dostał leki homeopatyczne euphorbium i dresotux i jeszcze eurespal. Kaszel męczył bidulka całą nockę. Ja mało co spałam, wzięłam go do siebie i podnosiłam, jak miał atak kaszlu..a że miał całą noc…
  Podejrzewam, że się przegrzał i go zawiało.
  Niestety prychał, kichał i zainfekowął mnie. Dzisiaj ledwo stoję na nogach, a tu trzba koło dziecka robic, bo sama w domu jestem.
  Pomózcie, co mogę sobie zaaplikować? Wzięłam paracetamol, bo wiem, ze mozna i wapno. Jak szybko postawić siebie na nogi?

  I jesczze najwazaniejsze, jak powinno się oczyszczać nosek gruszką? Najpierw sie zakrapia, a potem gruszka? Czy najpierw czyscimy /nie wychodzi zbyt duzo/ a potem lekarstwo?

  I czy mozna z takim przeziebionym dzieckiem wychodzic na dwór?Kaszel mu mija, oczka juz nie są czerwone, podejrzewam, ze jutro juz nie bedzie tak kasłał, ale katarek pewnie zostanie. Na dworze będzie mu chyba lepiej, bo u nas w domu temperatura 29 st.

  Beata & Patryk(03.03.03) http://betka.prv.pl

  #263318

  basik

  Re: przeziębienie u mamy i dziecka – jak leczyc?

  Przerabialam juz to dwa razy 🙁
  Niestety nic wiecej nie moglam brac niz paracetamol – i tez jedynie przy goraczce. No moze ze dwie tabletki dziennie rutinoscorbinu.
  Dzieciaczka kazano mi 5 dni trzymac w domu ze wzgledu na slaba odpornosc podczas choroby. Ale my chorowalismy zima. Nie wiem gdzie lepiej jest teraz: w domu=piecu czy na dworzu.
  Trzymaj sie! Dla mnie najgorsze bylo wstawanie w nocy do karmienia jak mialam mega katar i goraczke… Wspolczuje!
  Czyszczenie nosa to horror. Najpierw zakraplam sol fizjologiczna a potem mecze sie z gruszka…

  Basik i Tynia urodzona 3.10.2002  #263319

  agus-25

  Re: przeziębienie u mamy i dziecka – jak leczyc?

  Czytałam jak dziewczyny czyszczą dzieciom nosek, otóż wkraplają kilka kropelek do noska soli fizjologicznej a potem kładą na chwilę na brzuszek i powinna wydzielinka sama się wydostać. Jeszcze tego nie praktykowałam. A w różnych czasopismach czytałam, że gdy dziecko ma katar to tym bardziej wychodzić należy z nim na spacery. Tylko nie wiem czy to też dotyczy ogólnego przeziębienia.

  Agus i Kamilek (24.03.2003)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close