Przezierność karkowa

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #59291

  basiczek

  Dziewczyny ile powinna wynosić przezierność karkowa w 10w4d wg USG a wg OM 11w3d ?? U mnie wynosiła 3 mm. Czy to jest prawidłowa wartość??

  Proszę o odpowiedź bo się trochę niepokoję.

  Filip 4,5r i

  #756946

  katkajot

  Re: Przezierność karkowa

  Przede wszestkim basiczku, to się nie martw na zapas ! Dokładnie nie odpiszę Ci na pytanie, bo niestety nie pamiętam…ale tak mi się coś majaczy, że górna granica to właśnie 3 mm ( 2,9 – 3 mm), ale nie jestem pewna. Ja miałam to badanie w 11tyg + 2 dni ( wg OM) a wg usg był to 11+ 6 (= dłg CRL 52 mm) a fałd karkowy był 1,4 mm. Piszę o długości CRL, bo podobno fałd mierzy się przy odpowiedniej długości płodu. (A, no i w tym okresie sprawdza się tez obecność kości nosowej) Jeśli nie odpisze Ci żadna ekspertka, to najlepiej wejdź na „szukaj”, wątek „oczekując na dziecko” i wpisz hasło „przezierność karkowa” ( no i oczywiście wiadomości nowsze niż rok. Z tego co pamiętam to dziewszyny pisały wielokrotnie o tym, a także o pomyłkach lekarzy, którzy to badanie robili nie tak. ( np. dzidziuś nie był odpowiednio ułożony) Jedna z dziewczyn pisała, że u jej dzidziusia wyszedł wyjątkowo gruby fałd, a okazało się że wszystko jest w porządku. Szkoda, że lekarz, który robił to usg, nic Ci nie powiedział. A może uda Ci się do niego zadzwonić i spytać?
  Aha, znalazłam jeszcze jeden link :

  pozdrawiam
  katkajot z Natalką  #756947

  asiek78

  Re: Przezierność karkowa

  ja miałam robioną przezierność karkową w równym 14 tygodniu (tzn.14tydz.i 0 dni; to już podobno ostateczny termin na pomiar w tym okresie) i mi wyszedł 1,9mm. Lekarz powiedział, że w normie. Zbadał również obecność kości nosowej i zrobił wszystkie pomiary po czym wprowadził je do specjalnego programu, który obliczał ryzyko wystąpienia anomalii chromosomowych. Mi wyszło to ryzyko „nikłe” (żadne badanie nie da odpowiedzi na 100%).

  Potem gdzieś jeszcze przeczytałam, że norma do 14 tygodnia jest 2,5mm, ale nie wiem od czego to zależy i czy było to pewne źródło. Dobrze więc poszukaj na internecie i nie martw się na zapas.
  Swoją drogą też mnie dziwi, że lekarz ci wszystkiego dokładnie nie wytłumaczył, bo powinien.

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close