Przyszłość dzieci

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 31)
 • Autor
  Wpisy
 • #82556

  joannar

  Tak się zastanawiam, czy jakoś zabezpieczacie przyszłość dzieci. Chodzi mi głównie o finansową. Czy korzystacie z jakichś programów inwestycyjnych? Jakich? Na kakich warunkach? Na co stawiacie jeśli chodzi o to zabezpieczenie? Znajomy agent ubezpieczeniowy poleca program który np. dofinansowuje studia dzieci, co miesiąc, w określonej kwocie, a na koniec studiów wypłacana jest też jakaś większa kwota. Taki program, dzięki któremu za jakiś grosz z budżetu miesięcznego teraz, nasze dzieci by miały taką pomoc. Wydaje mi się to całkiem sensowne, ale za bardzo nie znam się na tego rodzaju sprawach finansowych.
  Z czego Wy korzystacie? Czy wogóle z czegoś? Możecie coś polecić?

  Asia & PAA Kids Co.:

  #1171894

  aga30

  Re: Przyszłość dzieci

  My na razie nie korzystamy z takich zabezpieczeń (ze względów finansowych) może kiedyś uda nam się założyć jakiś fundusz, na razie mamy tylko wykupione (oprócz ubezpieczenia podstawowego) polisy na życie z których w razie czego córka będzie miała wypłacone pieniążki.
  A propos programu o którym piszesz: a co kiedy dzieci nie zdecydują się studiować czy te pieniążki mogą być przeznaczone na coś innego?


  30-01-2006  #1171895

  qulka

  Re: Przyszłość dzieci

  Maja z dniem narodzin dostala odemnie swoje konto – na ktore co miesiąc przelewam jej pieniądze, kiedys sama zadecyduje na co chce to wydac. Mam nadzieje ze do tego czasu jej sie nie przydadza. A zabezpieczeniem dla mnie i dla niej jest mieszkanie oraz kawalek ziemi na którym kiedys wybuduje te swoje 4 sciany.

  A&M 04.03.2005

  #1171897

  joannar

  Re: Przyszłość dzieci

  Oczywiście. To my w przyszłosci (rodzice) będziemy decydować kiedy i w jakiej formie wypłacać dzieciom.

  Asia & PAA Kids Co.:

  #1171898

  zabka

  Re: Przyszłość dzieci

  Witaj,

  Tak my założyliśmy taki fundusz dla naszego dziecka jak miał pół roku- w banku WBK- fundusz nazywa się Pewny Start Dziecka- co ważne założyliśmy go na siebie, a nie na dziecko i zadeklarowaliśmy kwotę jaką co miesiąc będziemy wpłacać. Ma już naprawdę sporo dopisane do wpłaconej przez nas kwoty- jak narazie jesteśmy zadowoleni.

  Pozdrawiam
  Żabka i Mikołaj (13.02.03)

  #1171899

  ewike

  Re: Przyszłość dzieci

  Wrzucamy co miesiąc do skarbonki i wpłacamy na lokaty, i prezenty pieniężne też

  Przemek Milena (07.04 11.05)  #1171900

  wasia

  Re: Przyszłość dzieci

  Z powodów finansowych na razie nie. Jak wyjdziemy z dołka to założymy jakąś polisę posagową ale nie orientuję się na razie co jest dostępne na rynku i na jakich zasadach.. Opróz tego Olki zabezpieczeniem jest nasze mieszkanie..

  Asia i Ola (5.02.2003) +starania…

  #1171901

  monikaapj

  Re: Przyszłość dzieci

  no właśnie…kiedyś dałam sie namówić agentowi ubezpieczeniowemu na polise posagową dla B.Niestety.Niestety- bo w takiej polisie tylko część wpłacanych przez Ciebie pieniedzy jest inwestowana, a część pochłania skłądka ubezpieczeniowa – u mnie część ubezp.pochłaniała w 1 roku 75% wpłacanej kasy!!! W kolejnych latach jest to już „tylko” 25%.Planuję się z tego wycofać, chcę tylko doczekac momentu, kiedy odzyskam kapitał.Niewątpliwie pozytywem takich polis jest wiszący nad Tobą „bat” do comiesiecznego wpłacania-to jest dobre dla mało zdyscyplinowanych finansowo.Ale ze względów finansowych lepsze wg mnie jest comiesięczne odkładanie jakiejś kwoty na fundusz – właściwie mogę polecić akcyjny, bo nawet uwzględniając okresowe tapnięcia na giełdzie, w długim okresie czasu przyniesie on zyski rzędu kilkunastu % rocznie.Nie doradzam obligacyjnego – jest bardzo bezpieczny, ale też zyski będa mizerne.Wyjściem pomiędzy nimi jest fundusz stabilnego wzrostu-inwestujący w akcje w dżej części, ale akcje spółek dużych, pewnych.

  Monika i Basia

  #1171902

  cait

  Re: Przyszłość dzieci

  W Polsce? Jak trafi się „większa bryła złota”, to zainwestujemy najpewniej w ziemię. W fundusze nie wierzę.

  Cait + Alka (15 stycznia 2003) + Mr. Bean (ok. 10 grudnia 2006)

  #1171903

  joannar

  Re: Przyszłość dzieci

  No właśnie nie chciałabym w jakieś dziwne propozycje się wplątać, co prawda nasz agent to jednocześnie dobry znajomy, ale wiesz, lepiej popytać:)
  Mnie chodzi o taką inwestycję, aby objęła całą trójcę, abyśmy w niebolesnym uszczerbku dla domowego dzis budżetu mogli co miesiąc odkładać dla dzieci. Bo w skarpety i lokaty w banku nie bardzo wierzę, bo można więcej zarobić w funduszach inwestycyjnych. Chodzi o to, żeby to był taki malutki posag, coś na początek, na start. Na tyle ile możemy. Resztę będą dzieci musiały same wypracować
  Chętnie posłucham/poczytam w co warto zainwestować, na jakich warunkach. Z góry dzięki:)

  Asia & PAA Kids Co.:  #1171904

  joannar

  Re: Przyszłość dzieci

  Paweł też miał założone konto, ale u nas się nie sprawdzilo, poza tym to tylko odkładanie, a nam zależy, żeby to urosło/zarobiło. Taka polisa na przyszłość.

  P.S> Ale Panienka wyrosła. Rany:) Śliczna, wydoroślała:)

  Asia & PAA Kids Co.:

  #1171905

  joannar

  Re: Przyszłość dzieci

  No własnie nam ten agent polecał program, który obraca pieniążkami w funduszach akcyjnych/obligacyjnych/zrównoważonych/itd.
  A my tego „bata” potrzebujemy.

  Asia & PAA Kids Co.:  #1171906

  monikaapj

  Re: Przyszłość dzieci

  Wiem,że bat jest oki, ale przy ubezpieczeniach on zbyt dużo kosztuje- można samemu zrobic sobie bat w postaci zlecenia stalego z konta-zlecenie przelewu na rachunek funduszu.

  Monika i Basia

  #1171907

  monikaapj

  Re: Przyszłość dzieci

  jeśli jednak kusi Cię ten agent ubezpieczeniowy to sprawdź, jaką część pochłania ubezpieczenie-ile w 1 roku, a ile w kolejnych – to na pewno jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

  Monika i Basia

  #1171908

  joannar

  Re: Przyszłość dzieci

  To coś podobnego właśnie:)

  Asia & PAA Kids Co.:

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 31)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close