Pytanie dla doświadczonych byłych ciężaróweczek

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #31077

  doki

  Kochane mamusie. Ponieważ jesteście już po szczęśliwym rozwiązaniu do Was postanowiłam zwrócić się z tym pytaniem ponieważ wczoraj gin zasiał we mnie niepokój o moją ciążę. Jeszcze 3 tyg temu moja szyjka była podobno długa i ładna a wczoraj już była krótka- tak nagle. Mam się oszczędzać a kontrola za 3 tyg. Zmartwiłam się bo to dopiero 19 tydz. Miała któraś z Was taki problem? No i co dalej?

  Doki i Dzidzia

  #411114

  bergman

  Re: Pytanie dla doświadczonych byłych ciężaróweczek

  ja wprawdzie nie miałam takiego problemu, ale myślę, że rzeczywiście powinnaś się oszczędzać. Odpoczywaj jak najwięcej, nie forsuj się…, jeżeli możesz to leż jak najwięcej
  napewno wszystko będzie w porządku ale lepiej dmuchać na zimne, w końcu chodzi o dobro twojego maleństwa

  pozdrawiamy serdecznie
  Iza i Liwia (ur. 10.02.2003)  #411115

  wiolka30

  Re: Pytanie dla doświadczonych byłych ciężaróweczek

  Ja ze swojego doswiadczenie powiem ci jedno jesli pracujesz wez zwolnienie i LEŻ w domu, jak najmniej chodz jesli nie pracujesz to też LEZ w domu i sie berdzo oszczedzaj. Ja tez tak miala ale u mnie nastapilo nagle skrocenie szyjki w 30 tygodniu i dopiero wtedy zaczelam lezec i sie oszczedzac. Pwiem jedno strasznie jest wtedy ciezko i czas sie dluzy niemilosiernie. Ale dzieki temu ze ja zwolnilam to moja corka urodzila sie w 37 tygodniu a nie w 31 tygodniu ciazy. Zapytaj jeszcze raz na nastepnej wizycie czy tak jest faktycznie jesli diagnoza bedzie bez zmian to MARSZ DO ŁÓŻKA I LEZEĆ.
  Pozdrawiam

  Wiolka i Julka 05-03-2003

  #411116

  monikavi

  Re: Pytanie dla doświadczonych byłych ciężaróweczek

  Moja szyjka skracała się już od 20 tyg. i przez osotatnie 4 m-ce miała zaledwie 0,5 cm, a mimo to dotrwałam i gdyby nie zaplanowana cesarka ( mały się nie obrócił) to pewnie bym się przeterminowała. Brałam fenoterol i leżałam. Będzie dobrze tylko się oszczędzaj. Pozdrawiam


  Monika i Mateuszek ur. 27.06.2003

  #411117

  anna28

  Re: Pytanie dla doświadczonych byłych ciężaróweczek

  Hej! Piszesz, że jeszcze 3 tygodnie temu „podobno” była długa. Długość szyjki to kwestia względna. U mnie lekarz dokładnie w 19 tygodniu stwierdził, (tylko na podst. badania ginekologicznego) że szyjka jest skrócona. Struchlałam i poszłam do innego lekarza, który zrobił mi USG i powiedział, że wszystko jest w porządku. Powinnaś sprawdzić u innego lekarza. Zresztą nawet jeżeli szyjka jest skrócona, ale zamknięta to nie jest źle. Gdyby ta diagnoza się potwierdziła musisz rzeczywiście się oszczędzać i będzie dobrze. Na pewno! Zrób USG i napisz jak wyszło!

  Anka i Amelka 03.08.03.

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close