pytanie do mam “kadrowek”

Mam w pracy godzinna przerwe na obiad nieplatna, przez co pracuje 9 godz.
Chce z niej zrezygnowac- do jakiego wieku dziecka mozna z niej zrezygnowac. I
czy trzeba napisac podanie? Jak wyglada wtedy z przerwami w czasie pracy- ile
przysluguje. Nie karmie (maly ma niecale 3 lata), ale jestem w tej chwili w ciazy. Denerwuje mnie ona, bo nie ma nawet gdzie wyjsc, a nie chce spedzac tego czasu przy biurku. Bylabym wdzieczna za odpowiedz szczegolnie za przepis ktory to reguluju, o ile oczywiscie jest mozliwosc rezygnacji.

Aga i Michałek (17.10.03.)

4 odpowiedzi na pytanie: pytanie do mam “kadrowek”

talka Dodane ponad rok temu,

Re: pytanie do mam “kadrowek”

Pracodawca ma prawo wprowadzić niepłatną przerwę do czasu pracy. Taki zapis na pewno jest w regulaminie pracy Twojej firmy – z dokładnym podaniem godzin, w których tą przerwę można wykorzystać (to po to, żeby nie wykorzystywać jej po 8 godzinach i nie wychodzić normalnie do domu). Jeśli nie karmisz, to nie masz prawa z niej zrezygnować. Możesz tylko porozmawiać z przełożonym, od jego dobrej woli zależy, czy pozwoli Ci wychodzić po 8 godzinach.. Może się uda.. Powodzenia!
Pozdrawiam ciepło. Talka

mimmi Dodane ponad rok temu,

Re: pytanie do mam “kadrowek”

Dowiedzialam sie, ze w firmie po sasiedzku gdzie stosuja taki
system pracy, czesc niekarmiacych matek rezygnuje z przerwy, podobno na
podstwaie przepisu, ze matce dziecka do lat 3 nie wolno dzielic pracy bez jej
zgody. Czy jest taki artykul, bo przegladam kodeks i nie moge natrafic. Wiem, ze to kiedys w wyborczej bylo opisane. To
jedna sprawa. Druga: znalazlam natomiast taki- art.176 § 1.: pracownicy w
ciąży nie wolno zatrudniać w godzinach nadliczbowych ani w porze nocnej.
Pracownicy w ciąży nie wolno bez jej zgody delegować poza stałe miejsce pracy
ani zatrudniać w systemie czasu pracy, o którym mowa w art. 139.
Czy moge sie podpiac pod ten artykul (bo jestem w ciazy) i zrezygnowac z tej
nieszczesnej przerwy.

Aga i Michałek (17.10.03.)

ola2 Dodane ponad rok temu,

Re: pytanie do mam “kadrowek”

[Zobacz stronę]

spróbuj tutaj

ciachola udziela takich porad

Ola, Asia (3,5 lat) + synek (18.10.2006)

talka Dodane ponad rok temu,

Re: pytanie do mam “kadrowek”

No… nie wolno wysyłać na delegację i zatrudniać w nadliczbowych, ale ta przerwa, to nie nadliczbówki, ani delegacja.. Musisz się po prostu dogadać. A o tym nieprzerywaniu pracy jak się ma dziecko do lat 3 to nic nie wiem..
Pozdr. Talka

Znasz odpowiedź na pytanie: pytanie do mam “kadrowek”?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Mothercare w Krakowie ? gdzie ?
czy ktoras wie, czy jest mothercare w krakowie ? bede jutro, a stamtad na jure pod czestochowe. a skadinad wiem ,ze w mothercare sprzedaja bransoletki antykomarowe dla dzieci. i chce
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
krew z nosa
Witam wszystkich! Mam taki kłopot. Mojemu 2-letniemu Krzysiowi bardzo często leci krew z nosa. Nie wiem czy może to być objawem osłabienia czy braku wit.C czy problem leży gdzieś głębiej.
Czytaj dalej