Pulsowanie w brzuszku??

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #14403

  barbetka

  Wiem że może to wina mojego przewrazliwienia, ale od kilku dni czuję takie pulsowanie, czasami kłucie w dole brzuszka. Lekarz zalecił mi spanie na lewym boku i dzisiaj rano leżąc sobie na boczku odczułam właśnie takie jakby kłucie (???) Położyłam sie na plecach i trzymając rękę na dole brzuszka poczułam pulsowanie… Czy wy przyszłe mamusie odczuwacie coś takiego? I co to może być? Może moja dzidzia zaczyna się rozpuchać nóziami?

  Ja & Ktoś (lub Ktosia) 11.09.2003

  #214961

  michkas

  Re: Pulsowanie w brzuszku??

  A moze ma czkawkę jesli jest to rytmiczne pulsowanie. Ale lekarz ma racje staraj sie leżeć na boczkach a nie na plecach bo wtedy lepiej maluszek jest dotleniony

  Kaśka + majowy syneczek  #214962

  magdzik

  Re: Pulsowanie w brzuszku??

  Szczerze to mam podobne dolegliwości! Ból czasem mi się pojawia w podbrzuszu i zaczynam się niepokoić. Dzisiaj w nocy, a raczej nad ranem obudziłam się i miałam wrażenie twardebo brzuszka. Siusiu mi się raczej nie chciało, lecz domyśliłam się, że twardość może wynikać z pełnego pęcherza. Po zrobieniu siusiu poczułam ostry silny ból w podbrzuszu. Nie wiem czy to normalne!!! Na szcześnie we środę idę go gina i zaptytam się o to!!!

  Pozdrawiamy,

  Magda, Rafał i chyba Albercik (7.09.03)

  #214963

  mysia2

  Re: Pulsowanie w brzuszku??

  Ja w prawdzie nie zwróciłam uwagi na pulsowanie, ale kiedy tylko mogę to leżę na boku. Gdzieś ostatnio przeczytałam, że już w 16 tyg. (w którym właśnie jestem) powinnam spać tylko na którymś z boków, a najlepiej na lewym, bo wtedy ciśnienie krwi jest odpowiednie i organy wewnętrzene odpoczywają (???). Natomiast już czas żeby pożegnać się ze spaniem na plecach, bo wtedy może być za duże ciśnienie krwi. Staram się bardzo dużo spać, ostatnio nawet smażyłam mężowi nogę to nastawiałam 2 x po 10 minut i kładłam się spać, a gdy dzwonek dawał znać, że czas się kończył, to nastawiałam znowu 2 x po 20 minut i znowu spać. Przede wszystkim na lewym boku. Może dlatego nic takiego nie odczuwam. Poza kłuciem, ale to normalne. Pracuje macica, dzidzia i wszystko w środku nas się zmienia. Chyba nie ma powodu do paniki, ale zapytać lekarza zawsze można.

  Mycha i Fasolko – bo płeć nieznana (13.09.-17.09.)

  #214964

  barbetka

  Re: Pulsowanie w brzuszku??

  Czkawkę? Ojej… :))
  A nie jest za wsześnie bym ją odczuwała?
  Nie czuję jeszcze ruchów mojego maluszka, wiec chyba na czkawke jeszcze za wczesnie. Ciekawe jak to jest odczuwać taką czkawke swojego maleństwa…

  Ja & Ktoś (lub Ktosia) 11.09.2003

  #214965

  lea

  Re: Pulsowanie w brzuszku??

  Bezbolesne pulsowanie, wolniejsze niż bicie serca – to raczej własnie czkawka… Czasami czułam ją bardzo mocno i się obawiałam, ale na to raczej żadna pozycja nic nie pomaga. Tylko że u Ciebie to by było dość wcześnie.

  Lea i Mati tańczący z pępowinami (14.03.03)  #214966

  ada77

  Re: Pulsowanie w brzuszku??

  nie, raczej nie za wcześnie!!! Czkawka zaczyna się wtedy kiedy maleńkie płucka zaczynają się rozwijać. To prawie na pewno czkawka. Najpierw sama głowiłam się co to takiego, ale im dzidzius większy tym czkawka silniejsza i ten właśnie efekt jest coraz intensywniejszy. Z czasem przeksztalca się w regularne podskakiwanie brzuszka i nie ma juz żadnych wątpliwości, że to czkawka.
  pozdrawiam Cię, niedługo nie będziesz miała żadnych wątpliwości, że to delikatne pulsowanie to właśnie „czkanie”!!!
  ada i mikuś ( ósmy miesiąc)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close